Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Jak zamontować tasmę airbaga?


Buczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zrobilem regeneracje magla. Rozkrecilem,poskladalem wedlug opisu z forum no i spotkal mnie taki suprise,ze w tym opisie nie bylo slowa o tasmie airbagu i przy odpowietrzaniu sie urwala.:/

Pytanie jest takie. Jak zamontowac nowa, zeby jej nie zwalic. Jade jutro na zbieznosc i mam nadzieje,ze kolesie mi ustawia jakos rozsadnie (rowne skrety kołami), ale nie wiem,czy maja pojecie o tej tasmie. Poradzcie cos, jak to ruszyc. W srodku jest zolta rolka i ona ma sie znalezc centralnie w tym okienku, bo kupilem 2 tasme i wyglada, jakby byla przesunieta w 1 strone.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja jak wymieniałem u siebie tą taśmę to kupiłem ją zabezpieczoną żeby się nie kręciła i była już ustawiona na środek. Ty jeśli nie masz ustawionej na środek to spróbuj pokręcić nią w jedną i drugą stronę (oczywiście delikatnie żeby nie zerwać) i policz ile jest obrotów od skrajnych pozycji i wtedy ustaw na środek tylko to mi przychodzi do głowy...

może ktoś jeszcze coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablo za sugestie. A wiec opisuje, jak to wyglada i jak udalo sie zamontowac.

1. Ustawilem zbieznosc no i oczywiscie okazalo sie,ze kierownica nie jest prosto, wiec postanowilem ja ustawic na prosto (kolesie w warsztacie nie mieli czasu juz niby - wniosek? wiecej tam nie pojade).

2. Ustawienie kiery na prosto - luzujemy śrubę od kierownicy (12 torx wielokatny), jedziemy autem, zeby jechalo prosto, zatrzymujemy sie delikatnie, odkrecamy srube i przestawiamy na wieloklinie kierownice. Oczywiscie kierownica rozebrana z poduszki itd. Jest tam bardzo drobny wieloklin, wiec jedziemy ponownie prosto i patrzymy czy jest dobrze ustawione i ewentualnie korygujemy,zeby byla idelanie na prosto.

3. Sprawdzamy, czy kierownica kreci sie rowna ilosc obrotow w lewo i prawo - u mnie wyszedl caly obrot i 3/4 mniej wiecej. Jesli jest w lewo i prawo podobnie, to mamy pewnosc,ze magiel jest dobrze zlozony i zbieznosc tez dobrze ustawiona pod wzgledem wysrodkowania listwy.

4. Zakladamy tasme na kierownice.

5. Teraz najwazniejszy punkt - wciskamy blokade (wystajacy dzyndzel) i krecimy delikatnie do oporu w 1 strone. Nastepnie na wcisnietej blokadzie (inaczej sie nie zakreci) krecimy w odwrotna strone liczac obroty. W ksiazce napraw znalazlem, ze od centralnego punktu kreci sie tasma o 3.25 obrotu w kazda strone.:) Wiemy ile juz jest obrotow. U mnie wyszlo prawie 7 wlasnie. Odkrecamy o 3 obroty i troche i patrzymy, czy w okienku jest zolty waleczek. Ustawiamy tak,aby wtyczna od poduszki byla na gorze.

6. zakladamy kierownice w pozycji, w jakiej wczesniej sciagnelismy (dobrym rozwiazaniem jest uzycie lakieru do paznokci do zaznaczenia pozycji - przez kierownice i wieloklin zaznaczyc.

7. montujemy plastiki itd. no i gotowe.

WAZNA uwaga! To zolte kolko nie pokazuje centralnego punktu! Ono kilka razy pojawia sie w okienku, wiec dlatego bardzo wazne jest sprawdzenie tasmy uzywanej przed zalozeniem. Choc nie powiem, bo nowa tez bym sprawdzil - szkoda wywalic 320 zl (cena w serwisie) w bloto, jakby sie urwala.:P

670998690.th.jpg

Zdjecie tasmy. Numer 1J0959653B. Tak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja jak wymieniałem u siebie tą taśmę to kupiłem ją zabezpieczoną żeby się nie kręciła i była już ustawiona na środek. Ty jeśli nie masz ustawionej na środek to spróbuj pokręcić nią w jedną i drugą stronę (oczywiście delikatnie żeby nie zerwać) i policz ile jest obrotów od skrajnych pozycji i wtedy ustaw na środek tylko to mi przychodzi do głowy...

może ktoś jeszcze coś podpowie.

Nie ma innej opcji i taka jest właśnie fachowa odpowiedź.

W okienku powinna się znaleźć kropka po ustawieniu na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...