Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak tam u was silniczki wyglądają bo u mnie coś czarno


Gość msh

Rekomendowane odpowiedzi

Czarno nie czarno ;) Wiadomo, czystko to nie będzie - swoje lata ma ;)

Ale zapytam:

- Jaki olej ?

- Kiedy wymieniany ?

- Nie dymi, nie kopci ?

- Nie bierze oleju ?

Bo to chyba najważniejsze ;) Wygląd silnika liczy się raczej z zewnątrz, czy nie ma wycieków itp. Żeby obejrzeć od wewnątrz to trzeba rozebrać ;) Ja mimo, że mam podobnie to widziałem już swój silnik w najdrobniejszych elementach i wiem w jakim jest stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam normalnie to wygląda. Przecież to osłona wałka i powierzchnia tego nie obrabiana jakoś specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tutaj nic nie widac, zlej olej do jakiegos pojemnika czy do miski wtedy cos zobaczysz, zobacz co zostanie na dnie po przelaniu do drugiego pojemnika, bo z tych zdjec to mozna conajwyzej pozgadywac.

Oleju rozumie ze nie zmieniales, jezeli byl przyprowadzony z holandi, francji czy od jakiegos brudasa to mozliwe ze ten olej jezdzi tam juz od kilkudziesieciu tysiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
jezeli byl przyprowadzony z holandi, francji czy od jakiegos brudasa

hahaha :lol:

Wracając do tematu. Czarno dosyć masz, u mnie wygląda to ładniej. Jeśli silnik ci chodzi dobrze to nie ma się czym przejmować, ja tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jak zdjąłem pokrywe od rozrządu (po zlaniu oleju) to mogłem sobie śniadanie rozłozyc ... tak było czysto ..... :twisted:

P.S nie chciałbym Cie dołowac ale w porównaniu z moim to masz gnój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jak zdjąłem pokrywe od rozrządu (po zlaniu oleju) to mogłem sobie śniadanie rozłozyc ... tak było czysto ..... :twisted:

P.S nie chciałbym Cie dołowac ale w porównaniu z moim to masz gnój

i jeszcze zeby cie bardziej nie dolowac to Spanky ma diesla a ty benzyne to powinienes miec bardziej czysto :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zacząć się martwić jak wymianę zrobisz poprzez odkręcanie korka spustowego i z olejem opiłki metaliczne wypłyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jak zdjąłem pokrywe od rozrządu (po zlaniu oleju) to mogłem sobie śniadanie rozłozyc ... tak było czysto ..... :twisted:

P.S nie chciałbym Cie dołowac ale w porównaniu z moim to masz gnój

i jeszcze zeby cie bardziej nie dolowac to Spanky ma diesla a ty benzyne to powinienes miec bardziej czysto :razz:

:twisted:

a wracajac do tematu to na twoim miejscu zmienil bym olej ... bo to cos w srodku to chyba swoja siwetnosc ma juz dawno za soba .... :twisted:

i po 2000 km ... znowu zmienil ... takie delikatne plukanko ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czarne - to czarny plastik (osłona wałka) - tak jest od nowego i tak zawsze będzie :mrgreen:

ale ja mowie o tej zupie ktora niby ma smarowac ...... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEst syf bo samochód jeździł na oleju castrola..80%samochodów sprowadzonych jeździło właśnie na takim oleju, który pozostawia po sobie syf..najlepiej będzie jak kupisz płyn do mycia silnika Motula (kosztuje około 80 zł) np w intercarsie..2 sposób to jak już Ci koledzy pisali to zalać jakimś tanim olejem ze 2 razy co 1000km i dopiero ten olej na którym będziesz jeździł..

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie jak kupisz płyn do mycia silnika

No i na 99% po takim czyms pojaweia sie przecieki silnika a juz nie wspomne o tym jak zacznie brac olej. Lepiej zalac Mobila jak to wczesniej bylo wspomniane. Mobil ma juz to w sobie, ze nie pozostawia osadu jak inne oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VTG czyścili tym płynem 2 silniki..już jeżdzą nimi rok i żadnych wycieków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bylo to przypadkiem po jakims remoncie albo cos, zeby pozbyc sie opilkow? Bo jak dla mnie to troche ryzykowne wlewac takie cos.

Ale moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czegoś takiego nie ma może to sprawa oleju ponieważ samochud jeździ na Mobilu 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...