Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zagadkowy wyciek


kamelus_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam mega nietypową sytuację. Niedługo po zakupie mojej audi około miesiąc temu zauważyłem rano plamę olej pod autem. Szybko ustaliłem że wyciek jest na łączeniu skrzyni z silnikiem. Po zapachu i kolorze stwierdziłem na 100% że to olej ze skrzyni. Jako że i tak miałem wymienić sprzęgło specjalnie się tym nie przejąłem bo jedyna opcja w tym miejscu to simering na wałku skrzyni więc można to zrobić za jednym zamachem. Kupiłem w ASO simering wałka od skrzyni oraz profilaktycznie wałka korbowego. W sobote zdjąłem skrzynie a tu zdziwko bo w środku nie bardzo było widać miejsce z którego może cieknąć. Jako że nie ma raczej innej opcji wymieniłem simering wałka skrzyni oraz ten przy silniku żeby mieć 100% pewności. Na drugi dzien po wymianie sytuacja jest identyczna :shocked: i trwa tak do dzisiaj. Od wymiany zrobiłem 230 km i nadal jest taki sam lekki wyciek. Półosie są suche obudowa skrzyni nie uszkodzona simering nowy i generalnie nie ma logicznego wyjaśnienia skąd ten wyciek. ;( Może ktoś miał taki dziwny przypadek i wie co to może być. Każda sugestia jest dla mnie cenna. Z góry bardzo diękuje za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz wyciek oleju z silnika a nie skrzyni . chyba powinienes sprawdzic blok silnika zwlaszcza z tylu . w miejscu laczenia ze skrzynia , albo przewody olejowe od turbiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno wyciek ze skrzyni. Olek jest jasny. Z silnika był by czarny a tej jest niemal przeźroczysty. Ewidentnie skrzynia i to tak bardziej od strony pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobre masz sprzęgło?? Może to z silniczka sprzęgła Ci to wycieka i w tedy będzie Ci ubywał płyn od hamulców?? Sprawdziłeś to ?? Silniczek da sie zdemontować bez ściągania skrzyni, tylko przy montażu odpowietrz układ sprzęgła. Trochę gimnastyki rękoma i go masz. Skoro piszesz że olej jest jasny to może to jest płyn hamulcowy. W silniku byłby on raczej czarny, w skrzyni na pewno ciemny ale ze sprzęgła będzie właśnie przeźroczysty i jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysprzęglik jest ok. Poza tym jest po lewej stronie a ja mam bardziej zapoconą prawą. Płyn hamulcowy to nie jest napewno bo ma inny smak. Płyn hamulcowy jest dość ostry. Zastanawiam się czy to ze wspomagania ale oglądnołem przekładnie na tyle ile się dało bez rozkręcania i jest sucha. Już zaczynają mi się pomysły kończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podlącze się pod temat i mam identyczny problem ,dwa razy rozbierałem skrzynie żeby sprawdzić od strony skrzyni i silnika sucho,ewidentnie leci gdzieś z góry silnika i na skrzyni się zatrzymuje olej ,olej na 100% silnika ,dodam też ,że co 1000km dolewam bo go ubywa 500mili, mam log z odczytu vag czy ten układ hamulcowy ma coś wspólnego z ta usterką,płyn hamulcowy oczywście jest i go nie ubywa,nadmienie ze szarpie i rzuca obrotami pod czas jazdy , porsze o rady od czego zaczaći gdzie szukać przyczyny bo kogo bym nie zapytał to każdy co innego mówi proszę o pomoc ,dziękuje Maciek

TYP nadwozia ;8E

ADRES 01;SILNIK

NR SERYJNY SW 8E0 909 557 E HW 8E0 909 057

KOMPONENT;2.0L R4/5VS 0002

KODOWANIE 0011581

KOD SERWISU WSC 6335100000000

ZNALEZIONO 1 BŁAD

17887-SYSTEM PODCISNIENIA UKLADU HAMULCOWEGO;USTERKA MECHANICZNA

p1479-008 niezrozumialy sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to napewno nie olej z silnika. Może skrzynia ale zaczynam obstawia wspomaganie :mysli: .Jest zbyt czysty ten olej i zbyt mało tłusty na skrzynie lub silnik. Problem w tym że cały układ wspomagania który jestem w stanie zobaczy wygląda na suchy... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...