Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Audi A4 Avant Kombi 96' automat 1,9TDI


Bedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich miłośników Audi

Opowiem Wam moja historię zakupu ;)

Wszystko zaczęło się o Land Rovera Discovery 1

wymarzyłem sobie takie autko, wyprawy po bezdrożach itd. od ponad 1,5miesiąca jeździłem po Polsce

nic niestety nie udało mi się znaleźć. Najeździłem sie, kasy straciłem dość sporo i nic nie znalazłem

a aut w przedziale (13-15tys) sporo nie ma.

Nie mogąc znaleźć Dyskoteki :wallbash: postanowiłem że kupie sobie Kombi ;D

Pierwsze kierunki były ku Skodzie Octavi lub VV Passat po niedługich poszukiwaniach też wyszła lipa.

No to następnym krokiem było Audi :>

po przewertowaniu allegro, otomoto wybrałem kilka egzemplaży i ruszyłem w dolnyśląsk na poszukiwania

( po doświadczeniach z LR gdy jeździłem po całej Polsce) stwierdziłem że zacznę od okolicy.

Oczywiście wszystkie auta bezwypadkowe, sprowadzone od niemca co nim tylko do kościoła jeździł ( kurcze okazuje się że Niemcy to bogobojny naród a

kościołów maja więcej niż domów). Na szczęscie jeździłem ze znajomymi co się coś znają i od razu potrafili mi wybić auto z głowy.

Sfrustrowany i wkurzony że znów nic nie udało mi się kupić zasiadłem w niedziele do allegro i znów zacząłem przeszukiwać strony,

tym razem stwierdziłem że będę szukał tylko we Wrocławiu i odziwo znalazłem jedno interesujące mnie ogłoszenie.

Umówiłem się ze sprzedawcą w poniedziałek. Gdy przyjechał od razu pomyślałem że to będzie to.

Na początku to on kierował ja sie przysłuchiwałem jak autko jedzie czy coś stupa czy puka i w miedzy czasie zadawałem mu pytania.

Nastepnie ja się przejechałem, zbierało się ładnie, jechało prosto jak kierownice puszczałem i przy hamowaniu tak samo.

Na starcie powiedział mi że łożyska tylnie są do wymiany ( co już uczyniłem) oraz że niedawno zakłądał najtańszy przegub i nie wie ile wytrzyma.

Klima ponoć była odgrzybiana i nabijana ( poki co działa ) oraz regenerował skrzynie (notabene u mojego znajomego jak się okazało ) a pojechałem z ciekawości

czy to zdarzenie faktycznie miało miejsce.

Nastał wtorek i przyszło rozczarowanie ( choć nie do końca )

przyjechałem do pracy i od razu pracownicy wzieli mi auto na podnośnik okazało się:

podłoga cała ( wiec nie był z 2ch części) ale okazało się że przód i tył był bity -przynajmniej.

Co do silnika to był czysty w sensie nie ciekło z niego nic.

wnetrze jak na ten roczek idealne :D

na koniec, kiedyś ktoś mi powiedział:

"Facet cieszy się 2 razy : jak kupuje auto i jak je sprzedaje"

i faktycznie to się sprawdziło bo tylko przy tej auduni najwiecej się cieszyłem

(ale wszytsko sie jeszcze okaże)

Audi Avant Kombi AFN 96'

1,9TDI Automat

Przebieg : 230tyś

2 lata w kraju

wyposażenie:

klimatronic

el. szyby przód

el. lusterka

el. światła

podgrzewane siedzenia

domykanie przednich szyb z pilota

Lato: 15' alu (5szt)

Zima: 15' stal

Modyfikacje w najbliższym czasie:

przegub

tylne łożyska

wymiana całego rozrządu

kierownica

przednie światła; chyba te po lifcie

białe kierunki (już są)

Kilka fotek

f0a16fb8f6d947bcm.jpg

b933974a738fbfbfm.jpg

e80a438b7b079636m.jpg

22ce129be98bf641m.jpg

e781bfa0357d34f6m.jpg

13f6a55e56a962a6m.jpg

269e0f06b4e10db4m.jpg

b96aab6ebed71110m.jpg

b0cdaed78e5700c3m.jpg

0e650d3f61e0c970m.jpg

1c7d3ce05c91f2f7m.jpg

539f3cd9e61c14e3m.jpg

To by było na tyle. W takim stanie ją nabyłem

edit:

w sierpniu 28-2009r w Zielonej Górze strzelił mi rozrząd ( wiem wiem moja wina nie wymieniłem ) i oto tak w zakładzie "Auto-Brum" wymieniono mi:

Zawory wyd 4szt

Zawory ssąc 2szt

Uszczelniacz zaworu 8szt

Popychacz zaw 8szt

Uszczelka głowicy

Pompa wody

Pasek rozrządu

napinacz

Rolka prowadząca

Dolne koło rozrządu

Napinacz klimy

Pasek wielorowkowy alternatora Klimy

Kompletna naprawa Turbiny

Koło pasowe

Całość wyniosła mnie 3tyś

Auto odebrałem 2 września i póki co nie chodzi dobrze :(

dziś okazało się że muszę jeszcze wymienić przepływomierz ponieważ autko nie zbiera się tak jak być powinno.

Po podłączeniu do Vag'a nie wykrywa żadnych błędów - na szczęście.

Na odchodne mechanicy pocieszyli mnie że muszę jeszcze wymienić całą zawiechę ( ale to póki co musi poczekać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz sobie z numerem vin do jakiegoś najbliższego aso i dowiedz sie historii serwisowej, będziesz wiedział jaki ostatni przebieg wklepany, u mnie wyszło ze mam gdzieś 350-400 tys, środek tez u mnie właściwie taki jak

u ciebie czyli nie zmęczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to masz kozacki. Wyróżniasz się z tłumu. :good:

Jedynie na trawie giniesz :>

hehe mi osobiście kolorek się nie podobał ( teraz coraz bardziej ) ale reszta była w miarę oki więc wziełem[br]Dopisany: 09 Lipiec 2009, 08:37_________________________________________________wczoraj zmieniłem boczne kierunkowskazy na białe ( te małe ) i całkiem fajnie wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo ładne i zadbane. Pewnie jeszcze bawicie się w Płotkach :decayed: Miło było poznać. Pozdrawiam! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniutka żabka :good:

ostatnio coraz więcej starszych audiczek w całkiem fajnym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinieneś się przejmować tym że auto było bite z jednej czy drugiej strony. Jeżeli samochód jeździ prosto i nie psuje się nagminnie to powinieneś cieszyć się z udanego zakupu. Poza tym, jaki samochód z tego rocznika nie miał jakiejś stłuczki ? Na pewno każdy. Inna sprawa, która może niepokoić to automat, zawsze odradzam tego typu skrzynie....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość dziwny przeskok z dyskoteki na a4 i w dodatku w automacie :tongue4: ja mojej Geli (290gd) nie zamienił bym na nic innego nawet na rs4 :polew: (no dobra na rs4 tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, która może niepokoić to automat, zawsze odradzam tego typu skrzynie....

Dlaczego odradzasz? Jeździłeś? Miałeś problemy?

Ja każdemu polecam automat, jakie jest to udogodnienie widać nie tylko w korkach, również przy zakupie w salonie(niemało

kosztuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, która może niepokoić to automat, zawsze odradzam tego typu skrzynie....

Dlaczego odradzasz? Jeździłeś? Miałeś problemy?

Ja każdemu polecam automat, jakie jest to udogodnienie widać nie tylko w korkach, również przy zakupie w salonie(niemało

kosztuje).

tak - jeździłem dlatego odradzam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skrzyni to 3 dni przed sprzedażą Sprzedawca ją regenerował czy coś tam ( sam nie wiem co ) ale dostałem świstek że był robione i że jest gwarancja na 3tys km a co najlepsze to pojechałem do tego zakładu dowiedzieć się czy faktycznie to auto było i okazało sie że to zakład który jest na terenie mojego kumpla wiec jak poszedłem z nim to powiedzieli mi ze skrzynia jest oki.

Ja dodam tylko od siebie że nie szarpie, biegi zmienia płynnie więc jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby było wszystko cacy! Miłego użytkowania i owocnych modów! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...