Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki zestaw grajacy do A4-96r?


stanlej

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co mam niewiele, to co mam dopiero pozwoliło mi przemyśleć co mi jest potrzebne, ale już teraz seria pozostaje daleko za Murzynami :rotfl: . Myślę, że po wakacjach uda mi się zrealizować plany co do Car Audio :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu, a ja siedzę i strugam zwrotki ;) hehe 400 litrów to sporo, ja tam narazie suba odstawiam do lamusa ;).. wprowadza nieład :) .. Róbcie sprzet bedziemy słuchać :) milego wieczoru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelo ... głośniki w półke gdzie pojemnośc skrzyni wynosi ok 400 l ...to smiech ... ciekaw jestem który z producentów car audio by zalecił taki montaz.. każdy głośnik ma jakąś preferowaną pojemność, głębokość montażową.. i uwierz jakbyś te same głośniki wsadził na dobrym okablowaniu w wytłumione drzwi to by zagrały o wiele lepiej ... a o piecyk..jak nie chcesz duzo kaski wydawać zastanów się nad Blaupunktem np. GT2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność, ( litraż) drzwi to bardzo istotny czynnik, ale kurde lekko pojechaliśmy po bandzie ;/ autor postu bedzie sie gniewał :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talib1990, Optymalne warunki pracy głośnika, to takie gdzie jest on zamontowany na ścianie o nieskończonych rozmiarach (czyli nieskończony litraż). I miałem kiedyś w domu 125l zamkniętego suba z 4 głośnikami na zwrotnicach. Takiego basu w żadnym aucie nie słyszałem :biggrin: Litraż to podstawa przy przeniszeniu niskich częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalne warunki pracy głośnika, to takie gdzie jest on zamontowany na ścianie o nieskończonych rozmiarach (czyli nieskończony litraż).
\

3x NIE. jesli optymalnym rozwiazaniem wedlug Ciebie jest nieskonczenie wielki litraż to po co obudowa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Bo nieskończony litraż jest niemożliwy? Chyba, że pokażesz mi nieskończoną ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozmowa o dźwięku jak i o smakach ma podobny przebieg każdy ma inne odczucia, czasem róźni ludzie odczuwają podobnie ale tylko podobnie.

Mnie jakoś zawsze uczyli aby inwestować w raczej dobre głośniki niż super wyjechany odtwarzacz. Wydaje mi się, że jednak to głośniki ( i instalacja) mająnajwiększy wpływ na jakość dwieku, elektronikę zawsze mozna jakoś skorygować (własnie w zależności od wypasu odtwarzacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Yelo że tworzysz nowe podwaliny pod audio........ ponad 60 lat pracy specjalistów z tej dziedziny psu na budę........ i po co dodają do głośników te kartki z parametrami Thiele-Small'a... marnotrastwo papieru..... a jak taki sub 25 cm zagrałby w ścianie naczepy Tira.......... marzenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuje taki zestawik :

glosniki PoweeBass L6C 390 zl

wzmacniacz CarPower HPB-604 450 zl

radio Sony GT700D - 750 zl

Wlasnie taki zestawik montuje siebie w a4 ...tylko glosniki musza byc na panelach Mdf :) Pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam radyjko JVC KD-LX50R ale dostac je graniczy z cudem :( Sam na nie poluje :P

Jako wzmacniacz polecam ALPINE z serii V12 ja mialem MRV-F705, gra wysmienicie :P

Co do glosnikow sie nie wypowiadam bo nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec kolego ktory zapoczatkowales temat potrzebujesz na przod tweetery na slupkach najlepiej zeby byly skierowane w twoja strone przod drzwi woofery, na tylnej polce nic nie mocuj raz ze to nie profesjonalne i wiekszosc ludzi ubierajacych sie na sportowo tak robi ;] do bagaznika skrzynie drewniana (ew. plyta mdf) z dobrym glosnikiem niskotonowym nie zadna tube i do tego wszystkiego wzmacniacz ktory udzwignie skrzynie. jakiej firmy rzeczy hmm wzmak jbl polecam na allegro mozna dobry uzywany kupic np:

http://allegro.pl/item196693398_jbl_gto_6000_1100w_6_kanalowy_moloch.html

Glosnik do skrzyni moze byc JL dobrze znana amerykanska firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że w A4 mało który głosnik 13cm zagra dobrze, pierwsze co to panele na 16tki+dobre wygłuszenie... tylko że to juz koszy wyższy niż 1500 :sad:

P.S.

Ja wkładam właśnie do swojej jakies 16tki na przód, tylko nie wiem jakie???

Jakby miał ktoś jakąś propozycję, mieszkał w okolicy, chetnie posłucham. Na pokładzie mam już radyjko pioneer88rs+steg qmos6x75, subik dobiorę na końcu. Interesowałby mnie zestaw 2 drozyn odseparowany cena +/- 1500PLN. Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam audi a4 95 rok

przód głośniki simplex 16cm, oczywiscie panele i wytłumienie drzwi

tył- głośników brak , w bagażniku jest tuba, a niestety bagażnik w sedanie jest tak szczelny ze ciśnienie z tuy rozsadza głośniki

wzmaczniacz 4 kanałowy CALIBER radio ALPINE mode z 53 na koncu

tuba blaupunkt jakas tam za 300zł

wszystko kosztowało sporo kasy ale gra naprawde super nie gra moze głośno ale bardzo czysto jest bardzo fajny bas

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że w A4 mało który głosnik 13cm zagra dobrze, pierwsze co to panele na 16tki+dobre wygłuszenie... tylko że to juz koszy wyższy niż 1500 :sad:

P.S.

Ja wkładam właśnie do swojej jakies 16tki na przód, tylko nie wiem jakie???

Jakby miał ktoś jakąś propozycję, mieszkał w okolicy, chetnie posłucham. Na pokładzie mam już radyjko pioneer88rs+steg qmos6x75, subik dobiorę na końcu. Interesowałby mnie zestaw 2 drozyn odseparowany cena +/- 1500PLN. Z góry dzieki.

W tej kwocie możesz dorwać naprawde fajny zestawik, wzmacniacz masz mocny wieć poradzi sobie z wiekszoscia systemów. Ja zaproponuje Ci cos takiego, 1000 wydać na głośniki a te 500 przeznaczyc na strojenie-zwrtotnice..

chyba , ze zamierzasz puścić to aktywnie ;)

Warto rozwazyć ten zestaw http://www.allegro.pl/item197708478_legendarne_focal_utopia_165w_megaratytas.html

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...