Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Dymienie na wysokich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na zimnym silniku po odpaleniu jest przez moment delikatna mgiełka (z tłumika)

Sprawdzałem na gorącym silniku 90 stopni na luzie: na 1000,2000 i 3000 jest prawie samochodem bezdymowym

Na 4000 do 4500 buchnęła chmura dymu (czarnego więc wykluczam olej- tym bardziej że wogle mi go nie ubywa)

Za drugim razem (na tych samych obr.)podobnie ale jakby nieco mniej

Szkoda mi było autka na katowanie kilkakrotnie go do 4tyś do 5 tyś.

Autko nie dymi pod czas jazdy, przynajmniej na tyle że nic nie widzę za sobą w lusterku

zwykle jeżdżąc nie przekraczam 2,500obr.

Czy to nagar ze spalania zbiera sie na wydechu? To normalne? Czy może mam zacząć sie martwić i szukać problemu w ust. wtryskiwaczy?

Przebieg 190tyś.

Najważniejsze do czego zmierzam do ilu tyś. sprawdza się na przeglądach dymienie w przybliżeniu/średnio? :) - bo właśnie tak rok temu sprawdzano mi spalanie(zero aparatury pomiarowej)

Co myślicie o STP do Diesla? Może zaszkodzić czy raczej pomóc?

Opublikowano

Przy takich obrotach to raczej normalne że buchnie. Przecież to już koniec obrotów.

Opublikowano

Po porsru wyleciał Ci osad, który się osadza w dieslach

Opublikowano

Na zimnym silniku po odpaleniu jest przez moment delikatna mgiełka (z tłumika)

Sprawdzałem na gorącym silniku 90 stopni na luzie: na 1000,2000 i 3000 jest prawie samochodem bezdymowym

Na 4000 do 4500 buchnęła chmura dymu (czarnego więc wykluczam olej- tym bardziej że wogle mi go nie ubywa)

Za drugim razem (na tych samych obr.)podobnie ale jakby nieco mniej

Szkoda mi było autka na katowanie kilkakrotnie go do 4tyś do 5 tyś.

Autko nie dymi pod czas jazdy, przynajmniej na tyle że nic nie widzę za sobą w lusterku

zwykle jeżdżąc nie przekraczam 2,500obr.

Czy to nagar ze spalania zbiera sie na wydechu? To normalne? Czy może mam zacząć sie martwić i szukać problemu w ust. wtryskiwaczy?

Przebieg 190tyś.

Najważniejsze do czego zmierzam do ilu tyś. sprawdza się na przeglądach dymienie w przybliżeniu/średnio? :) - bo właśnie tak rok temu sprawdzano mi spalanie(zero aparatury pomiarowej)

Co myślicie o STP do Diesla? Może zaszkodzić czy raczej pomóc?

wedlug mnie normalna sprawa (choc moj pasek nie dymi przy tych obrotach :wink4:) przegon porzadnie furke po trasie i wtedy spradz czy bedzie dymic... ewentualnie moze miales ostatnio przelany olej przy wymianie to wtedy tez powinien dymic na czarno bo musi wypalic nadmiar

Opublikowano

Kolega dobrze radzi przegazuj go dobrze gdzieś na trasie

Opublikowano

Normalna sprawa wedlug mnie ze pusci czarnego baka przy tych obrotach, moja ma tak samo jak jakis czas jezdze spokojnie a pozniej jej zdrowo depne ale po krotkim przegonieniu dymek prawie ze nie widoczny albo wogole go nie ma przy tym zakresie obrotow ;)

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

To znaczy że nie ma czym się martwić jeśli się depnie na 2 biegu i przy około 4tyś obrotów walnie chmurkę dymu Bo u mię tak jest zwłaszcza że nie raz wolno jeżdżę

Opublikowano

No to spoko Jak się nie raz mu po depcze lepiej to przestaje już dymek puszczać :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.