Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zapytanie o próbki lakieru


pawel1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam takie pytanie czy w aso występuje cos takiego jak próbki lakieru, chodzi mi o taka mala szklana buteleczkę z pędzelkiem cos w formie lakieru do paznokci,kiedyś do mojego poprzedniego auta takie cos występowało w aso tylko trzeba było podać kod lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o zestaw naprawczy lakieru. Podajesz kod lakieru i dostajesz buteleczkę z pędzelkiem +/- 40 złotych. Kod lakieru masz we wlepce w książce serwisowej albo we wnęce koła zapasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę ryzykowne bo tych granatowych podobnych kolorów było trochę. Daj foto wlepki, może kod lakieru jest cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor to błękit aksamitny nr Y5L :)

Mam ten sam. Samt blau, ale kod o ile pamiętam to LY5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor to błękit aksamitny nr Y5L :)

Mam ten sam. Samt blau, ale kod o ile pamiętam to LY5L.

Masz rację bo kody lakieru mają 4 symbole a nie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jesli na zaprawki to wystareczy tylko kod lakieru jesli chesz cosz pomalowac pistoletem ,jakis element lub kawalek i zrobic "przejscie " potrzebne ci beda jeszcze "fiszki" z odcieniami danego koloru dostepne w profesjonalnych lakierniach lub w sklepach gdzie dobieraja lakiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na zaprawki to wystareczy tylko kod lakieru jesli chesz cosz pomalowac pistoletem ,jakis element lub kawalek i zrobic "przejscie " potrzebne ci beda jeszcze "fiszki" z odcieniami danego koloru dostepne w profesjonalnych lakierniach lub w sklepach gdzie dobieraja lakiery.

jeśli malowanie to zostawiam taka sprawę specjalistom, ja jedynie mogę zamaskować troszkę jakieś odbicie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów ja we wlepce mam napisane numer LZ5L a z opisem wyżej nie zgadza się bo moje audi jest z 1995 roku a tam niema takiego koloru ale z 1996 jest taki kolor jak sprawdzić co jest ze ktoś coś kobinowal

Adasko12 odpal Etkę wpisz VIN i powinno Ci wyskoczyć to tamto i tam powinieneś mieć kod lakieru a jeśli nie to chyba w ASO możesz sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jesli na zaprawki to wystareczy tylko kod lakieru jesli chesz cosz pomalowac pistoletem ,jakis element lub kawalek i zrobic "przejscie " potrzebne ci beda jeszcze "fiszki" z odcieniami danego koloru dostepne w profesjonalnych lakierniach lub w sklepach gdzie dobieraja lakiery.

Dokładnie. Przez 10 lat lakier na blasze zdziebko się wypalił i jest więcej niż pewne, że będzie różnica w odcieniu w stosunku do lakieru dobranego z kodu.

Na podmalowanie odprysków styknie ale do grubszych rzeczy trzeba dokładniej dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze na odpryski starczy a na wieksze rzeczy trzeba mieszac na mieszlaniku...no i tak trzeba poiwedziec sobie szczerze ze cieniowanie nowo pomalowanych elementow nie minie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...