Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zaparowana przednia szyba


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że o parowaniu szyb było już wiele ale nie znalazłem podobnego przypadku do mojego na forum.

Od pewnego czasu paruje mi przednia szyba ale tylko gdy wyłącze klime tzn w trybie ECON.

Gdy klima jest włączona nic nie paruje.

Paruje nawet po upalnych dniach gdy wieczorem robi sie chlodniej i chce sobie troszke ogrzać niunie i puszczam nawiew ciepłego na szybe...

Dawniej niemiaŁem takich problemow.

Filtr kabinowy wymieniony ok 3 miesiecy temu,

klima nabita (bez odgrzybiania) ok 1,5 miesiaca temu

O co w tym chodzi? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi:

Od pewnego czasu paruje mi przednia szyba ale tylko gdy wyłącze klime tzn w trybie ECON.

W trybie ECON nie działa osuszanie powietrza, szyba będzie parować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam to przyjąć za normalny objaw, nie przejmować sie tym i jeździć na włączonej klimie nawet gdy temperatura oscyluje w okolicach 13-15 stopni? Jeśli tak to spoko, dziwi mnie jedynie fakt, że od kilku tygodni sie tak dzieje :mysli:

Tak czy owak dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam panowie pytanie z troszkę innej beczki, ale myślę, że związane z tematem.

U mnie również od jakiegoś czasu paruje szyba przednia, ale najdziwniejsze, że od strony zewnętrznej. Robią mi się dwie elipsy sporej wielkości, tuż nad dolną krawędzią szyby i nie wiem, czym jest to spowodowane :gwizdanie:

troszkę to dziwnie wygląda, bo muszę w np. słoneczny dzień polecieć po szybie wycieraczkami :> żeby zetrzeć zaparowany obszar.

Początkowo myślałem, że to od różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz, ale to nie ustaje w miarę zmiany na klimatronicu.

Dodam, że kabinówka wymieniona. Czy to może oznaczać, że należało by odgrzybić i nabić klimę,czy co, bo chłodzi i grzeje jak ta lala?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, mam ten sam problem - generalnie przez cały rok, niezależnie od pogody - gdy tylko włączę ECON, od razu parują szyby (nic nie pomaga, nawet gdy zrzucę wszystkie szyby na dół przednia pozostaje zaparowana lub odparowuje baaardzo powoli, pomaga tylko klima albo nawiew)... Generalnie zaraz po przełączeniu na ECON w środku auta robi się masakryczny zaduch (pomijam zapach). Dlatego cały czas jeżdżę na włączonej klimie. W kilku wątkach było już na ten temat. Podobnie jak Ty wykluczam filtr przeciwpyłkowy, był wymieniany niedawno. Klima nabita miesiąc temu - też bez odgrzybiania - może tutaj tkwi problem.

Odnośnie wilgoci w samym aucie - z przodu mam gumowe dywaniki, zbiera się tam woda. Do tego dywanik kierowcy ma już dziurkę przez którą woda dostaje się do wykładziny. Wydaje mi się że to też może mieć znaczenie.

Nie pozostaje nic innego jak wziąć się za odgrzybianie - tylko porządne razem z pyknięciem parownika. Ostatnio zostawiłem w zakładzie zajmującym się czyszczeniem klimy 80zł - i gówno to dało. Dlatego teraz próbuję sam...

Mariusz - u mnie też co jakiś czas pojawiają się "elipsy" o których napisałeś. Też wiązałbym to z odgrzybieniem, sprawdzałeś czy na podszybiu nie nazbierało Ci się liści i innego syfu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. :kwasny: Dlatego 100% jazdy kilma. :) Wydaje mi się, że to od różnicy temperatur tak jak kolega KOval81 wspominał... :good: Myślę, że to nie jest problem filtrów, odgrzybiania klimy. :przebiegly:

P.S. Ten problem Panowie i Panie ;) pojawia się nie tylko w Audiczkach. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "elipsy" to wynik znacznej różnicy temperatur oraz wysokiej wilgotności powietrza - czysta fizyka. Jak wyciągasz z lodówki butelkę schłodzonego piwa to także na jej powierzchni osadza się wilgoć :kox:. Żadne odgrzybianie nic tu nie pomoże. W pewnym stopniu można się pozbyć tego efektu zmieniając kierunek (dysze) i temperaturę powietrza. :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale odgrzybianie i tak mnie nie ominie :) Z tego co widzę poprzedni właściciel ten element akurat zaniedbał. Tak się składa że wczoraj urwałem zaczep schowka pasażera - czeka mnie demontaż a tym samym będę miał dostęp do parownika :) To co ostatecznie polecacie? Wurth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te objawy sa normalne... jak pojeżdżę na klimce i zacznie padać deszcz, to tego dnia już raczej muszę na klimie dojeździć, chyba że otworzę okna i nadmuch na full, powietrze się wyrówna i jest ok. nic nie paruje... a zewnętrzne elipsy robią się jak schłodzisz na maksa środek przy 33 stopniach na zewnątrz... ja też w sumie lubię chłodek więc u mnie ostatnio często się robiły... nieraz jak wyjeżdzam z garażu, w środku było 19st, na zewnątrz trzydzieści parę od razu mam te "elipsy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, mam ten sam problem - generalnie przez cały rok, niezależnie od pogody - gdy tylko włączę ECON, od razu parują szyby (nic nie pomaga, nawet gdy zrzucę wszystkie szyby na dół przednia pozostaje zaparowana lub odparowuje baaardzo powoli, pomaga tylko klima albo nawiew)... Generalnie zaraz po przełączeniu na ECON w środku auta robi się masakryczny zaduch (pomijam zapach). Dlatego cały czas jeżdżę na włączonej klimie. W kilku wątkach było już na ten temat. Podobnie jak Ty wykluczam filtr przeciwpyłkowy, był wymieniany niedawno. Klima nabita miesiąc temu - też bez odgrzybiania - może tutaj tkwi problem.

Właśnie mi sie wydaje, że ten problem powstał u mnie po wymianie filtra kabinowego - wymieniałem go sam i od tego momentu (tak mi sie wydaje - może to zbieg okoliczności?) zaczela parować delikatnie przednia szyba - jest to uciazliwe szczegolnie podczas jazdy po zmroku: słabo widac. Myślalem, że coś źle założyłem i gromadzi sie gdzies woda/wilgoć ale po sprawdzeniu nie wykryłem nic podejrzanego. :mysli:

Najciekawsze jest, że całą jesien, zime i wiosne jeździłem na econ i szyba nigdy nie parowała... aż tu nagle taki zonk :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki filtr włożyłeś?

Myślisz Bart, że to od filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w aso ze znaczkiem :audi::confused4:

No to ori, nie ma bata.

Jakiej marki filtr włożyłeś?

Myślisz Bart, że to od filtra?

Wątpię ale od czasu jak włożyłem filtrona to wydaje mi się że parują bardziej :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze ORI... :mysli: Ostatnio jechałem z kumplem w Renault Clio i miał to samo i tak jak już wcześniej wspominaliśmy to po prostu prawa fizyki... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew klimy na przednią szybę mocno ją schładza. Gdy na zewnątrz jest ciepło (i w dodatku parno) para wodna się skrapla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ja przy temperaturze poniżej 20*C na zewnątrz jeżdżę na ECON i nie zauważyłem żeby mi szyba parowała. Zresztą przy wyższych temperaturach też mi na ECON nie paruje. Dopiero jak jadę w 3-4 osoby po deszczu bądź w deszczu (duża wilgotność) to zaczyna parować, ale tutaj też wystarczy włączyć mocniejszy nadmuch na szybę i przestaje parować :blink:

Momentalnie paruje mi natomiast jak wieczorem wejdę do samochodu zmęczony/spocony po siłowni :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentalnie paruje mi natomiast jak wieczorem wejdę do samochodu zmęczony/spocony po siłowni :mysli

To akurat jest normalne :> Wejdź mokry z deszczu do auta to zobaczysz jaka się "parówa" zrobi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem również mi dokuczał, ale doszłam do wniosów, że:

- przednia szyba jest elementem, na którym najszybciej zachodzą procesy skraplania zawartej w powietrzu wody czy to na zewnątrz czy w środku auta - a przynajmniej najbardziej widocznym chcąc niechcąc :decayed:

- szyba od słońca nagrzewa się praktycznie tylko kiedy samochód stoi, w ruchu automatycznie jej powierzchnia jest schładzana, czasem dodatkowo przez nadmuch z nawiewów i kiedy nie ma załączonej "gwiazdki" czasami to zaparowanie nieświadomie przyspieszamy :wink4:

-no i oczywistym jest, że brudne filtry dodatkowo ten problem potęgują, ale czyste niestety nie wyeliminują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...