Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana zestawu naprawczego na koło zapasowe


Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej B6 mam zestaw naprawczy do naprawy dziur w oponie - pianka naprawcza, sprężarka, narzędzia. Trochę nie ufam tej piance i wolałbym wozić koło.

Czy ktoś wymieniał to u siebie? Czy jeśli kupię wannę na koło i skrzynki z narzędziami (te po bokach) to będzie wszystko pasowało? Czy musi być od avanta czy może być sedan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W mojej B6 mam zestaw naprawczy do naprawy dziur w oponie - pianka naprawcza, sprężarka, narzędzia. Trochę nie ufam tej piance i wolałbym wozić koło.

Czy ktoś wymieniał to u siebie? Czy jeśli kupię wannę na koło i skrzynki z narzędziami (te po bokach) to będzie wszystko pasowało? Czy musi być od avanta czy może być sedan?

Jeśli masz nadwozie sedan to jest już tam przygotowane miejsce na dojazdówkę ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie wneka jest inna bo narzedzia leza gdzie indziej. Ja u siebie wymienilem i polegalo to na wyjeciu tego styropianowego badziewia i wlozenia kola. W avancie bedzie to bardziej skomplikowane bo tam narzedzia sa w kole nie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avancie tez mam ten plastikowo-piankowy badziew we wnęce a w tym zestaw naprawczy i narzedzia. myslałem nad wyjęciem tego i wpadkowaniem tam koła. tylko czy pojemniki na narzedzia da się zamontować bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tych plastkiowych pojemników które są po bokach w autach z kołem, nie da się zamontować?

http://allegro.pl/item702969070_oryginalna_skrzynka_na_narzedzia_audi_a4_01_09rok.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopię trochę temat. Jeżdżę już 5 rok moim audikiem i jak dotąd odpukać nie przytrafiło mi się złąpać gumy ale zacząłęm się zastanawiać że w razie jakby... to jestem w czarnej d*pie bo ten środek na pewno jest przeterminowany i nic mi nie da.

Stąd moje pytanie bo nie za bardzo mogę doszukać się konkretnej odpowiedzi:

Czy jeśli wywalę cały ten styropian z tym kompresorem i włożę koło zapasowe pełnowymiarowe to jest możliwość zakupu jakiegoś innego styropianu który by wszedł mi w koło i trzymał wszystkie klamoty tj. lewarek, klucz, hak (ten co się wkręca z przodu) itp.? Jeśli tak to jaki jest numer tego styropianu? czy to jest może coś takiego jak na tej aukcji: styropian koła zapasowego AUDI A4 B6 B7 8E5012109B (2934543187) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. albo: WKLAD PIANKA STYROPIAN AUDI A4 B6 KOMBI AVANT (2967316336) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kolejne moje pytanie to czy po zmianie na koło pełnowymiarowe pasowała będzie śruba i plastik zakrywający wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie koła np. dojazdowego na pełnowymiarowe - pasuje śruba mocująca koło we wnęce. Nie ma też problemu z wykładziną bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podłącze - mam zestaw naprawczy koła i chciałbym wpakować zamiast tego dojazdówkę - co muszę dokupić - wywalić, zmienić? dodam, ze mam Avanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawa dotyczy avanta, bo w sedanie nie wiem, to sprawa wygląda następująco:

Wywalamy te wszystkie styropiany i wkładamy pełnowymiarowe koło, przykręcamy to koło tą czarną śrubą z tworzywa sztucznego i sprawa załatwiona, nic nie lata. Podnośnik oraz inne klucze zabezpieczamy, żeby się nie tłukło i wkładamy w środek koła i po sprawie, a miejsca szczerze nawet zostaje na małą skrzynkę narzędziową.

Jest jednak jedno "MAŁE" ale, mianowicie koło 15 cali wchodzi bez problemu, 16 nie mam pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avancie wchodzi pełen wymiar 16tka, po bokach są lewarek i klucze tak jak kolega MizilYE pisał, a w koło też jest styropian

---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

C27840738_18.jpgimages?q=tbn:ANd9GcR2Eg1Fu_da-sSA_TMr27JSPBWT8oXhJW4isXvqdpb02cX-a1Hstrzeba wywalić ten styropian i zapas wejdzie

1sty.jpg a taki styropian w koło wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...