Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Swap mocnych hamulców z systemu Lucas 280mm na 312mm ATE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, opiszę na czym polega swap hebli 312 Ate na miejsce starych 280 Lucas-a, taki system hamulców był zastosowany w moim aucie czyli w a4 b5 ahu 97r. do swapa potrzebujemy:

- tarcze 312/25mm (na tą tarcze felga minimalna to 16")

- zaciski ate

- jarzma

- blachy osłonowe

- klocki hamulcowe pod zaciski ate

- zdałby się też płyn hamulcowy do uzupełnienia poziomu lub też wymiany ja kupiłem 1.5 litry i wymieniłem w całym systemie na nowy

- nowe uszczelnienia do zacisku

Zaciski, jarzma oraz blachy osłonowe zakupiłem na allegro z vw passata 2.5 tdi rok 2002r. na piaście żeliwnej

Tarcze jakie zastosowałem to brembo 312/25mm a klocki ferodo premier pod zaciski ate

Ja zacząłem od wyczyszczenia i wymalowania zacisków, jarzm oraz blach osłonowych, farba czarny mat do 700 stopni, potem założyłem nowe uszczelniacze, gumki osłonowe tłoczka oraz gumki na prowadnice.

I po takim zabiegu można było przystąpić do właściwego zastąpienia słabych hebli mocnymi 312

tu moje stare heble 280

b71503463433dca4med.jpg

111cd3200f0673a1med.jpg

daa3eb1def5ce906med.jpg

a tu 312 z osprzętem

7bde90137fdd5a4cmed.jpg

b308419986afbd39med.jpg

f7c36970da2a0269med.jpg

porównanie :shocked:

f6816d50db8da7d8med.jpg

rozpisywał się nie będę co trzeba odkręcać dokładnie myślę że każdy da redę, po zmianie zacisków zalałem nowy płyn ate do całego systemu hamulcowego i odpowietrzyłem go, potem założenie tarczy, dokonanie pomiaru bicia, założenie zgodnie z kierunkiem klocków hamulcowych

tak wyglądało po złożeniu

6512392dc5cee319med.jpg

894dea739bbb6fdamed.jpg

i z felgą 17

58275e9e92a53767med.jpg

teraz tylko dotarcie i można się cieszyć z mocnych hamulców :notworthy:

Zaprzyjaźnione wątki:

- montaż w budzie b6 http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_wymiana_hamulcow_przednich_na_312mm-t23904.0.html

- b5 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_upgrade_hamulcow_jarzma_312_mm_na_288_mm-t64876.0.html

- b5 http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_swap_na_312mm_i_pytanie_o_uklad_hamulcowy-t83664.0.html

- coś o wielkości felgi na 312 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_jakiego_minimalnego_rozmiaru_felga_do_tarczy_312_mm-t79281.0.html

- jakie tarcze http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_tarcze_na_swap_na_312mm-t72202.0.html

- z czego jarzma http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_w_jakich_modelach_byly_montowane_hamulce_312_ktore_podejda_do_b5-t110196.0.html

- na temat KODOWANIA ABS http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_swap_280mm_na_312mm_kodowanie_abs-t115550.15.html

Opublikowano

Kawał dobrej roboty ale popełniłeś jeden błąd, a mianowicie jak widać na zdjęciach nie odkleiłeś taśmy klejącej z klocków widać to na trzech ostatnich zdjęciach. Tą tasmę się odkleja i na klocku zostaje pianka z klejem która przykleja się do zacisku i dzięki temu klocki odchodzą od tarczy. bez tego mogą klocki wydawać dziwne dźwięki najczęściej zaczynają stukać. Choć nie wiem czy nie jest już za późno, w sklepach można dostać taki specjalny klej w sprayu z Loktite właśnie do klocków.

Opublikowano
  • Autor

dzięki za info, zauważyłem to jak złożyłem,i poprawiłem na drugi dzień po montażu, popełniłem błąd również zakładając sprężynę dociągającą klocki do prowadnicy, ale już poprawione i cieszę się z mocnych hebli :good:

Opublikowano

Jak kolega seba1-2 napisał w opisie, na jarzmach 312 pisze ATE tak samo jak na zaciskach. Sam osobiście mam ATE i hamulce są rewelacja (pod warunkiem że masz szerokie oponki)

Opublikowano

Jak rozpozac jarzma pod 312?

jarzma.jpg
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

To jeszcze napiszcie, ile płacicie za tarcze 312 mm?

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Czy przy takim swapie niema potrzeby zmiany kodowania pompy ABS pod tarcze i zaciski 312mm ???

Opublikowano
  • Autor

ja nic nie zmieniałem i koledzy też nic nie opisywali, aby istniał taka potrzeba, wszystko działa jak należy :hi:

Opublikowano
  • Autor

ate to raczej lipy by nie produkował, mi się wydaje że są w porządku :good:

Opublikowano

ate to raczej lipy by nie produkował, mi się wydaje że są w porządku :good:

poczytaj sobie opinie na innych forach o tych tarczach :good: nie są one za ciekawe :no:
Opublikowano
  • Autor

no po szukałem teraz i podobno lipa że się krzywią i szybko zużywają i te rowki zamiast robić robotę to znaczy oczyszczać tarcze zostaje osad po klockach w rowkach, jednemu padły po 5tyś a innemu po 17tyś :hi:

a myślałem że najgorsze to nawiercane :gwizdanie:

Opublikowano

to czyli jednak zwykle , zadne nawiercane/nacinane

Opublikowano

to czyli jednak zwykle , zadne nawiercane/nacinane

tak kup zwykłe gładkie i będzie pan zadowolony :decayed:
Opublikowano
  • Autor

jaro4444 kiedyś już to napisał... markowe i gładkie :good:

Opublikowano

Czy zaciski z a6 2.5 2003r podejdą do swapa do b5?

Opublikowano

Czy zaciski z a6 2.5 2003r podejdą do swapa do b5?

podejdą z:

New Beatle roczniki 1999-2005

Golf roczniki 1998-2002

Bora roczniki 1999-2002

Passat roczniki 2001-2005

Audi A6 i A6Q roczniki 1998-2005

A6 C5. Modele od roku 1998

Skoda Superb 2002-2004

Audi TT 2003-2004

Opublikowano

to jak zaciski to i tarcze są chyba większe czy się mylę :mysli:

Opublikowano

to jak zaciski to i tarcze są chyba większe czy się mylę :mysli:

??
Opublikowano

chodziło mi czy np A6 C5 2.8Q 1999 rok posiada tarcze 312 mm.Skoro odpowiedziałes ze zaciski sie nadadzą z A6 do swapa w B5 to pewnie są one wieksze i tarczę są większe :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.