Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Montaż czujnika parkowania


Rahshy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam warszatu montujacego czujniki parkowania w Audi A4 B8 z 2008 (nie liczac ASO ;) ) w okolicy warszawy zna ktos?

to nie masz czujników parkowania ori? :tongue4:

w wawie napewno cos sie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam warszatu montujacego czujniki parkowania w Audi A4 B8 z 2008 (nie liczac ASO ;) ) w okolicy warszawy zna ktos?

to nie masz czujników parkowania ori? :tongue4:

w wawie napewno cos sie znajdzie

Nie wiem czy gra warta swieczki bo ori czesci sa drogie + montaz, zaplaci majatek. Jako alternatywe mozna za niewielka sume w porownaniu do ori zakupic czujniki innych producentow i zamontowac.

Nie wiem tylko jak beda dzialaly ale na forum sa osoby, ktore montowaly i sobie chwala.

Tutaj ori czesci na tyl:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1015_Komplett-Set-Audi-Parking-System-APS-Audi-A4-B7.html

Na przod i tyl oczywiscie drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może udało by sie przełożyć z jakiegoś samochodu przeznaczonego na części cały kompletny układ??, szkoda że nie chodzi o B5 bo mogł bym pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na oryginalnym tylko na takim samym działaniu polecam

http://moto.allegro.pl/item672856953_czujnik_czujniki_parkowania_cofania_valeo_promocja.html

Zamontowałem już kilkanaście tych zestawów żadnej reklamacji, chodzą jak ori.

Czy można by się ewentualnie do Ciebie udać i poprosić o założenie takowego sprzętu? :) Ile wychodzi cały koszt wraz z montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne zamienniki nie beda ci wspolgraly z twoim komputerem. Tylko ori czyli ori sterownik i czujniki wpiete w magistrale CAN-BUS. Ale nie wiem czy to naprawde warte swieczki po to tylko zebys na ori monitorku lub w widzial jaka odleglosc do przeszkody?

Daj sobie spokuj, a jak juz koniecznie chcesz wykorzystac istniejacy monitorek to sobie zamiast czujnikow obojetnie czy ori czy nie, kamerke do cofania kup i podlacz :wink4:

PS. zmien profil, bo w profilu masz B7 a pytasz o czesci do B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info :)

O kamerce nie pomyslalem :)

Wiesz moze jaki jest koszt zakupu i podlaczenia ew. zaklad ktor ysie tym zajmuje?

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_jaka_kamere_cofania_wybrac-t89019.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://shop.conexx-video.de/artikel_group_269-270_seite_1_id_2401_a_Rueckfahrkameras-Fahrzeugspezifisch-Rueckfahrkamera-Audi-TT-A4-A5-in-Kennzeichen-Leuchte.html

Gdzie i za ile nie powiem ci bo nie mieszkam w PL wiec nie wiem. Musialbys sie popytac, podobno jest to dosc proste wiec nie powinno wiazac sie z duzymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kamera nie będzie działać. Potrzebny jest jeszcze interface AV albo oryginalny Tuner TV. Dodatkowo LED zamontowany w kamerze oświetlający rejestrację wywala błąd spalonej żarówki i konieczne jest zastowowanie rezystorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Padł mi po bardzo drobnej stłuczce czujnik (prawy skrajny tył)- a precyzyjniej mówiąc nie działa przez kilka lub kilkanaście sekund, potem jest ok- czy ktoś wie lub zna program określający oryginalne, zamienne nr części- chciałem kupić używkę, bo nowy oryginał to lekkie przegięcie- 330 złociszy w ASO.

Żeby nie mieć wątpliwości wyłuskałem czujnik ze zderzaka - ma on nr 420 919 275 - bez żadnych literek. Zna ktoś może nr oryginalnych odpowiedników, bo trochę ich jest a ja nie wiem który by jeszcze podszedł- wygląd jest identyczny ale czy będzie hulać?. Czy może tylko ten z identycznym nr, czy np. 1S0 919 275A lub 4Z0 919 275 ??? Chciałem kupić najlepiej pod kolor LZ 9Y

Może jakiś link do porównywarki- jeśli takowa istnieje?

Pomóżcie proszę bo już tak tydzień jeżdżę, a nie cierpię jak mi coś (do końca) nie działa :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos moze polecic warszat montujacy czujniki parkowania w A4 B8 z 2008 w okolicy Wroclawia?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Byłem dzisiaj w ASO AUDI Gdańsk. Na pytanie czy w moim aucie da się zamontować czujniki parkowania przód i tył, tak, żeby na monitorze pojawiła się wizualizacja, gość odpowiedział mi, że nie. Tylko dostawka, bez wizualizacji. Ma racje czy plecie głupoty?

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie ma racji. Mam czujniki parkowania przód/tył z wizualizacją na wyświetlaczu. Oryginał zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podpowiedzieć gdzie szukać rozwiązania problemu z czujnikiem parkowania mianowicie co kilka miesiecy pada mi ciagle ten sam czujnik lewy przód po wymianie na nowy (uzywka) podziala jakis czas i znowu pada. Juz mam dosyc kupowania czujnikow i nie wiem gdzie jest przyczyna.
Czy moze to byc kostka do ktorej podlaczamy czujnik? Moze wilgoć ? Obok jest dysza spryskiwacza od kseonow moze ona gdzies rozpyla nie tak jak trzeba?
Dajcie jakis pomysł na rozwiazanie 8b7d064a1c3d273c7ae1cdcb1b5f9748.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...