Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B-5 1,9 TDI AFN] Czy zmieniać olej mineralny na syntetyk???


pablo8004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :a4fan:

Koledzy co sądzicie o zmianie oleju mineralnego na syntetyk? Podniosłem moc dosyć sporo i myśle że olej mineralny to słaba opcja dla silnika. Znajomy poradził mi żeby lać na początek półsyntetyk i zmieniać częściej, tak żeby przepłukać silnik. Troche się boje bo auto ma 170tys.km przejechane, w tym pół tego przebiegu na minerale, a inny znajomy mówil że komuś tam smok się zatkałi zatarł silnik.

Co o tym sądzicie???

Może ktoś już to przerabiał???

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie odwazyl zmieniac od razu na syntetyk. A z drugiej strony lalbym ile wlezie za wlanie minerala przy tak malym przebiegu. Nie wiem co ludzmi powoduje. Oszczednosc? Szczerze wspolczuje bo 80 tys na minerale to moglo troche spustoszenia uczynic w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taki zamiar, przejść na półsyntetyk i wymieniać na początku częściej, stopniowo przepłukać motorek, tak po 2tys.,potem po 4tys itd. Ale i tak mam pewne obawy.

DieselPower jakie miałeś przebiegi na poszczególnych etapach zmian???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wiecie, że główna zasada, to nie zmienianie minerala na połsyntetyka/syntetyka ?? Mineralny się powinno lać gdy już są duże przebiegi. Gdy już masz duży przebieg, jeździsz na mineralu i mu zalejesz coś syntetycznego, to ci ładnie silnik "przepłuka" i najprawdopodobniej szlag go trafi. ;)

Oczywiście wszystko zależy od kondycji silnika i w tym wypadku może być wszystko OK. Jednak ja po jeździe na mineralu już bym nic innego nie zalał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szanowny po raz to dlaczego nie byłes na zlocie wczoraj przy makro w klubie audi podlasie?? a co do twego zapytania to dam rade.Lepiej go nie zmieniaj ale jak juz to tylko na połsyntetyk i na tym pozostan.Auto bedzie chodziło dobrze.Dla silnika to też powinno starczyć na długie lata-Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szanowny po raz to dlaczego nie byłes na zlocie wczoraj przy makro w klubie audi podlasie?? a co do twego zapytania to dam rade.Lepiej go nie zmieniaj ale jak juz to tylko na połsyntetyk i na tym pozostan.Auto bedzie chodziło dobrze.Dla silnika to też powinno starczyć na długie lata-Pozdrawiam

Pisałem na naszym regionalnym forum, ze mnie nie bedzie. Niestety kopnal mnie zaszczyt pracowania w niedziele. Na nastepnym o ile nie wypadnie mi praca na 100% bede :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna decyzja, ale jeśli auto trzyma serie to nie widze problemu. Najwyżej uporasz sie z wyciekami i będzie po sprawie.

Ja mam 300tys.km. i zalany syntetyk, więc z tym minerałem do większych przebiegów to też bajka (szkoła mechaniarów od młotka i przecinaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem z mineralnego na półsyntetyk.Przejechałem już od tamtej pory 12 kkm i narazie wszystko w porządku.Zastanawiam się czy przy następnej wymianie nie przejść na pełny synetyk,bo mam przebieg dopiero 106 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...