Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem z dokładanym xenonem


MatiRzeszow

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdecydowaniu sie na wymiane lamp na ori bixenonowe zakupione na allegro na gotowo: z przetwornicami,zarnikami oraz adapterem (z wyprowadzonymi kabelkami do modulu komfortu) oddalem auto mechanikowi aby to zamontowal. Problem pojawia sie nastepujacy: auto ma cos dziwnie zaprogramowane: odkad je kupilem, po przekreceniu kluczyka na zaplon od razu wlaczaja sie swiatla mijania (bez uruchomionego silnika) w tym momencie xenon zarowno prawy jak i lewy caly czas miga jak stroboskop - przelacznik od swiatel w pozycji auto lub na "0". Po przekreceniu recznie przełącznika na pozycje swiatel mijania xenon sie zapala ale .... po pierwsze nie zawsze, po drugie czesto jeden (prawy lub lewy). Zauwazylem ze jak uda mi sie je odpalic, swiatla kilkanascie minut juz swieca to wlaczam i wylaczam i zapalaja sie za kazdym razem . Gdy auto postoi pol godziny... po zapaleniu silnika xenon odpala sie na 2-3 sekundy po czym gasnie (lewa i prawa strona) po 3...4 krotnym odpaleniu samochodu przewaznie zaswieca sie juz na stale . Dodam ze w czasie jazdy xenony nie migają, nie ma drgań wszystko zachowuje sie poprawnie. Jezeli ktos spotkal sie z takim problemem prosze o pomoc, czytalem juz wiele wątków na forum o xenonach w b7 ale tego niestety nigdzie nie znalazlem. Prosilbym rowniez o pomoc czy VAG'iem mozna wylaczyc ( i jak) to zapalanie swiatel mijania przy zapłonie.

Czy problemem moze byc kodowanie xenonów w komputerze ? Ewentualnie może poda ktoś namiar na jakiś warsztat lub osobnika w Rzeszowie który mogłby poradzić sobie z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak miales swiatla z normalna zarowka? tez zapalaly sie po przekreceniu klucza? jesli nie-to wal do tego mechanika i niech to naprawia

tu masz linka do tematu http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_automatyczne_wlacznie_sie_swiatel_po_zapeleniu_silnika_wyl_kierunkow_usa-t87064.0.html;all=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba przekodowac i powinno byc dobrze-wejdz na strone spotow Rzeszowa i pogadaj z kims,kto ma Vaga i Ci to przekoduje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jak mialem zarowke swiatla tez zapalaly sie od razu po przekreceniu kluczyka na zaplon..... :(

ewidentny problem w kodowaniu... teraz pytanie czy to trzeba ustawić jak dla aut z xenonem

pewnie masz xxx12 dal xenowno było by xxx41... ale to trza sprawdzić jak z dokładanymi jest bo mnie w A6 jak kodowałem też zaczęły mrugać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jak mialem zarowke swiatla tez zapalaly sie od razu po przekreceniu kluczyka na zaplon..... :(

ewidentny problem w kodowaniu... teraz pytanie czy to trzeba ustawić jak dla aut z xenonem

pewnie masz xxx12 dal xenowno było by xxx41... ale to trza sprawdzić jak z dokładanymi jest bo mnie w A6 jak kodowałem też zaczęły mrugać

z dokladanymi tez trzeba przekodowac,bo moze blad wywalac na FISie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano wszedlem do garazu zobaczyc co bedzie sie dzialo , gdy auto stalo cala noc nie ruszane :

Bez uruchamiania silnika:przed wlozeniem kluczyka do stacyjki, ustawilem przelacznik w pozycje swiatel postojowych zeby nie uruchomilo sie auto lub 0 co jest u mnie jednoznaczne :) , nastepnie zaplon i przelacznik w pozycje swiatel mijania. 2 zarniki zapalily sie na 2 sekundy.. po czym wszystko zgaslo. Nastepna proba .. identycznie, przy 3 podejsciu zapalila sie tylko lewa strona.... za 4 podejsciem zapalily sie obydwie i juz za kazdym razem bylo ok... bardzo dziwna sprawa :( ....

Bede szukał kogos ze spotów zeby podpiąć sie pod VAG'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano wszedlem do garazu zobaczyc co bedzie sie dzialo , gdy auto stalo cala noc nie ruszane :

Bez uruchamiania silnika:przed wlozeniem kluczyka do stacyjki, ustawilem przelacznik w pozycje swiatel postojowych zeby nie uruchomilo sie auto lub 0 co jest u mnie jednoznaczne :) , nastepnie zaplon i przelacznik w pozycje swiatel mijania. 2 zarniki zapalily sie na 2 sekundy.. po czym wszystko zgaslo. Nastepna proba .. identycznie, przy 3 podejsciu zapalila sie tylko lewa strona.... za 4 podejsciem zapalily sie obydwie i juz za kazdym razem bylo ok... bardzo dziwna sprawa :( ....

Bede szukał kogos ze spotów zeby podpiąć sie pod VAG'a

nic Ci innego nie pozostaje.. a ten mechanik nie ma vaga ;/ szkoda bo bryczka stoi :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu pokrętla coming leaving home na pozycje "O" xenon zapala sie za kazdym razem, jezdzilem dzis caly dzien z wylaczonym coming homem i swiecily zawsze obydwa xenonki, co prawda jak wsiadam do auta przekrecam pokretlo na postojowke (zeby nie zapalal xenona automatycznie przed odpaleniem silnika) po zapaleniu auta przelaczam na swiatla mijania i jest OK. Wiec czesciowo problem rozwiazalem bo coming home szczerze nie jest mi potrzebny, mysle ze jak przekoduje lampy na vagu aby nie wlaczly sie po zaplonie to i xenon w pozycji auto powinien działac bez migania. Co do opcji coming home pewnie tez trzeba cos przekodowac aby dzialala z xenonami.

Przed momentem gdy wlaczylem coming home, i zapalilem auto z ta sama metoda z postojowki - zarniki po 2 sek zgasly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm coś nie teges.. coming home działa na przeciwmgielne ... nie włącza zwykłych świateł.... to masz nakminione w kodowaniu moim zdaniem chyba, że się mylę :mysli:.. albo czy masz poprawnie powpinane wszystko jak należy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny a raczej ten sam problem z dokładanym biksenonem, :kox: powiedz czy udało się znaleźć rozwiązanie ??? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie czekam na nowa lampe (jedna z tych zalozonych musze wymienic bo paruje, jest nieszczelna) na dniach powinienem miec nastepna. Mam zamiar zmienic kodowanie aby wylaczyc zapalanie swiatel przy zaplonie oraz cyfre kodu z halogenu na xenon. yaboo Ty tez masz ustawione automatyczne wlaczanie swiatek po zaplonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem kodowanie i mam XXX12 jak zmieniłem na XXX41 to długie się nie włączały, :confused4: mam dokładnie takie same objawy jak ty miganie zapalanie się na zmianę lewego albo prawego dopiero za 3 podejściem jest ok, a czy wcześniej świeciły tego nie wiem bo było z lekka rozkradzione i lamp nie było wcale :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja w miom aucie spielem kabelek do zarowki do jazdy dziennej z kablem od dlugich. Spiecie jest zrobione na prejsciowce pomiedzy wtyczkami. W ten sposob mam krutkie xenony, a jak wlacze dlugie to sie otwiera przeslona na xenonie i wlacza zarowka od DRL. Bledu na FISie od dlugich nie ma bo zarowka DRL oglupia komputer. Trick ten traci sens po zaprogramowaniu pakietu xenonowego.

Xenony mrugaja i wywala blad na FISie jak sa zimne palniki. Wystarczy wlaczyc je pare razy aby sie nagrzaly w trakcie migania i problem znika. Zaznaczam iz sa to wnioski z autopsji (subiektywne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podpinam się do tematu mam ten sam problem po zmianie ori. na xsenony w pozycji 0 mi mrugają VAGIEM sprawdziłem ze świecą na 92 % a w pozycji 2 świecą na 100% jak zakodować światła vagiem by było tak jak w oryginalne ze na pozycji 0 nie świecą światła mijania.

---------- Post dopisany 22-06-2012 at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany 21-06-2012 at 21:43 ----------

Czy wie ktoś jak zaprogramować lampy??? tak by było jak fabryka zrobiła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podpinam się do tematu mam ten sam problem po zmianie ori. na xsenony w pozycji 0 mi mrugają VAGIEM sprawdziłem ze świecą na 92 % a w pozycji 2 świecą na 100% jak zakodować światła vagiem by było tak jak w oryginalne ze na pozycji 0 nie świecą światła mijania.

---------- Post dopisany 22-06-2012 at 16:35 ---------- Poprzedni post napisany 21-06-2012 at 21:43 ----------

Czy wie ktoś jak zaprogramować lampy??? tak by było jak fabryka zrobiła??

Kodowanie MCE w nadwoziu B7

?xxxx: Nadwozie

0 – Sedan

1 – Avant

2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu

0 – brak

1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory

0 – Halogenowe bez DLR

1 – Halogenowe z DLR

2 – Bi-ksenon z DLR

3 – Bi-ksenon bez DLR

4 – Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował i pomogło aż miło! Polecam jak ktoś ma ten problemik wszystko działa jak należny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktoś mi powie i pomoże w takiej sytuacji a mianowicie mam ori xenony w swojej A4 ale niestety przez swoją głupotę spiepszyłem jedną lampę ponieważ chciałem ją w środku wyczyścić i rozpie....soczewkę a dokładnie ten srebrny środek nie wiem jak to się nazywa fachowo :) że ta srebrna farbka się zmyła :( i teraz w takiej sytuacji muszę kupić nową lampę ale też myślę nad zmianą na inne lampy a mianowicie:

LAMPY PRZEDNIE AUDI A4 B6 XENON DS1 CZARNE (2381184094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy te lampy się nadają aby zamontować jeśli mam ori xenony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktoś mi powie i pomoże w takiej sytuacji a mianowicie mam ori xenony w swojej A4 ale niestety przez swoją głupotę spiepszyłem jedną lampę ponieważ chciałem ją w środku wyczyścić i rozpie....soczewkę a dokładnie ten srebrny środek nie wiem jak to się nazywa fachowo :) że ta srebrna farbka się zmyła :( i teraz w takiej sytuacji muszę kupić nową lampę ale też myślę nad zmianą na inne lampy a mianowicie:

LAMPY PRZEDNIE AUDI A4 B6 XENON DS1 CZARNE (2381184094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy te lampy się nadają aby zamontować jeśli mam ori xenony ??

jak coś to soczewke mam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile byś chciał za tą soczewkę?? :) Bo nie uśmiech mi się teraz wydawać kilka stówek na nową ori reflektor :/ podaj mi na priv do siebie e-maila to wyślę Ci zdjęcie mojej lampy i jak to wygląda i czym mówimy o tym samym. I czy to można normalnie wymienić, zdejmuje się to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...