Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] "Krzywy" problem w misce olejowej - da się uratować ?


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: serdeczni. Posiadam nisko osadzone auto, wiąrzą się z tym różne konsekwencje. Jedna z nich przydażyła mi się zmieniając pas z jednego na drugi między którymi zrobiły się koleiny. Trafiłem miską olejową w taki sobie garbek gdzie zrobił się otworek w dolnej pokrywie miski olejowej, a na załamaniu nadpęknięcie o długości ok 3 cm. Oczywiście otworek został zaspawany, pęknięcie na załamaniu także. Wszystko ładnie pięknie zrobione, tylko problem narodził się przy zakładaniu dolnej pokrywy miski gdzie to nie stykała się całą płaszczyzną do drugiej górnej części i uszczelki (gdy położe ją na idealne płaskie podłoże jakim jest szklany stół dnem do góry, to można ową pokrywą kołysać lewo / prawo). Wiem że spawając aluminium nagrzewa się ono do bardzo wysokich temperatur przez co się odkształca (rozszerza później kórczy). Dokręcać śrubami nie chcę na siłę bo prędzej ucha się pourywają niż się nadda ta pokrywa. No i pytanie moje do znawców tematu lub orientujących się w dziedzinie aluminium. Czy można ją przywrócić do stanu jaki był przed spotkaniem z garbem na jezdni?? Np pogrzać ją i naprostować??

P.S. Powiecie że allegro, szrot itp. ale w chwili obecnej z kasą krucho. Nie wspomne że przejechałem autem 10tys km i otwór w misce spowowdował całkowity wyciek oleju więc i zostałem zmuszony przy okazji wymienić olej, filtr. Tak więc kolejne koszta na które się szykowałem w troche póxniejszym czasie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podgrzewanie aluminium i prostowanie raczej nie wchodzi w grę.Jeżeli krzywizna nie jest duża to kup większy kawałek papieru ściernego rozciągnij go na równiutkiej powierzchni(gruba szuba) i dotrzyj pokrywę to będzie pewniejsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt naprawy przewyższy cenę zakupu używki(chyba że masz znajomy warsztat i cie nie skasują drogo) .I tak nie ma pewności ze będzie dobrze.żaden papier nic nie pomoże .musisz wrzucić to na frezarkę to może coś sie wyrówna ale jak jest pokoszona to niewiem co z tego wyjdzie,tymbardziej ze ta miska jest już po przejściach ,trzeba to zrobić porządnie,bo inaczej będą wiecznie problemy z nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałem kombinowałem i zamowiłem ori 350 zł + uszczelka 60 zł, uzywki nie ma, prawie niema, gdyz te silniki jezdza dozywotnio,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawaną miskę jeśli tylko lekko "kiwa" dotrzesz na płycie , jeśli nie masz takiej możliwości daj na obrabiarkę i splanuj "do zabielenia" . Podgrzewanie aluminium nie wchodzi w rachubę .

Jeśli prostowanie to na zimno (tak się prostuje np. alusy).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary! Jak dobrze Cię rozumiem. W swoim rumaku dwa razy misę spawaną miałem. Ból okropny serce przeszywa kiedy widzi się krwawiący olejem bolid.

I tulisz mocno kierownicę przepoconymi palcami modlac się by w drodze do mechaniora zgon nie nastapił głośnym rzeżeniem zatartego silnka. Jak w zyciu, dobry chirurg to podstawa. Sprawny spawacz z fachem w ręku Tigiem zaszyje pęknięte serce pojazdu nie gorzej niż kardiochirurg serducho zawałowca. Miałem szczęście, pomimo rozorania misy kamieniem na całej jej długości (olej wyciekał strumieniem wartkim niczym górski strumyk), obyło się bez skrzywień jakichkolwiek jedynie szlachetnymi bliznami ulicznego wojownika zdobiąc misy facjatę.

Następnym razem wal od razu do dużej firmy zajmującej się konstrukcjami stalowymi lub czymś podobnym, stary wyga pospawa Ci to w kilka minut nawet się nie pocąć. W Białymstoku o taki zabieg można pytać w firmie Remex, którzy swoją firmę mają na Armii Wojska Polskiego 6.

Może jeszcze nie wszystko stracone a Twa aluminiowa luba wróci w pełnej krasie jeśli tylko znajdziesz chętnego magika.

W każdym razie, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa ma się tak że przy dokręcaniu owej kołyszącej się miski na narożnej jej części dokręcałem ją tak intensywnie bez klucza dynanometrycznego że ukręciłem pioruna śrubę ;( i dalej cieknie. Jej kszywizna sprawia że nie jest ona szczelna. Wiec postanowiłem kupić takową z allegro, Koszt 220zł stan; Nowa. Zobaczyby jak ona będzie wyglądać na aucie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być ta dolna pokrywa miski olejowej. Generalnie miska olejowa składa się z dwóch oddzielnych części. Górnej ze smokiem, oraz dolna, ta dolna to raczej pokrywa. bo w niej cale 5 litrów oleju się nie zmieści. Mogę Ci podać dokładne oznaczenie dolnej pokrywy miski bo jeszcze tą kaleke mam w garażu.

MIseczka założona. Poukręcałem przy okazji jeszcze z 3 śruby ale wiem czemu tak łatwo było ję ukręcić. Naszczęście z wykręceniem ich nie było problemu. Założyłem nowe śróbki. Podokręcałem w miare z czuciem zalałem olejem i suchutko pod autkiem wreszcie a cenne kropelki drogocennego castrola nie ubywają z motorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co pytasz gdzie na allegro znalazłem miske olejową. Sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie, na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...