Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zimna nagrzewnica


Artur_Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie z dnia na dzień przestało lecieć ciepłe powietrze w samochodzie. Rozebrałem schowek i okazało się, że mimo gorącego płynu chłodzącego, nagrzewnica jest zimna. Dodam, że przewody dolot + odlot oba są gorące. W innych wątkach coś o tym było, ale u mnie to stało się z dnia na dzień. Wczoraj ładnie grzało, dziś w ogóle. Rozumiem, że gdyby nagrzewnica była zakamieniona, to ogrzewanie słabło by stopniowo. Co radzicie?? Płukanie nagrzewnicy??

Aha. Dodam jeszcze, że przy odpowietrzaniu nagrzewnicy przy włączonym silniku z otworku odpowietrzającego strumieniem leciał płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ciekawi mnie jak sprawdziłeś że nagrzewnica jest zimna?? Ona jest w obudowie nagrzewnicy i nie możliwości dotknąć jej ręką jak się jej nie zdejmie co nie jest zdecydowanie łatwe (obudowa będzie zimna nawet jak płyn będzie ciepły). Na początek sprawdź kody klimatronika.

http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html

Spróbuje zgadnąć ale pewnie wywali Ci błąd 8.3, 8.4 lub 8.5

Jeśli masz panel klimatronik to stawiam że silniczek Ci padł i nie zmienia z zimnego na ciepłe. Na forum jest opisane jak się do niego dostać i naprawić (dział "zrób to sam")

Jeśli masz pokrętła to obejrzyj linki. Może któraś spadła albo się urwała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety klimy nie mam, zwykła dmuchawa. A jak się wymontuje schowek i dmuchawę, to nagrzewnice można dotknąć ręką.

Mam jeszcze pytanie odnośnie grzania w samochodzie bez klimy: pokrętło na konsoli steruje klapką, która kieruje powietrze albo przez nagrzewnicę albo obok. Czy jak się przekręci pokrętło na "zimne" to jakoś odłącza się nagrzewnica, czy ona cały czas grzeje, tylko powietrze się odpowiednio kieruje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzewnica caly czas grzeje ,tylko powietrze wdmuchiwane przez wiatrak jest kierowane inaczej, przyczyna slaby obieg wody pompa moze niedomagac w co watpie,prawdopodobnie nagrzewnica sie zakamienila i nadaje sie do wymiany a przy wymianie trzeba sciagac cala deske,przerabialem to w audi 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlacz te dwa przewody od nagrzewnicy i sprob albo woda pod cisnieniem dmuchnac albo powietrzem,kumplowi kiedys zakamienila sie nagrzewnica i odlaczyl te przewody doprowadzajace wode plyn chlodniczy i dosypal srodek do odkamieniania czajnikow itp postalo 2 dni przeplukal i zaczela grzac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterowaniem nawiewami masz wszystko ok? Bo trochę nieprawdopodobne żeby przestało grzać bo nagrzewnica zakamieniła się z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sterowaniem nawiewami masz wszystko ok? Bo trochę nieprawdopodobne żeby przestało grzać bo nagrzewnica zakamieniła się z dnia na dzień.

No właśnie dziwiłem się że z dnia na dzień przestało grzać i dlatego napisałem nowego posta. Wyjąłem schowek i dmuchawe i klapka kierująca powietrze działa.[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 20:20_________________________________________________No, nagrzewnica grzeje, ciepłe leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy .

ostatnio równeiez siadło mi ogrzewanie. jedynie letnie powietrze leci . sprawdziłem dziś kody klimatronika na kanale 1 , i jest .0 wic Brak błędów.

Odpowietrzałem układ , moze minimalnie lepiej , ale to moze tylko moje wrażenie. więc chyba pozostało mi przepłukać i ewentualnie odkamienić . Dotąd nigdy nie miałem problemu z ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...