Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odpalanie z kabli ani na "pych" nic nie daje


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam mały (mam nadzieję) problem z moją niunią. Dzisiaj jak palant zostawiłem ją na światła gdy byłem w pracy. Po cięzkim dniu wsiadam, przekręcam kluczyk, a tu ani troszkę prądu. Zadzwoniłem po kolegę, zapieliśmy kable , zaświeciły się kontrolki, zagary (paliwo i temperatura) podniosły się i opadły, a auto nie odpaliło. Rozrusznik ledwo drgnął. Pomyślałem, że to słabe kable. Spróbowaliśmy z innymi, to samo. Próbowaliśmy na "pych" i dalej nic. Przy odpalaniu z kabla poszła iskra z minusa.

Czy wiecie co może być tego przyczyną. Już kilka razy odpalałem moje OOOO z kabli i nie było problemu ale nie tym razem.

Tak jak pisałem, po podpięciu kabli prądu jest tylko tyle , że palą się kontrolki.

Macie jakieś pomysły?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator padł na tyle, że pewnie nic już z niego nie będzie - po prostu wstaw inny i zobaczysz, że auto ruszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę że łądowanie prostowniczkiem starczy na jeszcze trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie do tematu, wczoraj prubowalem odpalic koledze auto poprzez przewody i nawet niechcial przekrecic rozrusznikiem dodam ze moja niunia byla odpalona akumlator nowy, a uniego tylko kontrolki sie zapalily, wiec przyjechal 2 kolega podpiol kable i auto odpalilo bez problemow czy w audi jest zamontowane jakies zabezpieczenie czy cos takiego ze nieda sie odpalac przez kable ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tak nie odpalicie jak aq rozładował się do zera. Musicie poczekać kilka ładnych chwil aż się "pusty" aq podładuje.

Wtedy dopiero próba odpalania.

Na pych przy rozładowanym aq też nie da rady bo i tak prądu mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, podciągnij go na spokojnie przez całą nockę, potem sprawdź ładowanie

Jak OK, to jak będzie padał to po prostu go wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wiec przyjechal 2 kolega podpiol kable i auto odpalilo bez problemow czy w audi jest zamontowane jakies zabezpieczenie czy cos takiego ze nieda sie odpalac przez kable ?????

Myślę, że nie ma żadnego zabezpieczenia, a jedynie "pierwszy" kolega miał zbyt słaby akumulator (o zbyt małych marametrach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 roku dla aku, to trochę mało.

Albo robisz krótkie przebiegi, albo masz problem z ładowaniem.

Jak już zapalisz, to jedź do elektryka, niech posprawdza napięcia itd.

Może alternator niedomaga... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam aku ori czyli 9 lat zdażało mi sie zostawić auto w zimie na włączonym wewnętrym oświetleniu , rano przy odpaleniu kręcił troche dłużej ale palił dla mnie jak auto nie odpali AQ to znaczy że trzeba go wymienić a nie ładować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian Matracki

Kiedy masz 2 akumulatory podpięte równolegle a jeden z nich jest bardziej rozładowany niż drugi to dążą one do wyrównania poziomu naładowania czego skutkiem jest to że twój rozładowany akumulator pochłaniał energię z lepiej naładowanego akumulatora dlatego miałeś iskrzenie przy zapinaniu klem (rozładowany akumulator był w tym momencie odbiornikiem). Prędzej byś odpalił samochód z dwóch słabo naładowanych akumulatorów niż z jednego rozładowanego na max i drugiego naładowanego na max podpiętego do tego pierwszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy masz 2 akumulatory podpięte równolegle a jeden z nich jest bardziej rozładowany niż drugi to dążą one do wyrównania poziomu naładowania czego skutkiem jest to że twój rozładowany akumulator pochłaniał energię z lepiej naładowanego akumulatora dlatego miałeś iskrzenie przy zapinaniu klem (rozładowany akumulator był w tym momencie odbiornikiem). Prędzej byś odpalił samochód z dwóch słabo naładowanych akumulatorów niż z jednego rozładowanego na max i drugiego naładowanego na max podpiętego do tego pierwszego...

dokładnie :good: poza tym przy niskim napięciu AQ często siadają steroniki więc uważajcie żeby do takiego stanu nie doprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...