Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z napinaczem paska od klimatyzacji


Gość kiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z napinaczem paska od klimatyzacji. Nie wiem jak on wyglądał bo jak kupiłem samochód to go już nie było, paska oczywiście też nie było. Kupiłem więc pasek i napinacz taki jak w sklepie zaproponowali. Okazało się, że niema możliwości go zamontowania. W sklepie nie potrafią powiedzieć czy są różne rodzaje napinaczy. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę tu masz nr. części i jak to powinno wyglądać, do diesla i benzyny są te same - sprawdzałem i jeśli cię to interesuje to mam taki oryginalny używany 100 % sprawny - jak coś to na PW, za symboliczna kwotę ci go oddam :wink:

x.jpg

a tu real

PICT0109.jpg

PICT0111.jpg

PICT0112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki, Witam taki napinacz jak na zdjęciach kupiłem i zwróciłem bo nie było możliwości go zamontowania. Zrobię zdjęcie mocowania starego napinacza to zobaczysz, że ten co zaprezentowałeś nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamten napinacz jest do AFN-a a w 1Z jest troche inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ostatni raz się powtórzę, informacje moje są poparte oryginalną dokumentacją serwisową proszę się więc się nie sprzeczać i udać się do mechanika który wie co robi proszę oto kolejna dawka info

bez_tytu_u.jpg

i jeszcze do takich typów silników pasuje

bez_tytu_u1.jpg

na poprzednich moich fotkach widzisz na części jej numer katalogowy VAG więc musi to być to, a jesli to nie to, to w takim razie nie masz tam silnika Audi tylko jakis obcy przeszczep :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to jakiś przeszczep w serwisie VW i AUDI sprawdzał coś na kompie i stwierdził, że jest kilka rodzajów napinaczy. Jakiś wynalazł ale też nie był pewien !!!!!!!!!!!!! Taki serwis. Byłem z tym u kolesia, który jest kumaty i nie dał rady zamontować tego napinacza, który pokazałeś. Ja byłem przy tym i sam widziałem, że nie ma miejsca, aby go przymocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź chłopie podejrzyj w jakimś innym Audi 1Z, bo to niemozliwe, zmień fachowca bo latem bez klimy będziesz jeździł :lol:, albo poproś kolegę Simona żeby ci fotkę zrobił na swoim silniku bo macie te same i zobaczysz gdzie on powinien być przykrecony i z tą fotka idź do swojego "specjalisty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki ma racje rolka jest dokładnie taka jak pokazał na rysunkach :exclaim: kupuj taką, a w ETCE jest błąd bo nie ma jej na rysunkach do 1998r....w ASO jak mówiłem, że potrzebuję taką rolkę do 1Z jak na tym rysunku wyżej to gość w VW Jodko Świdnica mówi do mnie, że "taka rolka to w benzynowym wg ETKI i musi mieć Pan silnik benzynowy" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ETCE jest błąd bo nie ma jej na rysunkach

nie ma błędu, patrz mój pierwszy obrazek w tym temacie, część ta w ETCE jest w tym samym bloku tematycznym - wpisz w wyszukiwarce "rolka" i tam masz dwa rysunki benzyna i diesel - w benzynie go narysowano a w dieslu już nie bo po co dublować, podano tylko nr. części gdzie jest taki sam co w benzynce, wiele cześci z osprzętu silnika jest taka sama niezależnie od wersji silnika i nie ma sensu zamieszczania tych samych elementów na wszystkich rysunkach, podaje się tylko w celach informacyjnych nr. częsci - patrz rysunek w moim drugim poście, tak więc wszystko jasne a tych fachowców z ASO to do krów oprzątania zagonić a nie powarznymi samochodami się zajmowć, jak nawet po ETCE się poruszać nie potrafią - mówię to ja amator Audi :rotfl:

wszystkie te rysunki pochodzą z oryginalnej legalnej wersji ETKA i są udostępnione grzecznościowo przez lokane ASO - pozdrawiam zainteresowanych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę was rozczarować ten napinacz 100% nie pasuje. Nie mam w domu teraz aparatu fotograficznego bo bym zrobił parę fotek. W poniedziałek idę jeszcze raz do serwisu i jeżeli kupie inny napinacz niż ten wyżej pokazany to na pewno zrobię fotkę i pokażę.

A lato coraz bliżej :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci mówię że na 10000000000000000000000000000 ....... % będziesz miał ten, chyba że nie masz tam silnika 1Z Audi :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz rysunek jak powinieneś go montować i napinać :biggrin: silniki benzynowe i wysokoprężne 4-cylindrowe (rys z A4 sam naprawiam)

napinacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

ja mam taki sam napinacz u siebie jak pokazał na foto wiki (silnik AHU) tylko ma już troche luzy na kole.

Czy należy to pilnie wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja ci niestety nie pomogę, gdyż nie mam napinacza i nie wiem czy musisz go pilnie wymienić. Ja mam silnik 1Z i mam nadzieję, że coś się wyjaśni w poniedziałek jak pójdę do serwisu.

[ Dodano: 08-05-2007, 15:36 ]

Słuchajcie okazało się, że klima była wstawiana później a nie fabrycznie i może dlatego oryginalny napinacz nie pasuje. Klima jest firmy DIAVIA i już skontaktowałem się z przedstawicielem tej firmy mam nadzieję, że mi pomoże. Sam powiedział, że ta firma ma faktycznie dziwne rozwiązania techniczne w swoich urządzeniach. Mam nadzieję, że dysponują częściami zamiennymi.

Jak zakończę sprawę definitywnie to dam znać. POZDRAWIAM i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...