Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Nierówna praca silnika po zatankowaniu gazu


perman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Podczas jazdy skończył mi się gaz. Po ponownym zatankowaniu silnik nierówno pracuje i nie ma mocy, prawie gaśnie. Zatankowałem 30 dm3 gazu. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

Użyj w temacie jeszcze raz słowa POMOCY to wywale całoś do kosza :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalację - sekwencję czy zwykłą?

Albo dolałeś kiepskiej jakości gaz i jeżeli masz sekwencję pozaklejałeś sobie wtryski "mazutem", albo wyjeżdżając całkowicie zbiornik pozapychałeś filtr i nie ma odpowiedniej ilości gazu w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dzieje sie tak bo zatankowałeś gaz gdzieś na stacji Krzak.Staraj sie tankować na Shellu lub Orlenie bądź BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację... jadąc na słowacje zatanokowałem gaz na małej stacji.. co się później działo - przy wyprzedzaniu musiałem przełączać na benzyne, samochód nie jechał więcej jak do 130 km/h, szarpanie itd.. po 200 km dolałem gazu na orlenie i można było jakoś jechać, ale dalej trzeba było przełączać na benzyne przy wyprzedzaniu.. po powrocie wymiana filtrów i gaz z dobrej stacji i jak ręką odjął..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakości gazu nie ma co oszczędzać a z tymi małymi stacjami różnie bywa. Ja przeważnie tankuję na Orlen lub Bliska i nie narzekam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem na shellu. Mam sekwencję. Od tamtej pory tankowałem już z 5 razy do pełna, ale już nie ryzykuję że gaz się całkowicie skończy. Teraz jest ok, ale nie wiem co się wtedy działo, nawet gazownicy nie wiedzieli. Na początku stwierdzili że woda w zbiorniku bo podobno to się zdarzyło już paru osobom tankując na orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...