Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Błędy a instalacja gazu ?


regis

Rekomendowane odpowiedzi

do tej pory nie miałem żadnych problemów w tym kierunku,

miesiąc temu założyłem BRC do autka i od paru dni można odczuć osłabienia na pracy silniczka i do tego czasami jak startuje z pierwszego biegu to autko ledwo ledwo wkręca się na obroty, nie jest tak za każdym razem ale się zdarza. błędy wyrzuca vag takie :

2413 561 - - - - - 0231

Krańcowa regulacja składu mieszanki (Mixture control)

16515 P0131 4083

Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- niskie napięcie

czy błędy powodowane są przes instalacje gazową czy raczej szukać przyczyny w sondzie lambda ?

rozumiem że błąd 561 włącza tryb awaryjny silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2413 561 - - - - - 0231

Krańcowa regulacja składu mieszanki (Mixture control)

Miałem taki błąd.

Przy przeglądzie gazu wspomniałem gazownikowi podregulował i pomogło.

Jeśli chodzi o sonde Lambda to gazownik mówił że może komp. silnika złapać błąd, w chwili przełączania na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed zalozeniem sprawdzales czy masz jakies bledy

przed założeniem błędów nie było

Próbowałeś je kasować? Sprawdź czy po skasowaniu błędy wróciły..

błedy wracają po skasowaniu, błąd składu mieszanki sporadycznie, błąd sondy lambda praktycznie cały czas jest.

2413 561 - - - - - 0231

Krańcowa regulacja składu mieszanki (Mixture control)

Miałem taki błąd.

Przy przeglądzie gazu wspomniałem gazownikowi podregulował i pomogło.

Jeśli chodzi o sonde Lambda to gazownik mówił że może komp. silnika złapać błąd, w chwili przełączania na gaz.

byłem u gazownika, niby coś podregulował chilw był spokój i znowu problem się zaczął powtarzać.

najczęściej błąd składu wyskakuje mi gdy po przełączeniu na gaz bezpośrednio po tym zapomnę się i mocno przycisnę gaz. objaw jest taki żę autko dostaje takiego zamuła że ledwo się toczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed regulacja zalecam skasowac stałe wyuczone ECU benzyny i pojeździć troche na benzynie. Ile przejechałes na LPG i jakie masz komponenty instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem mialem blad podgrewacza sondy lambda zmienilem sonda na bosha,i mialem nastepny blad zbyt niskie napiecie... wiec do elektryka podjechalem posprawdzal mi tam mowi ze to moze byc bład przez przepływke ze oszukuje sonde wiec zmienilem przepływke a teraz mam nowy blad vag 16518,skasowalem bledy przejechalem sie na benzynie z 4 KM na wyzszych obrotach przyjechalem podlaczylem vaga wyskoczyl mi blad dalej 16518 tylko ze sporadyczny,skasowalem blad przelaczylem na gaz właczam vaga i bład wyskoczyl odrazu ponownie,rozumiem ze to bład przez gaz sie robi? bo jak zmienialem przeplywke to chyba mapy wtryskow od poczatku musza mi ustawiac? w piatek pozatym jade na regulacje dodam ze auto mi spalalo przy normalnej jezdzie kolo 17 L gazu wiec to zbyt duzy wynik auto niby jest na automacie ale wydaje mi sie ze spalanie powino przy normalnej jezdzie utrzymac sie na poziomie 13-14 L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...