Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z silnikiem po lekkiej kolizji


ravq

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

sprawa dotyczy mojego drugiego auta, nie audika ale silniki te same więc pytanie na miejscu. Chodzi o seat alhambra 1,9 TDI, AHU. Miałem przykry przypadek, ruszyłem do przodu zapominając że stoję przed niskim słupkiem. Efekt - lekko zderzak się ugiął, ale nie uszkodzony poza lekkiem znakiem na lakierze, pękł plastik pod zderzakiem i lekko osłona pod silnikiem. Drobiazgi gdyby nie to że silnik stracił moc i głośno słychać turbinę przy przyspieszaniu. Dziwny zbieg okoliczności, że akurat po tym zdarzeniu, a zatem mam pytanie co mogło się uszkodzić i spowodować taki efekt?

bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie kolega ma rację, znajomy wjechał na krawężnik u mnie na budowie, efekt był taki że auto straciło moc i kopciło na czarno... przecięty wąż od turbo idący w dół zderzaka... i szum turbo jak by miało zaraz wyskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za wskazówki, to by się chyba zgadzało, jeszcze nie miałem możliwości zobaczyć z kanału, z góry nic nie widać, ale przynajmniej będę wiedział na co patrzeć, czyli rozumiem sprawdzić dokładnie wszystkie przewody idące od turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam przyczynę, odkręciłem osłonę pod silnikiem i wszystko widać, przewód od interkulera a raczej kolanko uszkodzone i niestety również dziura w samym interkulerze, to kolanko to nie wiem czy jest na stałe z chłodniczką czy da się wymienić bo wtedy możnaby skleić chłodniczkę lub pospawać, czy tam jest duże ciśnienie? czy idealna szczelność jest bardzo ważna? co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolanko czyli rura powietrza od interkulera to koszt ok. 90 pln a i sam interkuler mógłbyś gdzieś zakupić na allegro czy innnych auckjach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...