Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dymienie na wysokich obrotach


andrzejac

Rekomendowane odpowiedzi

Na zimnym silniku po odpaleniu jest przez moment delikatna mgiełka (z tłumika)

Sprawdzałem na gorącym silniku 90 stopni na luzie: na 1000,2000 i 3000 jest prawie samochodem bezdymowym

Na 4000 do 4500 buchnęła chmura dymu (czarnego więc wykluczam olej- tym bardziej że wogle mi go nie ubywa)

Za drugim razem (na tych samych obr.)podobnie ale jakby nieco mniej

Szkoda mi było autka na katowanie kilkakrotnie go do 4tyś do 5 tyś.

Autko nie dymi pod czas jazdy, przynajmniej na tyle że nic nie widzę za sobą w lusterku

zwykle jeżdżąc nie przekraczam 2,500obr.

Czy to nagar ze spalania zbiera sie na wydechu? To normalne? Czy może mam zacząć sie martwić i szukać problemu w ust. wtryskiwaczy?

Przebieg 190tyś.

Najważniejsze do czego zmierzam do ilu tyś. sprawdza się na przeglądach dymienie w przybliżeniu/średnio? :) - bo właśnie tak rok temu sprawdzano mi spalanie(zero aparatury pomiarowej)

Co myślicie o STP do Diesla? Może zaszkodzić czy raczej pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich obrotach to raczej normalne że buchnie. Przecież to już koniec obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku po odpaleniu jest przez moment delikatna mgiełka (z tłumika)

Sprawdzałem na gorącym silniku 90 stopni na luzie: na 1000,2000 i 3000 jest prawie samochodem bezdymowym

Na 4000 do 4500 buchnęła chmura dymu (czarnego więc wykluczam olej- tym bardziej że wogle mi go nie ubywa)

Za drugim razem (na tych samych obr.)podobnie ale jakby nieco mniej

Szkoda mi było autka na katowanie kilkakrotnie go do 4tyś do 5 tyś.

Autko nie dymi pod czas jazdy, przynajmniej na tyle że nic nie widzę za sobą w lusterku

zwykle jeżdżąc nie przekraczam 2,500obr.

Czy to nagar ze spalania zbiera sie na wydechu? To normalne? Czy może mam zacząć sie martwić i szukać problemu w ust. wtryskiwaczy?

Przebieg 190tyś.

Najważniejsze do czego zmierzam do ilu tyś. sprawdza się na przeglądach dymienie w przybliżeniu/średnio? :) - bo właśnie tak rok temu sprawdzano mi spalanie(zero aparatury pomiarowej)

Co myślicie o STP do Diesla? Może zaszkodzić czy raczej pomóc?

wedlug mnie normalna sprawa (choc moj pasek nie dymi przy tych obrotach :wink4:) przegon porzadnie furke po trasie i wtedy spradz czy bedzie dymic... ewentualnie moze miales ostatnio przelany olej przy wymianie to wtedy tez powinien dymic na czarno bo musi wypalic nadmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa wedlug mnie ze pusci czarnego baka przy tych obrotach, moja ma tak samo jak jakis czas jezdze spokojnie a pozniej jej zdrowo depne ale po krotkim przegonieniu dymek prawie ze nie widoczny albo wogole go nie ma przy tym zakresie obrotow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...