Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Automatyczne zapalanie świateł


s_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dawna poszukiwałem czy istnieje możliwość automatycznego zapalania świateł w B6 jednak nic ciekawego nie wpadło mi w ręce. Dzisiaj usłyszałem że samochody z "krajów północnych" (wg. Ross Tech) mają na dzień dobry automatyczne zapalanie świateł. W związku z tym zmieniłem kodowanie sterownika Central Electronics z 00001 na 00002 (http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A4/S4/RS4/Cabriolet_%288E/8H%29) i światełka pięknie startują same. Moje pytanie: czy taka zmiana kodowania może powodować jakieś nieprawidłowości w działaniu samochodu lub niezgodności z innymi standardowo zakodowanymi sterownikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: czy taka zmiana kodowania może powodować jakieś nieprawidłowości w działaniu samochodu lub niezgodności z innymi standardowo zakodowanymi sterownikami ?

Nie, nie będzie żadnych konfliktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie "northern countries" może mieć niekorzystny wpływ na xenony (jeśli masz takowe). Chodzi o skoki napięcia w trakcie uruchamiania silnika.

Ja z tego powodu wróciłem do fabrycznych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak podepnę się tutaj może ktoś pomoże :)

dzisiaj chciałem u siebie ustawić kodowanie na 00002 ale nie przyjmuje mi :(

3 na koncu działa - 4 nie działa. oryginalnie była 1. jakby tylko nieparzyste można było?

ktoś wie o co chodzi?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu niestety tylko postojówki ;(

dlaczego?? [br]Dopisany: 12 Lipiec 2010, 22:58_________________________________________________ej koledzy nikt nam nie pomoże ?? z tymi postojówkami ? co robimy źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że powodem zapalania się tylko postojówek jest moduł centralnej elektryki

w autach gdzie ta funkcja jest aktywna chyba jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić coś takiego w B5?

nie wiem, ale raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę temat, czy ktoś może potwierdzić to że mając ksenony lepiej wyłączyć te samo zapalające się światła? Cz to raczej beż rożnicy?

lepiej wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko no właśnie czy lepiej wyłączyć bo tak się wydaje że może mieć to zły wpływ na ksenony czy napewno tak jest, bo jeszcze nikt nie potwierdził więc sam nie wiem, bo jednak to dobra sprawa gdyż czasami zdarza się nie włączyć świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę ma na przetwornice i żarniki

ale nie musisz tego wyłączać, możesz mieć tak jak masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie 00021 :)

pozdro

Takie kodowanie nic nie zmienia, światła się nie zapalają. Nawet postojowe się nie świecą, wnioskuje więc że nie we wszystkich b6 można zrobić automatyczne odpalanie świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...