Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Miska olejowa- koszty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Bardzo mnie interesuje koszt miski olejowej, koszt jej wymiany oraz ile czasu trzeba na jej wymianę.

Tutan na forum znalazłem takiego posta:

"Wymiana miski olejowej to demontaż całego przodu, podniesienie silnika i obniżenie zawieszenia. Ogólnie pełen dzień roboty." - ten sam rocznik co mój.

Znalazłem taką miskę na allegro, ale nie wiem czy się nadaje (ta jest stalowa; musi być aluminiowa?):

http://moto.allegro.pl/item716349527_miska_oleju_audi_vw_1_9_tdi_nowa_od_ss.html

Rocznik audiolki '97

Opublikowano

powiem tak 6 godzin dobrej roboty to minimum, przechodziłem to u siebie jak uszczelkę wymieniałem

Opublikowano
  • Autor

Prosze, odpowiedzcie na pytania bo mi bardzo zależy.

Opublikowano

Prosze, odpowiedzcie na pytania bo mi bardzo zależy.

Przecież dostałeś odpowiedź. Masz u siebie miskę 050103601 czyli tą z aukcji. W ASO nowa miska to koszt ok 350zł.

i jeszcze jedno POPRAW PROFIL!!!

Opublikowano

Aluminiowa znacznie lepiej odprowadza ciepło (chłodzenie oleju)

Opublikowano

Aluminiowa znacznie lepiej odprowadza ciepło (chłodzenie oleju)

Pęka też znacznie łatwiej.. jak chcesz do AFN`a zamontować alu michę?

Opublikowano

AFN ma stalową miskę :cool1:

Opublikowano

stalowa miche ma i w Ic kosztuje okolo 230zł

Opublikowano

A mój AVG ma alu więc na pewno do AFN też pasuje , może te z czujnikiem temp. oleju nawet w AFN są alu?

Opublikowano

A mój AVG ma alu więc na pewno do AFN też pasuje , może te z czujnikiem temp. oleju nawet w AFN są alu?

Być może wychodziła jakaś ostatnia partia AVG z alu miską, ja w każdym bądź razie nie widziałem.

Czujnik temperatury oleju w AFN jest w chłodnicy oleju.

Opublikowano

czytam i ..... gadka sie toczy prawie jak babcie na bazarze.

"Powiem tak" mam AFN`a 1999 r. i zmieniałem michę, bo miałem peknietą.

MISKĘ MIAŁEM I MAM ALUMINIOWĄ Z CZUJNIKIEM... ważny jest rocznik (po lifice były miski alu).

Koszt wymiany 250 zł, warto zmienić olej i filtr.

POZDRAWIA

SZYCHA

Opublikowano
  • Autor

Powiem dlaczego mnie tak zalezało.

Mechanior kiedyś mi zmienił tarcze przód/tył, klocki przód/tył i mówi tak.

Pojeździj z tydzień i przyjedz bo się klocki do tarcz dotra i trzeba będzie je dopasowac do tarcz.

Przywiozłem mu samochód do regulacji, ale dzwoni do mnie na następny dzień, że mam miske olejową pękniętą i mam 0 oleju. Myśle sobie ładnie (znowu k***a coś nowego),

bo do niego co nie pojechałem to cały czas było soć nowego do roboty. W każdym bądź razie pyta się mnie nowa czy używana; mówie mu przież wiadomo, na to on "no to używana 350zł a jak coś to nowa 750zł". Pare raz K****, Ja *****. No, ale cóż, zrobić trzeba, mówie rób. Godzine później po rozmowie, dzwoni znowu "Słuchaj sorry, pomyliłem się, dzwoniłem do gościa i ta miska to 450zł (używana)". Po tym telefonie, myśle coś tu nie gra trza go sprawdzić. Patrze na allegro a tu miska 190zł. Już mu powiedziałem, że jutro samochód zabieram, bo narazie nie mam chajcu a jak będe miał to mu go przywioze; na to on "dobra jakoś postaram Ci się posklejać, żebyś mógł jeździć jakiś czas." Wymieniał mi jeszcze pare innych rzeczy i teraz będe musiał sprawdzić czy jakiś "lodów" nie kręcił na mojej audiolce. CH** JEDEN

Opublikowano

czytam i ..... gadka sie toczy prawie jak babcie na bazarze.

"Powiem tak" mam AFN`a 1999 r. i zmieniałem michę, bo miałem peknietą.

MISKĘ MIAŁEM I MAM ALUMINIOWĄ Z CZUJNIKIEM... ważny jest rocznik (po lifice były miski alu).

Koszt wymiany 250 zł, warto zmienić olej i filtr.

POZDRAWIA

SZYCHA

Zgadza się, wg ETKI od nr-u nadwozia X-260001 jest alu

A kolegi xo83 "mechanik", fucktycznie tnie w rogi, nówka stalowa w ASO kosztuje 350,- (alu 600,-)

Opublikowano

ok, tak czy inaczej jeżeli masz auto z 1997 to masz miskę stalową.

Opublikowano

Powiem dlaczego mnie tak zalezało.

Mechanior kiedyś mi zmienił tarcze przód/tył, klocki przód/tył i mówi tak.

Pojeździj z tydzień i przyjedz bo się klocki do tarcz dotra i trzeba będzie je dopasowac do tarcz.

Przywiozłem mu samochód do regulacji, ale dzwoni do mnie na następny dzień, że mam miske olejową pękniętą i mam 0 oleju. Myśle sobie ładnie (znowu k***a coś nowego),

bo do niego co nie pojechałem to cały czas było soć nowego do roboty. W każdym bądź razie pyta się mnie nowa czy używana; mówie mu przież wiadomo, na to on "no to używana 350zł a jak coś to nowa 750zł". Pare raz K****, Ja *****. No, ale cóż, zrobić trzeba, mówie rób. Godzine później po rozmowie, dzwoni znowu "Słuchaj sorry, pomyliłem się, dzwoniłem do gościa i ta miska to 450zł (używana)". Po tym telefonie, myśle coś tu nie gra trza go sprawdzić. Patrze na allegro a tu miska 190zł. Już mu powiedziałem, że jutro samochód zabieram, bo narazie nie mam chajcu a jak będe miał to mu go przywioze; na to on "dobra jakoś postaram Ci się posklejać, żebyś mógł jeździć jakiś czas." Wymieniał mi jeszcze pare innych rzeczy i teraz będe musiał sprawdzić czy jakiś "lodów" nie kręcił na mojej audiolce. CH** JEDEN

Zmień mechanika. To zwykły naciągacz a nie mechanik. Albo powiedz mu, że jeszcze jeden taki numer to zrobisz mu taką reklamę, że się wszyscy w okolicy dowiedzą jakie wałki wkręca.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.