Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRE] Dziwne ocieranie hamulców

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam ciekawy objaw w mojej B7 s-line. Zdarza się, że po zahamowaniu samochodu kiedy powoli ruszam, w pewnym momencie (po ok. 3-4 sek. przy ok. 40km/h) słyszę pulsacyjne ocieranie klocków hamulcowych o tarczę w prawym przednim kole. Kiedy puszczę gaz, to ocieranie ustaje, problem znika i dalej jadę bez problemów. Jak nie puszczę gazu, to ociera 4-6 razy i też przestaje. Poza tym nie ma żadnych problemów z hamowaniem ani z jazdą.

Już zrobiłem:

1. Wymieniłem klocki hamulcowe na oryginalne (zabolało w kieszeni...),

2. Rozebrałem cały zacisk, przesmarowałem, hamulce działają idealnie

3. Starłem krawędzie tarcz (trochę się wytarły - 150 tys. km)

4. Tarcze są proste

5. Objechałem kilka warsztatów i stacji diagnostycznych (nie byłem jeszcze w ASO) - bez rezultatu

Poradźcie, co to może być???

Opublikowano

A zmieniales felgi? Moze to felga ociera o zacisk a nie klocki o tarcze :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Felgi mam 18", więc nie sądzę, aby mogły ocierać o klocki.

Opublikowano

Ja mam 19 i ociera, pytanie bylo nie jakie masz tylko czy zmieniales przed ocieraniem. Tu chodzi o ET a nie o rozmiar felgi.

Opublikowano

Witam

Piszesz ze tarcze są proste a sprawdzałeś czy prosto kreca sie na piastach. Bo może w tym leży błąd.

Opublikowano
  • Autor

Nie zmieniałem felg. Ciągle mam oryginalne.

Ale sprawdzę.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

mam to samo + grzeje mi sie felga, we wtorek mechanik zaufany mechanik to dokładnie sprawdzi ; być może to wina tloczka ;(

Opublikowano

może łożysko......

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem:

- felga na pewno nie ociera o hamulec

- łożysko w stacji diagnostycznej - brak problemów

Zauważyłem, że ociera tylko wtedy, kiedy przyspieszam powoli. "Nauczyłem się" więc jeździć dynamicznie, problem zniknął i nie denerwuje...

Może ktoś ma jakiś pomysł, gdzie leży problem?

Opublikowano

Zauważyłem, że ociera tylko wtedy, kiedy przyspieszam powoli.

Może tylko wtedy to słyszysz? :mysli:

"Nauczyłem się" więc jeździć dynamicznie, problem zniknął i nie denerwuje...

Problem zniknął na dobre czy jak jeździsz wolniej - mniej dynamicznie to jednak coś jeszcze słychać? Może już wogóle tego problemu nie ma bo coś tam się "dotarło" do odpowiednich rozmiarów? Gdyby nawet tak się to skończyło to warto byłoby dojść do tego z czym był ten problem. :mysli: Ja obstawiam na łożysko ale jak było sprawdzane na stacji diagnostycznej... :disgust:

Opublikowano

w mie problem, zniknał ; winna była prowadnica pozdr. rm

Opublikowano
  • Autor

Grzegorz,

Nie jest to problem słyszenia/ niesłyszenia.

Problem nie zniknął - jak przyspieszam powoli to ciągle słyszę ocieranie.

Robert,

Nie jestem ekspertem, więc poradź proszę - jaka prowadnica i jak ją naprawić/wymienić.

Opublikowano

to ocieranie to pewnie kwestia odbijania klockow od tarczy po hamowaniu. klocek i tloczek zacisku musza sie cofnac. a tarcze zawsze maja delikatne bicie. stad byc moze taki odglos

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

może nie odbijać dobrze tłoczek

Opublikowano

jeśli nie odbijają klocki należy je przeczyścić w miejscu styku z jarzmem, muszą luźno na nim chodzić. Jarzma też przeczyścić. Ja tak miałem- wyczyścilem i spox. Jeśli często się jeździ po kałużach, błodzie to szybciej sie to zapieka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.