Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie paliwo tankować ?


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Już mi ręce opadają ale od początku. Wcześniej miałem A100. Od zawsze tankowałem na Bliskiej. Aż pewnego dnia postanowiłem zatankować to niebieskie paliwo (Bio ON, Eko ON, czy jak to tam się zwie). Po zatankowaniu okazało się że zaczęły się dziwne rzeczy dziać z autkiem, ale nie ważne, w każdym razie nie polecam). W między czasie zmieniłem autko na A4 podjeżdżam na bliską i tankuje ON i zaglądam co leci a tam takie żółte pieniące się żygi.

Zacząłem szukać innej stacji i znalazłem Neste, patrze co leję jest ropa ku mojemu zdziwieniu, ale gdy tankowałem za trzecim razem, patrzę no i tu też dotarły te żółte pieniące się żygi.

Teraz zamierzam zatankować na BP, tylko powiedzcie co?? Bo tam jest kilka rodzaji ON. Czy ON na BP to ON, czy jakiś wynalazek, a to ON Ultimate to jest prawdziwa ropka??

Bardzo mnie to wku..... piszą ON a tankuję jakieś gówno.

Aha jeszcze mam do wyboru LUK-oil ale ruskich nie chciałbym dorabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje na Neste od lat. nigdy nie bylo problemów.

Tankuje ktoś na 123 Statoil? Jakie paliwo tam maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuję na shellu Diesel V-Power rewelacja. Jeśli posiada się kartę shell smart można dodatkowo liczyć na rabaty. Autko śmiga pięknie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytałem, jednak tam się strasznie bulwersują jak się wypowiada ktoś kto nie ma 2,5 tdi w V6.

A na marginesie co to jest to żółte pieniące się i wyglądające jak żygi, bo raczej nie ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zatankowałem na wszystkich stacja możliwych i musze powiedzieć że wszędzie leci to samo, żółta pieniąca się ropa. Wracam na Neste pewnie w zimie będzie normalna ropka.

PS Ale mojemu kuzynowi dowożą normalną zieloną/niebieską ropkę z Orlenu, dlaczego nie ma jej na stacjach to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę każde paliwo w PL pochodzi od dwóch producentów: Orlenu i Lotosu. Lukoil dowozi swoje paliwo zza granicy. Każdy olej napędowy na w swoim składzie 5% estru metylowego a ten szajs co tankowałeś na bliskiej to 100% ester.

Jedynym paliwem, które nie ma w sobie estra jest orlenowska verva (jak mi powiedział kiedyś jeden z dyrów z orlenu nie chcą paprać swojego paliwa tym szajsem :mysli:)

Te wszystkie ulitimate`y, v-powery to zwykłe paliwo + dodatek dodawany na bazie paliw (OLPP lub Orlen) w odpowiedniej proporcji. A to że z dystrubutora leje się syf wynika z tego, że w zbiornikach na danej stacji zalega syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z Niemiec ma Renault Clio II i Citroena XM z automatem i jak jest w Polsce u rodziny, to zawsze tankuje na Orlenie, bo uważa, że trzeba wspierać Polaków :) A nie lubi Statoilu, bo mówił, że kiedyś sprzedali mu tam złe paliwo i miał jakieś problemy z silnikiem. Nie mówił co dokładnie, tylko że jest na nich wkur***ny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje na statoil i robie sporo wiecej km niż na BP czy Orlenie

dobre paliwo jest na stacji Lukoil

ja po V-power zauwazylem wiekszy wir w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukoil, orlen, schell, statoil, BP, wszędzie jest to samo paliwo z tych samym rozlewni, vpowery itp nie wiem, być może dodawane są jakieś dodatki, ale np werwa 98 na orlenie a "zwykłe" 98 na lukoilu na którym pracuje jest to to samo :) różnica w cenie średnio 30 groszy :) pracuję tu od trzech lat, nie miałem jeszcze reklamacji na paliwo, czasami ktoś przyjedzie że popsuł mu sie samochód po naszym paliwie i że jedzie własnie do warsztatu i on nam pokaże a potem przyjeżdża iż usterka okazała się z innego powodu niż paliwo

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tato był na jakimś szkoleniu, i tam prowadzący szkolenie mówił, że na stacjach Orlenu są jakieś czujniki, które informują centralę o każdym otwarciu zbiorników w celu dolania wody itp. Wtedy Orlen wysyła do ajenta ludzi na kontrolę. Wiadomo, ajent sprzedaje pod marką Orlenu i kombinuje, żeby zarobić więcej, a Orlen chce mieć dobrą pozycję i opinię na rynku, więc nie pozwala na przekręty ;)

My praktycznie zawsze tankujemy na stacjach Orlenu, ewentualnie Shella i nie narzekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem na Bliskiej - SYF

Lukoil - SYF

BP - mieszane uczucia..

Shell i Neste..rewelacja :good: , ale i tak dolewałem uszlachetniacza do TDi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...