Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zaniżona wycena szkody ?


Rekomendowane odpowiedzi

Po oględzinach ubezpieczyciela mam spore wątpliwości co do wyceny szkody.

Tydzień temu, pewna pani swoim Oplem przydzwoniła w moje A4.

Wina niewątpliwie jej, nie ustąpiła pierwszeństwa.

Tak wiec uszkodzeniu w moim aucie uległy:

zderzak, błotnik i kierunkowskaz prawy, pas przedni wyglada na lekko przesunięty sądząc po szczelinach.

Rzeczoznawca uznał do wymiany:

zderzak z dokładką

kierunkowskaz

mocowanie błotnika

a błotnik do "szpachlowania"

do tego pełna regulacja elementów nadwozia

lakierowanie - maska.

Koszty jakie wypisał to:

robocizna 190 zł

lakierowanie 635 zł

części zamienne 602zł

koszty naprawy 1742 z Vat-em

Z ciekawości zapytałam ASO: cena za błotnik nowy - 1900 zł, zderzak ze spojlerkiem 3050zł, kierunkowskaz 519 (chyba przesadzili?). same części 5469 zł.

Co prawda błotnik był juz kiedyś robiony (u niemca, na co mamy dokumenty, ale nie było nic znać) jednak rzeczoznawca uznał że pomalowane było nieudolnie...

Wg mnie nikt tego nie naprawi za 190 zł chyba że ceny przez kryzys tak poszły w dół, że warsztaty za pół darmo robią.

Na oko nie wygląda to tak tragicznie i jestem w stanie to naprawić za 1700 zł a nawet mniej (nie wymieniając zderzaka, wyklepać błotnik i kupić kierunkowskaz za 55 zł), ale to chyba nie tak powinno wyglądać ?

Co radzicie, odpuścić czy walczyć.

Myślę żeby iść jeszcze po kosztorysy do kilku warsztatów w tym AS0 i może niezależny rzeczoznawca jakiś jeszcze wyda opinie, tylko to wszystko wiąże się z kosztami....

FOTO:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam informacje Rzecznika Ubezpieczonych:

http://www.rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-problemy, a w szczególności:

http://www.rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-problemy/Czesci_oryginalne_a_czesci_alternatywne_zamienniki___44

Skoro nie zależy Tobie (jak rozumiem) na gotówce, to dlaczego nie weźmiesz naprawy bezgotówkowej w warsztacie uznawanym przez Ubezpieczyciela (trzeba się upewnić)? Wtedy jest duża szanse, że wstępna wycena rzeczoznawcy nie jest brana pod uwagę.

Ja tak miałem. Gościu wjechał mi w "kuper" - wstępna wycena z audatexu wyszła ok.3500zł. Oddałem do ASO i Ubezpieczyciel zapłacił całość faktury jaką wystawiło ASO: 7400zł. Zero dodatkowych formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audatex to wielka kupa i tyle nawet ich nr nie mają miejsca z OEM a już nie mówić o cenach

jedz do ASO zrób naprawę pokaż kosztorys i tyle

ale zanim to zrobisz poproś doradce serwisowego lub na dziale części aby napisali pismo do ubezpieczalni kosztorys części a na serwisie kosztorys robocizny itd. podająć ori numery i ich cenę

zanieś to do ubezpieczalni jeśli zaakceptują to okej jeśli nie to zrób wszystko w aso i przedstaw i fakturę[br]Dopisany: 19 Sierpień 2009, 20:27_________________________________________________druga sprawa skąd aso wzieło takie ceny za części :wallbash:

błotnik 900zł 8D0821105

zderzak- 1900zł 8D0807103ABGRU

dokładka- 200zł 8D0807110H01C

kratek nie liczyłem

kierunkowskaz - w najdrożeszej cenie to 266zł 8D0953049B

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2009, 20:35_________________________________________________ja bym jeszcze doliczył slizg zderzaka i klipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli otrzymałabym więcej zdjęć i kilka danych, mogę zrobić kosztorys w eurotax.

Dla klubowiczów taniej niż normalnie :wink4:

W razie czego - priv, zobaczymy wstępnie co da się zrobić.

Pozdrawiam

arielka

Po oględzinach ubezpieczyciela mam spore wątpliwości co do wyceny szkody.

[...]

Co radzicie, odpuścić czy walczyć.

Myślę żeby iść jeszcze po kosztorysy do kilku warsztatów w tym AS0 i może niezależny rzeczoznawca jakiś jeszcze wyda opinie, tylko to wszystko wiąże się z kosztami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie walcz , nic nie klep , wszystko nowe , czy przed uderzeniem błotnik był klepany ??? nie , czyli chcesz taki jaki był , to normalne.Znam ten ból bo mi też ostatnio wyceniali szkode całkowitą , też byłem pełen obaw ale udało sie nawet nieźle :good:

w jakiej ubezpieczalni miała Pani OC ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne hestia.

Pozdrawiam

chłopie walcz , nic nie klep , wszystko nowe , czy przed uderzeniem błotnik był klepany ??? nie , czyli chcesz taki jaki był , to normalne.Znam ten ból bo mi też ostatnio wyceniali szkode całkowitą , też byłem pełen obaw ale udało sie nawet nieźle :good:

w jakiej ubezpieczalni miała Pani OC ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne hestia.

Pozdrawiam

chłopie walcz , nic nie klep , wszystko nowe , czy przed uderzeniem błotnik był klepany ??? nie , czyli chcesz taki jaki był , to normalne.Znam ten ból bo mi też ostatnio wyceniali szkode całkowitą , też byłem pełen obaw ale udało sie nawet nieźle :good:

w jakiej ubezpieczalni miała Pani OC ????

nie daj boże link4 :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku, przy urealnieniu 50% na wszystko - 2200zł :mysli:

W realnym - ok. 3000zł :good:

W optymistycznym wariancie : ok. 4000zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne hestia.

Pozdrawiam

[

Oczywiście, że Hestia :wallbash:

Zamierzam się odwołać - co ma być to będzie.

Poprosze jeszcze o jakieś wyceny w warsztatach i przedstawie w Hestii, nie licze na zbyt wiele.

Niestety zderzaka nowego nie kupię za 500zł czy nawet 600zł (a taki mi niby przyznali - w kolorze oryginalnym bo lakierowanie zderzaka nie jest wliczone).

Gdzie sie kupuje te tańsze zamienniki ? Nie zamierzam co prawda takiego kupić ale interesuje mnie jego cena o ile takie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne hestia.

Pozdrawiam

[

Oczywiście, że Hestia :wallbash:

Zamierzam się odwołać - co ma być to będzie.

Poprosze jeszcze o jakieś wyceny w warsztatach i przedstawie w Hestii, nie licze na zbyt wiele.

Niestety zderzaka nowego nie kupię za 500zł czy nawet 600zł (a taki mi niby przyznali - w kolorze oryginalnym bo lakierowanie zderzaka nie jest wliczone).

Gdzie sie kupuje te tańsze zamienniki ? Nie zamierzam co prawda takiego kupić ale interesuje mnie jego cena o ile takie istnieją.

odwołuj sie , oni maja 30 dni na wypłacenie hajsu

chyba nie może być tak że Ci nie liczą lakierowania , powiedz im ,że chcesz auto takie jakie było przed wypadkiem , czyli zderzak w bdb stanie polakierowany , ori błotnik , ori kierunek.. itp. dlaczego ty masz płacic lub być stratny za to że ktoś ubezpieczony u nich w ciebie uderzył.

ja teraz miałem taką sytuacje z PTU , miałem skasowane auto , minęły dwa tygodnie od oględzin a oni ani telefonu , ani pisma , a wcześniej brali nr. kontaktowe , dzwoniłem do nich po 50 razy i nikt nie podnosił słuchawki . zadzwoniłem w końcu do baby zjebałem ją konkretnie i poprosiłem o nr tel do rzeczoznawcy który oglądał moje auto. ona mówi że on nie ma telefonu , wyśmiałem ją i zostawiłem nr. telefonu do siebie zastrzegając ze jeśli w ciągu 30minut nikt do mnie nie zadzwoni to robie raban. po 15 minutach dzwoni pan rzeczoznawca z wyceną auta na 10.400 pln :good:

moim zdaniem musisz im pare kur.ew puścić przez telefon bo inaczej nic nie załatwisz , i podeprzyj sie wyceną z innego źródła , niech arielka Ci pomoże :good:

Zamierzam się odwołać - co ma być to będzie.

słuchaj , stracić na pewno nie stracisz , jedynie możesz zyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje 3 miesiace temu w moje b7 lekko uderzył gościu do lakierowania zderzak, błotnik + wymiana lampy, ubezpieczyciel PZMot wycenił koszty na 1700zł, gdzie w ASO tyle powiedzieli mi za samo poszycie zderzaka + błotnik 900 i lampa 1000, zrobiłem na swój koszt kosztorys i wyszło mi 4200 po cenach rzemieślniczych bo ASO to coś koło 5300zł Wysłałem odwołanie + mój kosztorys i nagle firma zgodziła sie na 4200 a nie 1700 wiec walcz bo miła pani która robiła mi kosztorys powiedziała że ubezpieczalnie zawsze zaniżają pierwszą wycene do wypłaty bo 50% ludzi godzi sie z tym i biorą tą kase, a to dla ubezpieczalni jest na ręke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

13.10 w moje A4 Avant w tył wjechał Ford. Jest to moje pierwsze spotkanie z ubezpieczycielem w sprawie odszkodowania (Compensa).

Rzeczoznawca był po tygodni podobno niezależny tak mówił.

AUTO AUDI A4 Avant 1,9 tdi z 1997 roku

Uszkodzeniu uległy;

zderzak tylny, (do wymiany)

hak fabryczny z odpinaną końcówką na kluczyk, (do wymiany)

lampa prawa (do wymiany)

błotnik prawy (do wymiany)

wgnieciona podłużnica (do naprawy)

wgnieciona ściana bagażnika niedużo (do naprawy)

mały odprysk na klapie bagarznika (do malowania)

prowadnica rolety te małe zagiecia co trzymają roletę (nie wiem jak to nazwać) (do wymiany)

zapaliła się kontrolka AIR BAG

I może ktoś by mi pomógł przebrnąć przez to wszystko.

Jakaś wycena (ukłony w stronę Arielki)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stwórz nowy wątek i wklej zdjęcia. Bez zdjęć to można co najwyżej powróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam wyceny, chcę się zorientować jaki to może być koszt odszkodowania?

Jak dostanę wycenę od razu podam na forum.

Policja zabrała dowód rejestracyjny, czy koszty przeglądu pokrywa ubezpieczyciel?

Pozdrawiam

Napisz PW do Arielki bo tak nikt kto nie siedzi w Eurotaxie lub Audatexie Ci tego nie policzy..Odnośnie przeglądu tak pokrywa to ubezpieczyciel tylko musisz wziąść na siebie fakturę i wystąpić o zwrot kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...