Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pomoc w doborze felg oraz opon


dykan

Rekomendowane odpowiedzi

205

Mam obecnie autko na felgach Dezent N 16" i oponkach 205/55/16 i juz dzis zaluje ze nie kupilem od razu 17-tek, ale strachu nie ma bo beda sie idealnie na zime nadawaly.

I teraz mam delikatny dylemat, czy brac oponki 205/50/17, czy 225/45/17? Chodzi mi zeby jak najwiecej komfortu zachowac, bo 45 w profilu to juz nie za duzo...

205/50 to jak dla mnie trochę dziwny rozmiar.

Kompromis to 215/50/17. Mam taki rozmiar i śmiało mogę polecić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205

Mam obecnie autko na felgach Dezent N 16" i oponkach 205/55/16 i juz dzis zaluje ze nie kupilem od razu 17-tek, ale strachu nie ma bo beda sie idealnie na zime nadawaly.

I teraz mam delikatny dylemat, czy brac oponki 205/50/17, czy 225/45/17? Chodzi mi zeby jak najwiecej komfortu zachowac, bo 45 w profilu to juz nie za duzo...

205/50 to jak dla mnie trochę dziwny rozmiar.

Kompromis to 215/50/17. Mam taki rozmiar i śmiało mogę polecić :good:

Wg kalkulatora to troche masz za duza srednice kola. Bo wg wyliczen 205/50/17 to zamiennik 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że chcesz zachować komfort dlatego wspomniałem o profilu 50 i tej szerokości. Odchylenie od kalkulatora jest na prawdę niewielkie. Prędkość licznikowa w porównaniu z gps różni się tyle co nic tj. jest niezauważalna. A licznik i tak zawsze przekłamuje.

Ten rozmiar polecił mi specjalista po tym jak mu powiedziałem, że chciałbym zachować komfort. Wg mnie 205/50 wygląda śmiesznie. _________________________________________________

Jak już kupisz felgi, to porozmawiaj ze sprzedawcą opon, powiedz czego oczekujesz i on Ci pomoże. Przymierzy do auta, zobaczysz czy Ci się podoba etc.

Chyba, że opony będziesz kupował na allegro. Tam sobie nie pogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że chcesz zachować komfort dlatego wspomniałem o profilu 50 i tej szerokości. Odchylenie od kalkulatora jest na prawdę niewielkie. Prędkość licznikowa w porównaniu z gps różni się tyle co nic tj. jest niezauważalna. A licznik i tak zawsze przekłamuje.

Ten rozmiar polecił mi specjalista po tym jak mu powiedziałem, że chciałbym zachować komfort. Wg mnie 205/50 wygląda śmiesznie. _________________________________________________

Jak już kupisz felgi, to porozmawiaj ze sprzedawcą opon, powiedz czego oczekujesz i on Ci pomoże. Przymierzy do auta, zobaczysz czy Ci się podoba etc.

Chyba, że opony będziesz kupował na allegro. Tam sobie nie pogadasz.

15mm to juz allroar i nie ladnie wyglada, chodzi mi o to czy te 225 to tak jak mowia inni naprawde mocno prowadza w koleinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jednak zdecydowałem się na 17.

Szerokość felgi 8J, nie będzie mi nic obcierać ?

Jaką oponę brać 215 czy 225 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam 225 i prowadza go na koleinach , być moze przy 215 tego nie będzie ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jednak sie zdecyduje na 205/50/17. Widzialem takie nie w A4 a w Volvo S40 i ladnie sie prezentuje. A jesli o marke opon to wybralem Falken Falken FK 452.... ktos uzywal tych opon? Obecnie uzywam Dunlop Sport Maxx i sobie chwale, a slyszalem ze te Falken-y sa jeszcze lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja chce w takie felgi wyposażyć moją audiczke zerknijcie i dobierzcie mi opony do tych fel i napiszcie jak się na tym będzie jeździć i czy nie będą obcierały o nadkola pod obciążeniem http://moto.allegro.pl/item717931190_nowe_felgi_18_5x112_mercedes_audi_vw_seat_skoda.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja chce w takie felgi wyposażyć moją audiczke zerknijcie i dobierzcie mi opony do tych fel i napiszcie jak się na tym będzie jeździć i czy nie będą obcierały o nadkola pod obciążeniem http://moto.allegro.pl/item717931190_nowe_felgi_18_5x112_mercedes_audi_vw_seat_skoda.html

Po pierwsze te felgi są no name = plastelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja chce w takie felgi wyposażyć moją audiczke zerknijcie i dobierzcie mi opony do tych fel i napiszcie jak się na tym będzie jeździć i czy nie będą obcierały o nadkola pod obciążeniem http://moto.allegro.pl/item717931190_nowe_felgi_18_5x112_mercedes_audi_vw_seat_skoda.html

Po pierwsze te felgi są no name = plastelina.

To jak na no name sporo one kosztuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak troche poczytalem, poogladalem i doszedlem do wniosku ze 205/50/17 to troszke kaszanka, ni jak to wyglada. I jednak 225/45/17 zdecydowanie najlepiej wyglada w B5. A teraz pytanie czy przy takiej szerokiej oponie odczyje jakies spadki mocy czy cos w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadku mocy raczej nie odczujesz ale bedziesz musial mocniej trzymac kierownice na "naszych" drogach oraz manewry kierownica bedziesz musial wykonywac z troszke mocniejsza sila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn w moim rejonie akurat nie ma za duzo kolein a po za tym uzywam tego auta jako drugi i nie krece w miejscu bo szkoda opon.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 21:02_________________________________________________Jeszcze jedno bo mam zamiar zakupic felgi 8" x 17" ET 35. Czy jak naloze opony 225 to bedzie to wszystko gralo, i czy nic nie bedzie obcierac. Dodam ze ma zaweiesze od S4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno bo mam zamiar zakupic felgi 8" x 17" ET 35. Czy jak naloze opony 225 to bedzie to wszystko gralo, i czy nic nie bedzie obcierac. Dodam ze ma zaweiesze od S4.

Będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o felgach Tomason TN1, i o tej firmie? dobre felgi robia?

Mają chłopaki na forum Tomasony i sobie chwalą. Użyj :szukaj: a dowiesz się więcej. Co do modelu to TN1 wygląda fajnie ale dopiero od 18", a najlepiej 19" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomason TN1

Zgadzam się z Dibo, ogólnie felgi o cienkich ramionach wyglądają najlepiej w rozmiarach 17' w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...