Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana rozrządu w automacie - Warszawa


orzelsrw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie , moja A4 1.9 TDi 85kw w automacie (tiptronic) wymaga wymiany rozrządu. Czy możecie w Warszawie polecić jakiś solidny warsztat który tego nie spieprzy, a jednocześnie nie zedrze ze mnie jakiejś potężnej kasy? Słyszałem, że wymiana taka w automacie jest nieco bardziej skomplikowana i trzeba mieć o tym pojęcie - proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z serii:

Czy diesle mają duże bagażniki?

Ale widzę ze Orzeł stawia pierwsze kroki....WITAMY W KLUBIE.....na początek

hasło: Rozrząd- miłej lektury jest tego masa (tylko uważaj na bagażnik :polew:)

Pozdrawia

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UŁAŁA!!! Kozak się wielki i żartowniś znalazł , wielka mi tu szycha, chyba szyszunia... Nawet nie będę się zniżał do poziomu mistrza który nie potrafi wpisać jak należy ile jego VIPowskie auto pali... Ilość postów koleżko nie świadczy o pojęciu jakie się ma o autach - myślenie żałosne... Poza tym prosiłem o adres warsztatu a nie o twój komentarz do mojej sytuacji, ale widzę że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją domeną... bywa...

A co do tego rozrządu jak już się tak rozpisałem, to info o tym że rodzaj skrzyni biegów ma znaczenie wyniosłem z ASO AUDI stąd wziąłem to pod uwagę w swoim poście. Gneralnie chodzi o jakieś ustawienia czy sposób ustawiania... A jeżeli się takie info wynosi z ASO to jest to dla mnie wiarygodniejsza informacja niż uzyskana od kogoś kto wymądrza się na temat automatów, czytać nie umie, a w dodatku pewnie jeździ manualem- ( Zgadłem szyszko?.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli się takie info wynosi z ASO to jest to dla mnie wiarygodniejsza informacja niż uzyskana od kogoś kto wymądrza się na temat automatów, czytać nie umie, a w dodatku pewnie jeździ manualem- ( Zgadłem szyszko?.....)

pomijajac całą reszte kolego to radze Ci dzielic przez 10 to co mowia panowie w ASO bo oni niestety to sa pierwsi do wciskania kitu i niefachowych napraw. z rzetelna wiedza to juz u nich gorzej... za[ytaj ich czy jak teraz Ci wymienia rozrzad a Ty za pol roku zmienisz skrzynie na manual to co Ci beda musieli przestawc...

na przyslzosc radze Ci bardziej ufac informacjom znalezionym chociazby na tym forum niz ASO Audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest kolego, choć nie ukrywam że na fforum też czasem znajduje się bardzo rozbieżne poglądy i zdania , zresztą jak to w życiu...

A wracając do tematu podirytowany mądrościami naszej OLBRZMIEJ SZYCHY poszperałem na forum i jednak nie jest ta skrzynia taka bez znaczenia, gdyż piszą niektórzy że w inny sposób się całość kalibruje, a więc nie takie znowu z d*py było to co napisałem... ciekawe czy też tak szybko nasz kolega pośpieszy z przeprosinami, bojednak coś na rzeczy jest... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie cos jak serwisy polecane i nie polecane tam poszukaj swojego wojewodztwa ewentualnie miasta,jezeli chcesz poglebic ta wiedze o rozrzadzie jest takie cos jak warsztat w ktorym jest dokladny opis wymiany dla tego silnika co by takie ASO nie robilo z ciebie debila bo oni lubia kity wciskac..a na haslo rozrzad wypluje ci tyle wiadomosci ze rozwije to kazde watpliwosci i odpowie na wiekszosc pytan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż piszą niektórzy że w inny sposób się całość kalibruje

tzn co ? co wy chcecie tam kalibrować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Osobiście mam automata, w którym sam zmieniałem rozrząd - Panowie z ASO jak zwykle się nie popisali - różnica polega tylko na tym, że inny jest znak "0" na kole zamachowym, ale nie stanowi to problemu - wystarczy dokładnie przyświecić lampą. Twój mechanik nie powinien mieć żadnych problemów z wymianą rozrządu, w Twoim silniku nie ma z tym wielkich trudności. Dodatkowo masz pompowtryski, więc odpada regulacja kąta wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie o to chodziło, spodziewałem się, że to nieco bardziej skomplikowana kwestia. Będę miał to na uwadze i sam mu podpowiem jeszzcze. Dzieki serdecznie kolego...

Ktoś może podrzuci jakisolidny warsztat w Wawie na wymianę rozrządu? Jak na rrazie nie miałem szczęscia i eksperymentuje co nie jest za dobre...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie rozrzadu w PD-ku trzeba sprawdzic VAG-iem czy jest dobrze ustawiony

na kole wałka rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...