Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] FIS (czujnik płynu spryskiwaczy i spalonej żarówki)


gadzior.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie:

posiadam A4po lifcie z tzw automatycznym systemem testowania FIS;

Informuje o rezerwie paliwa, ciśnienie oleju, poziom płynu chłodniczego, niesprawność układu hamulcowego, poziom płynu spryskiwaczy, przepalona żarówka.

O ile wiem na pewno działa rezerwa i niesprawność układu hamulcowego, natomiast już kilkakrotnie nie miałem płynu w spryskiwaczach lub przepaliła mi się żarówka i niestety nic się nie wyświetliło. Pozostałych jeszcze nie miałem więc nie wiem.

Czy możliwe jest że tych czujników nie posiadam, lub zostały wyłączone? z powodu np. uszkodzenia.

Jak to sprawdzić vagiem czy te czujniki są sprawne.

Wydaje mi się że skoro w trybie testowym poszczególne ikonki są wyświetlane to powinny być też przy ewentualnej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz FIS wyrezany (czyt, dokładany przez kogoś innego poza ASO ) licznik i manetka i dlatego nie działają pozostałe funkcje.

sprawdź we wklejce czy masz komputer pokładowy w kodach wyposażenia najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz FIS wyrezany (czyt, dokładany przez kogoś innego poza ASO ) licznik i manetka i dlatego nie działają pozostałe funkcje.

sprawdź we wklejce czy masz komputer pokładowy w kodach wyposażenia najpierw

tzn ja w ogóle nie posiadam manetki a FIS ma tylko taki system sprawdzania jak opisałem wcześniej i do tego sygnalizacja otwartych drzwi/bagażnika Więcej nic nie ma żadnego komputera, spalania czy temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja w ogóle nie posiadam manetki a FIS ma tylko taki system sprawdzania jak opisałem wcześniej i do tego sygnalizacja otwartych drzwi/bagażnika Więcej nic nie ma żadnego komputera, spalania czy temperatury.

chwila... musi byc manetka.. na manetce od wycieraczek od strony czołowej nie masz przelacznika do zmian opcji wyswietlania informacji przez FIS ? a od spodu przycisku do resetowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mam. Automatyczny system testowanie u mnie włącza się przy zapłonie (jeżeli wszystko jest w porządku to wyświetla "OK") lub mogę ręcznie pokrętłem do regulacji podświetlania na zegarach tym przy obrotomierzu.

Żadnej manetki nie posiadam i myślałem że ona występowała wyłącznie w połączeniu z pełnym FIS, takim co pokazuje spalanie itp ale może się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orginalny FIS i nie mam wskazania o braku płynu do spryskiwacza..

moze nie masz czujnika czy cos, ja mam oryginalny i sygnalizuje ze sie plyn konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech najpierw kolega odpowie czy ma pelnego FISa. Bez manetki? dobrze sie przyjzyj czy aby napewno nie masz (to nie jest osobno jakas manetka tylko ta od wycieraczek) Sa dwa przyciski do przelaczania.

img1755m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wtrące swój problem.

Mam pełnego fisa (pomijam, że wypalone jest kilka linijek) i nie moge skasować czasu podroży cały czas widnieje 23.59, nie mogę skasować średniego spalania. Jak skasuje średnią prędkość to za chwilę pojawi się ona ponownie.

Mam u siebie przyciski na manetce wycieraczek (góra, dół) i pod manetką 2 przyciski jeden wyłącza fisa a drugi kasuje wskazanie lecz niezupełnie mu to wychodzi.

Jak to naprawić zresetować?

Czy Vag pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetka nie posiada tego typu przyciskó

To nie bedzie ci pokazywalo rzeczy o ktore pytales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z mniejszym połowe tego co na zdjęciu a manetka nie posiada tego typu przycisków :mysli:

MUSKEL1 ma rację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z mniejszym połowe tego co na zdjęciu a manetka nie posiada tego typu przycisków :mysli:

Ja podobnie jak ty nie mam pełnej manetki, wyświetla mi tylko temperaturę zewnetrzną, sygnalizuje otwarte drzwi, na postoju po jednym nacisnieciu guzika pod tachometrem - przebieg do serwisu, po dwukrotnym - przeprowadza autotest ale bez ikonki przepalonej żarówki. Nie wiem czy działa mi czujnik braku płynu do szyby bo dolewam na bieżąco, ale napewno mi działa czujnik zużycia klocków i czujnik min oleju - który mnie nastraszył- olej był tak 2 mm powyżej minimum na bagnecie ale to było jak olej przejechał ok 13tys czyli oleju bierze minimalnie.

Moje pytanie dorzucam do wątku mam TDI ATJ na PD i nie świeci mi kontrolka check w ogole. JAk jest u was? Ktoś na forum pisał że oglądał to w liczniku i miejsce na żarówkę jest zaślepione. Troche mnie to uspokoilo, ale czy silniki PD mają sondę lambda? MArtwie się tym bo auto zbyt dużo mi pali. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...