Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od wczoraj auto wpada mi w tryb awaryjny przy prędkości ok 120 km/h, po zgaszeniu silnika i uruchomieniu jest dobrze ale do czasu właśnie osiągnięcia prędkości, a więc postanowiłem podłączyć VAGa.

Na wstępie wyskoczył mi błąd 17958 - przeładowanie

Zrobiłem na 011 próbę unoszenia kierowniczek, szło do góry i na dół ale strasznie strasznie powoli, w żółwim tempie, a więc wziąłem klucz poruszałem, zauważyłem ze jak na dół schodzi to powoli i tak jakby dźwięk lekko wydaje :] po próbie rozruszania dale to samo na bloku 011 strasznie powoli to wszystko chodzi, wręcz przycina.

Następnym krokiem było zrobienie logów w próbie statystycznej na blokach: 000, 003, 004 o to i one:

001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4a974a7523f95fc.html

003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d66219232b604bf.html

004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5023fa09a029328c.html

teraz moje pytanie czy będzie to wina zapieczonych kierowniczek ze samochód wpada w tryb awaryjny i wyskakuje błąd 17958, czy zrobić logi w próbie dynamicznej ?

czy turbo do czyszczenia ?

proszę o pomoc.

Jak coś to jutro mogę zrobić próbę dynamiczną. Tylko napiszcie jak coś na jakich blokach.

pozdrawiam

Opublikowano

Ustaw prawidłowy kąt wtrysku bo jest opóźniony i zrób logi dynamiczne.

Opublikowano

"Zrobiłem na 011 próbę unoszenia kierowniczek, szło do góry i na dół ale strasznie strasznie powoli, w żółwim tempie, a więc wziąłem klucz poruszałem, zauważyłem ze jak na dół schodzi to powoli i tak jakby dźwięk lekko wydaje :] po próbie rozruszania dale to samo na bloku 011 strasznie powoli to wszystko chodzi, wręcz przycina."

niezbedne jest zrobienie kompletnych logów, z takiego opisu nie da sie nic wywnioskowac, teoretycznie tak jak w opisie z pewnego punktu widzenia tak zachowuja sie kierownice w probie BS 11

jakie zrobic DYN to wszysko ładnie opisane w podwieszonym temacie...

Opublikowano

Jeżeli wyskakuje Ci błąd przeładowania to prawie na 100% wina przycinających się kierownic w turbinie.

Dla pełnej analizy auta zrób :

Statycznie grupy 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023.

Dynamicznie: 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011.

Basic Settings : 000, 003, 004, 011

Dla oceny turbinki niezbędne są 011dynamicznie i 011BS(ze wzrokowym sprawdzeniem ruchu sztangi) Możesz też zdjąć przewód z zaworka N75, który idzie do turbinki i "zasysaniem paszczą:)" zobaczyć czy kierowniczki pracują tak jak powinny. W ten sposób wyeliminujesz nieszczelność układu podciśnienia i ewentualną niesprawność samego zaworka N75

W przypadku stwierdzenia szaszlichconych kierowniczek służę pomocą w przeczyszczeniu turbinki.

Pozdrawiam. :hi:

[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 21:28_________________________________________________

Ustaw prawidłowy kąt wtrysku bo jest opóźniony i zrób logi dynamiczne.

Raczej za wczesny ;) 4 Przed górnym martwym punktem.
Opublikowano

Witaj :hi:

zrób 011 BS oraz 011 dyn pogdybamy :wink4:

zrób 2 próby :wink4:[nie pięć ] wystarczy :decayed

"zasysaniem paszczą:)" zobaczyć czy kierowniczki pracują tak jak powinny.

paszczą troche za mało :decayed:

Opublikowano

Zaplon w tym samochodzie jest ustawiony zle... jest zbyt pozny... a o ile stopni to nie wiadomo... :)

Zapraszamy z kpl. logow...

Pozdrawiam

Opublikowano

Witaj :hi:

zrób 011 BS oraz 011 dyn pogdybamy :wink4:

zrób 2 próby :wink4:[nie pięć ] wystarczy :decayed

"zasysaniem paszczą:)" zobaczyć czy kierowniczki pracują tak jak powinny.

paszczą troche za mało :decayed:

Jak się ma dobry, tfuuuu, tfuuu:), zasys to spokojnie da się ruszyć :)[br]Dopisany: 04 Lipiec 2009, 00:13_________________________________________________

Zaplon w tym samochodzie jest ustawiony zle... jest zbyt pozny... a o ile stopni to nie wiadomo... :)

Zapraszamy z kpl. logow...

Pozdrawiam

No jak to zbyt późny? :) Nie rozumiem. Z logów wynika, że kąt ustawiony jest na Late 4 Before Top Dead Center czyli 4 przed górnym martwym punktem. Załóżmy że prawidłowy kąt to 2 BDTC to 4BDTC jest wcześniej niż 2BDTC i bardzo wcześniej niż na przykład 2 ATDC = After Top Dead Center = Za górnym martwym punktem - no ja to tak rozumiem.
Opublikowano
  • Autor

No właśnie panowie w 011 BS obserwowałem sztangi i praktycznie się nie ruszały, coś próbowało ale wolno to chodziło, unosiło się ale topornie tak samo ze spuszczaniem,

zrób 011 BS oraz 011 dyn pogdybamy :wink4:

zrób 2 próby :wink4:[nie pięć ] wystarczy :decayed

te 011BS to w miejscu mam logi zrobić ? może i banalne ale ja się dopiero uczę :P

Opublikowano

Z logów wynika, że kąt ustawiony jest na Late 4 Before Top Dead Center

Gdzie Ty to widzisz w ktorej grupie ??

Opublikowano

Z logów wynika, że kąt ustawiony jest na Late 4 Before Top Dead Center

Gdzie Ty to widzisz w ktorej grupie ??

004BS
Opublikowano

Z logów wynika, że kąt ustawiony jest na Late 4 Before Top Dead Center

Gdzie Ty to widzisz w ktorej grupie ??

004BS

A od kiedy to poprawnosc ustawienia zaplonu w tym silniku sprawdzamy w 004 BS ???? :confused4:

Polecam wiecej wnikliwej lektury tego dzialu... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Zaplon w tym samochodzie jest ustawiony zle... jest zbyt pozny... a o ile stopni to nie wiadomo... :)

Zapraszamy z kpl. logow...

jakie mam zrobić jeszcze logi ? i jak ustawić ewentualnie dobrze zapłon ?

Opublikowano

Z logów wynika, że kąt ustawiony jest na Late 4 Before Top Dead Center

Gdzie Ty to widzisz w ktorej grupie ??

004BS

A od kiedy to poprawnosc ustawienia zaplonu w tym silniku sprawdzamy w 004 BS ???? :confused4:

Polecam wiecej wnikliwej lektury tego dzialu... :wink4:

Hmmm bardzo przepraszam ale opieram się o tabele wartości mierzonych dla silnika AFN - Grupa 4

4 1 Obroty silnika w O/min 861..945 2850..3150

2 Kąt początku wtrysku rzeczywisty 2°n.OT..4°v.OT 8..12°v.OT

3 Kąt wtrysku wymagany 2°n.OT..4°v.OT 8..12°.v.OT

4 Kąt synchronizacji 2..95 60..98

czyli jeżeli dobrze tłumaczę to statyczny kąt początku wtrysku powinien oscylować między 2ATDC a 4BTDC.

Opublikowano

Hmmm bardzo przepraszam ale opieram się o tabele wartości mierzonych dla silnika AFN - Grupa 4

Grzesiek spoko

nie masz za co przepraszac... :)

Te odczyty, ktore pokazales to nie jest grupa 004 Basic Settings, na ktorą sie powolujesz

w tekscie :wink4:

Opublikowano

Hmmm bardzo przepraszam ale opieram się o tabele wartości mierzonych dla silnika AFN - Grupa 4

Grzesiek spoko

nie masz za co przepraszac... :)

Te odczyty, ktore pokazales to nie jest grupa 004 Basic Settings, na ktorą sie powolujesz

w tekscie :wink4:

Ale wg 004BS można ustawić kąt wtrysku aby przy sprawnym, nagrzanym silniku wartości w 004stat mieściły się w normie, mam rację? :)
Opublikowano

poprawiłem kąt wtrysku o to logi teraz z 000BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/40afae2182eefa60.html teraz dobrze ?:)

Statyczny kąt wtrysku - lux.

Napiszcie co z dynamicznymi ? co jest przyczyna wpadania auta w tryb awaryjny?

Obawiam sie ze czeka Cie to:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_czyszczenie_kierownic_vtg-t63377.0.html

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 04 Lipiec 2009, 21:31_________________________________________________

Ale wg 004BS można ustawić kąt wtrysku aby przy sprawnym, nagrzanym silniku wartości w 004stat mieściły się w normie, mam rację? :)

W tym silniku do ustawienia statycznego kąta wtrysku uzywamy 000 Basic Settings.

Porownaj log 004 Basic Settings kolegi PaPay przed regulacją i po... wnioski wyciagniesz sam... :wink4:

Opublikowano

W tym silniku do ustawienia statycznego kąta wtrysku uzywamy 000 Basic Settings.

Porownaj log 004 Basic Settings kolegi PaPay przed regulacją i po... wnioski wyciagniesz sam... :wink4

Ok, dzięki za poradę :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.