Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Odpalanie z kabli ani na "pych" nic nie daje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Mam mały (mam nadzieję) problem z moją niunią. Dzisiaj jak palant zostawiłem ją na światła gdy byłem w pracy. Po cięzkim dniu wsiadam, przekręcam kluczyk, a tu ani troszkę prądu. Zadzwoniłem po kolegę, zapieliśmy kable , zaświeciły się kontrolki, zagary (paliwo i temperatura) podniosły się i opadły, a auto nie odpaliło. Rozrusznik ledwo drgnął. Pomyślałem, że to słabe kable. Spróbowaliśmy z innymi, to samo. Próbowaliśmy na "pych" i dalej nic. Przy odpalaniu z kabla poszła iskra z minusa.

Czy wiecie co może być tego przyczyną. Już kilka razy odpalałem moje OOOO z kabli i nie było problemu ale nie tym razem.

Tak jak pisałem, po podpięciu kabli prądu jest tylko tyle , że palą się kontrolki.

Macie jakieś pomysły?

pozdrawiam

Opublikowano

akumulator padł na tyle, że pewnie nic już z niego nie będzie - po prostu wstaw inny i zobaczysz, że auto ruszy:)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odp. Podłączyłem aku pod prostownik. Zobaczymy czy to coś da. Akumulator był wymieniany zimę 1.5 roku temu także nie powinien być jeszcze całkiem martwy.

Opublikowano

Kolego myślę że łądowanie prostowniczkiem starczy na jeszcze trochę czasu.

Opublikowano

Witam podepne sie do tematu, wczoraj prubowalem odpalic koledze auto poprzez przewody i nawet niechcial przekrecic rozrusznikiem dodam ze moja niunia byla odpalona akumlator nowy, a uniego tylko kontrolki sie zapalily, wiec przyjechal 2 kolega podpiol kable i auto odpalilo bez problemow czy w audi jest zamontowane jakies zabezpieczenie czy cos takiego ze nieda sie odpalac przez kable ?????

Opublikowano
  • Autor

Prostownik dał radę, a co do tej blokady to raczej wątpię bo już nie raz odpalałem moją małą z kabli np. po Heineeken Open'er'ze :>

Opublikowano

Nigdy tak nie odpalicie jak aq rozładował się do zera. Musicie poczekać kilka ładnych chwil aż się "pusty" aq podładuje.

Wtedy dopiero próba odpalania.

Na pych przy rozładowanym aq też nie da rady bo i tak prądu mało

Opublikowano

Zdecydowanie, podciągnij go na spokojnie przez całą nockę, potem sprawdź ładowanie

Jak OK, to jak będzie padał to po prostu go wymień

Opublikowano

(...) wiec przyjechal 2 kolega podpiol kable i auto odpalilo bez problemow czy w audi jest zamontowane jakies zabezpieczenie czy cos takiego ze nieda sie odpalac przez kable ?????

Myślę, że nie ma żadnego zabezpieczenia, a jedynie "pierwszy" kolega miał zbyt słaby akumulator (o zbyt małych marametrach).

Opublikowano

1.5 roku dla aku, to trochę mało.

Albo robisz krótkie przebiegi, albo masz problem z ładowaniem.

Jak już zapalisz, to jedź do elektryka, niech posprawdza napięcia itd.

Może alternator niedomaga... :mysli:

Opublikowano

witam

ja mam aku ori czyli 9 lat zdażało mi sie zostawić auto w zimie na włączonym wewnętrym oświetleniu , rano przy odpaleniu kręcił troche dłużej ale palił dla mnie jak auto nie odpali AQ to znaczy że trzeba go wymienić a nie ładować!

Opublikowano

Kiedy masz 2 akumulatory podpięte równolegle a jeden z nich jest bardziej rozładowany niż drugi to dążą one do wyrównania poziomu naładowania czego skutkiem jest to że twój rozładowany akumulator pochłaniał energię z lepiej naładowanego akumulatora dlatego miałeś iskrzenie przy zapinaniu klem (rozładowany akumulator był w tym momencie odbiornikiem). Prędzej byś odpalił samochód z dwóch słabo naładowanych akumulatorów niż z jednego rozładowanego na max i drugiego naładowanego na max podpiętego do tego pierwszego...

Opublikowano

Kiedy masz 2 akumulatory podpięte równolegle a jeden z nich jest bardziej rozładowany niż drugi to dążą one do wyrównania poziomu naładowania czego skutkiem jest to że twój rozładowany akumulator pochłaniał energię z lepiej naładowanego akumulatora dlatego miałeś iskrzenie przy zapinaniu klem (rozładowany akumulator był w tym momencie odbiornikiem). Prędzej byś odpalił samochód z dwóch słabo naładowanych akumulatorów niż z jednego rozładowanego na max i drugiego naładowanego na max podpiętego do tego pierwszego...

dokładnie :good: poza tym przy niskim napięciu AQ często siadają steroniki więc uważajcie żeby do takiego stanu nie doprowadzić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.