Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak możliwości zrzucenia koła mimo odkręconych śrub


leniwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to nazwać zapieczenie, zassanie ?? Po sprowadzeniu auta zamierzałem zdiąc przednią felge w celu sprawdzenia tarcz i klocków, lecz nie moge jej zdiąć. Odkręciłem śróby, po ręcznej mordędze próbowałem z wyczuciem uderzć po oponie i ani drgnie aby zejść.

Macie jakieś pomysły?? Czy ktoś już tak miał

Może jest jakiś patent ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ciekawe :> moze dokrec sruby na tyle zeby tylko minimalnie dochodzily i przetocz troche auto w jedna i druga strone? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na podnośnik, jędną śrubę wkręć trochę aby koło po "uwolnieniu" nie pofrunęło. Wejdź pod spód, złap się łapkami za zawiechę przy drugim kole i sprzedaj fest kopa oponie - zawsze pomaga :hi: Następnym razem posmaruj piastę tak by się nie zapiekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz autko na podnośniku to gumowy "młoteczek" od wewnętrznej strony w oponkę też powinien pomóc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem podobny problem i wziolem jakies drewniany bal i od wewnatrz kola walilem w felge raz w gore raz w dol i pomoglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź drugie koło i uderz oponą w oponę - nawet nie mocno

zejdzie na 10000000% i nie trzeba młotka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wystarczy popuścić śruby i opuścić z podnośnika, a jak nie ruszy to przepchnąć lub przejechać parę metrów z hamowaniem - tylko bez szaleństw żeby śrub nie zmasakrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na wiosnę. Zapiekły mi się wszystkie cztery koła. Niestety pukanie mloteczkiem w oponę nie pomogło. Trzeba było "tłuc" młotkiem przez deskę w felgę w różnych miejscach i spryskać piastę WD 40. Po kilkunastu minutach puściło. Po zdjęciu kół wyczyść piastę i posmaruj smarem miedzianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś podniosłem autko. i zaczełem butować ją od wewnątrz i pojawiły sie małe luzy na kole góra dół :confused4: . Tak też myśle czy aby nie zostawić tego specą, czyli podjechać do wulkanizatora w celu ich wyważenia :gwizdanie: Wtedy niech to oni sie martwią. Jak myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szpece" żeby zdjąć koło zrobią to w taki sposób jak ja napisałem

P.S. podejrzałem to kiedys na wulkanizacji jak mi zmieniali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...