Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Spalanie na trasie...... nie za duże?


Barnaba1910

Rekomendowane odpowiedzi

Po kupnie autka zrobilem pierwszy teścik spalania. Zrobiłem 930km na 65 literkach, czyli srednie spalanie to 7L/100(wszystko na trasie). Czy to nie za dużo? Dodam, że w pierwszą stronę jechałem srednio 150-180km/h a w drugą ok 100-120max.

Katalogowo na trasie spalanie ma być 5l (zanuiżone jak zawsze), ale az tak duża róznica by wyszła? Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile ci bedzieci palil w miescie albo sprawdz go na trasie jadac spokojnie.Wszystko zalezy od stylu jazdy czy robisz duzo zrywow na trasie z pedalem w podlodze.

Mi z trasy 1600 km przy predkosciach tych pierwszych 150-180 wychodzi sredno ok 6,5 l no max 7 jak jade bardziej w okolicach 180 ale przy tasianiu sie 100-120 czasem i 4,8 wyszlo tylze za glownie na dystansie 250 km.Dodam ci tylko ze mowiac tasianie sie mam tez na mysli jazde " z glowa " czyli unikanie zrywow gwaltownego wyprzedzania , typowa jazda oszczednosciowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się, że to trochę dużo... :wink4:

Kolejny raz zrobiłem teścik i kolejny raz wyszło to samo. :) 6 l/100km :ON: - spalanie średnie - jazda dynamiczna - 60% trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo, może zmień styl jazdy, moje BRE po programie miało spalanie od 4,1 do 6,7 przy ostrej jeździe ale średnio to 6-6,3 na Shell V-Power diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego jazda dynamiczna a jazda oszczednościowa ma inny charakter. Jak popitalasz i caly czas butujesz to normalne ze Ci duzo spali. Przy predkosci sredniej 165 przez dluzszy czas siódemka nie jest duzym wynikiem wg mnie. Musisz pojezdzic jeszcze troche kilometrow roznymi stylami jazdy i wtedy ewentualnie stwierdzic czy cos jest nie tak. Po dwoch tankowaniach ciezko jest wiarygodnie ocenic spalanie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, ale piszecie o odczycie z FISa czy prawdziwym spalaniu od zalania na ful do ponownego zalania? bo jak widzę spalanie w okolicach 6l/100km to nie dowierzam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...