Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dynamika silnika 1,6


goral 81

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

koledzy powiedcie mi prosze jak ten silnik sie sprawdza,

znlazlem fajne autko z tym silnikiem, kombi 97r, climatroni podgrzwanie dupki ale ten silniczek troche marny.

bedzie to jezdzic, jak z wyprzedzaniem?

mialem do tej pory 100 2,5tdi, 115km, bedzie to porownywalne?

wczesniej tylko benzyniaka 1,2 clio 93r :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avant z tym silnikiem nie będzie szatanem predkosci ;) ogólnie 1.6 i ta masa.. jesli nie bedziesz sie martwil spalaniem to kupuj. Idzie tym pojezdzic tylko trzeba krecic go aby zachował dynamike a za tym pojdzie spalanie. Specjalnie to nie namawiam do zakupu ale tez nie mowie ze nie warto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze inaczje zapytam gdyby tak porownac ten sam samochod, 1,6 i 1,8 oba avant z klimatronikiem,

to duza wyjdzie roznica? powiedzmy w procentach? 10% 50% ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze inaczje zapytam gdyby tak porownac ten sam samochod, 1,6 i 1,8 oba avant z klimatronikiem,

to duza wyjdzie roznica? powiedzmy w procentach? 10% 50% ??

szukaj 1.8T nie bedziesz zalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze inaczje zapytam gdyby tak porownac ten sam samochod, 1,6 i 1,8 oba avant z klimatronikiem,

to duza wyjdzie roznica? powiedzmy w procentach? 10% 50% ??

szukaj 1.8T nie bedziesz zalowac.

:good: najlepsiejsze rozwiazanie. poszukaj info na forum i przekonasz sie o czym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze inaczje zapytam gdyby tak porownac ten sam samochod, 1,6 i 1,8 oba avant z klimatronikiem,

to duza wyjdzie roznica? powiedzmy w procentach? 10% 50% ??

W jezdzie róznica będzie troszke odczuwalna jesli chodzi o kulture pracy i elastycznosc silnika.

Spalanie wręcz mozna powiedziec ze takie same. Osobiscie mam 1.8 - mozna tym jezdzic silnik trwały wytrzymały jak sie kręci to i dynamiczny - jednak po 2 latach zaczyna mi w nim brakowac "tego czegos" - hehe czyt. mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co powiesz o tej tutaj?

nie jestem scigantem zadnym;) z czasm zawsze brakuje mocy, mi autko potrzebne raczje do tras i tylko wyprzedzanie nie chcialbym zeby bylo tragiczne.

w 100 2,5tdi jechalem na 5 wciskalem gaz i wyprzedzalem bez problemu, chcialbym tego samego od tej benzynki,

da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie bardzo. moment obrotowy robi swoje. z 1.8 nie bedziesz mial takich doznan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko az tyle mi nie potrzeba:)

nie mam kasy na diesla kiedys znowu kupie tdi, ale nie teraz,

teraz ma byc pierdzikolko rodzinne ;) i do jazdy do pracy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam 1.6 benzyna z 2000r. w sedanie, silnik [ANA] Mogę Ci powiedzieć że moc silnika nie jest taka tragiczna ale czasami "brakuje" szczególnie w trasie. Bardzo zauważalny spadek mocy jest po włączeniu klimy. Silnik bardzo trwały,spalanie 7/10/8-9[ltr./100km.] trasa/miasto/średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to dość odczuwalne. W 1.6 plusem jest to że ma 8 zaworów a nie 20 jak 1.8 (ewentualne koszta)

Ale jeśli należysz do ludzi jeżdżących spokojnie to może wystarczy mocy. Ja następny zakup planuje B6 2.0 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko az tyle mi nie potrzeba:)

nie mam kasy na diesla kiedys znowu kupie tdi, ale nie teraz,

teraz ma byc pierdzikolko rodzinne ;) i do jazdy do pracy,

Jak sie auto podoba, cena odpowiada i nie kupujesz auta do tego by innym chciec pokazywac co to nie Ty to bierz i ciesz sie samochodem. Smiało tym mozna sie poruszac w trasie jak jezdzisz normalnie bez szaleństw tak do 150 km/h to zapomnisz nawet o tym ze masz silnik o małej pojemnosci :] Autko daje rade spokojnie jesli chcesz jezdzic niewiadomo jak szybko i wyprzedzac kogo sie tylko da a przy tym nie martwic sie ze braknie Ci pod nogą "mocy" to poszukaj czegos uturbonego albo wiekszej pojemnosci.

Na codzień miliony ludzi jezdza z takimi silnikami i jakos nie narzekają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem 1,6 i zamienilem-wszystko zalezy od Ciebie-jesli chcesz jezdzic do pracy i do sklepu po bulki-100 koni wystarczy,ale jak chcesz czasem kogos wyprzedzic-no to bedzie malo...duzo za malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jeżdzę Sedanem 1.6 i powiem Ci tyle że po kilku miesiącach użytkowania zabraknie Ci w nim mocy. Mnie wkurza to że powoli się rozpędza i spalanie mimo wszystko nie jest takie małe. Oczywiście jak go bujniesz w trasie to idzie i to całkiem nie źle (170 km/h), nawet można nie jedną fure wyprzedzić. Osobiście jak kupowałem a było to 3 lata temu to sprzedawca miał u siebie dwie A4 do sprzedania, tzn moją 1.6 z climą, grzanymi fotelami, i innymi bajerami ponad standard, oraz z silnikiem 1.8 ale za to goła, wyposarzenie ubogie. Po krótkim namyśle brałem tą 1.6. Brak mocy rekompensuje mi fajne wyposażenie i czarny kolor :wink4:. Ale decyzja należy do Ciebie. Ważne by tobie odpowaiadała. Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego goral81 powiem Ci tak, dla jednego 101KM będzie wystarczające dla drugiego nie - wszystko zależy od potrzeb, oczekiwań, z czego się przesiadasz itp., generalnie "wystarczająca moc" to pojęcie mocno subiektywne. Przejedź się tym 1.6, zobacz jak się wkręca, potem wyszukaj w pobliżu siebie jakąś 1.8,zrób to samo i będziesz miał odpowiedź na pytanie co wybrać.

Czuję, że wyjazd a4 1.6 w trasę z pasażerami i/lub bagażem może być bardzo nieciekawym doświadczeniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...