Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Głośna praca silnika


Coldfire28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b5 z 95r... Nie wiem czemu ale denerwujace jest dla mnie to ze strasznie glosno chodzi jezeli chodzi o poczatek np przy odpaleniu silnika czy rano po nocy czy np po przejechaniu 20 km gdy juz sie nagrzeje i po wyl silnika i odpaleniu znow glosno klekocze przez jakis czas, pozniej hałas sie zmniejsza ale i tak mnie to nie zadowala? Jak moge go wyciszyc mimo ze mam oslone pod silnik obklejana wygluszajaca mate?? Moze jest problem z jakimis urzadzeniami mechanicznymi... Olej mobil 15w40 ... Pomocyyyyyy glosny klekot!!!:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

kolego tez mi głośno chodziła moja audi z tym samym silnikiem tyle ze ja zalałem mineralny zaraz po zakupie:/ dopiero później doczytałem więcej na temat tego oleju w naszych silnikach... obawiałem sie troszkę zamiany bo przejechałem ok13tys na takim ale zmieniłem na mobila 10W 40 i wydaje mi sie ze jest dużo lepiej ciszej ale żadnym mechanikiem nie jestem pisze o swoim przypadku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nie jest to czasem normalny objaw zanim płyn nie zostanie napompowany do zaworów? Każdy silnik z hydraulicznymi zaworami na początku głośno klekocze, zawsze tak jest jak dłużej postoi, ja też tak mam i uważam to za normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głośna praca ujawniła sie po wymianie rozrzadu ale chyba dobrze jest zalozony bo chlopaki z dzialu VAG napisali ze logi ok. Dodam ze musze wymienic olej czy glosna praca moze byc spowodowana wlasnie tym ze musze olej wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko glosna praca ujawnila sie po wymianie rozrzadu. Zapomnialem dodac ze silnik nie pracuje na biegu jalowym na wolnych obrotach lecz podczasz obciażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecasz?? Gdzie mozna ustawiac kat wtrysku i w jakim przedziale cenowym??

olej masz kiepski....EGR może zaslepiony....kąt wtrysku przestawiony... :cool1:

Tak jak napisal moderator...

Pierwsze co wymien olej, napewno olej mineralny nie pomaga twojemu turbo, a wrecz przeciwnie.

Moze juz byc po nim...

Tu masz wszystko o olejach do twojego auta.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=15435.0

Sprawdz jeszcze ustawienie rozrzadu!!! Oraz kat wtrysku. Najlepiej jak zrobi to ktos z forum VAG-em

Nie jedz z tym do warsztatu, bo w wiekszosci to mechanicy nie wiedza o co prawidlowo chodzi.

Mam w tej dziedzinie spore doswiadczenia. Raz robilam to w Boschu, ustawili na 0 i skasowali 100zl.

Jesli chodzi o EGR, to jest tez duzo na naszym forum o tym napisane.

Uzyj... :szukaj:

Pozdrawiam :)

ps. i wez sie do dzialania, bo szkoda auta... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanko Danu ja tylko napisalem swoje objawy w tym temacie gdyz nie chcialem zakladac kolejnego :wink4: ja mam wlany mobile super s 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanko Danu ja tylko napisalem swoje objawy w tym temacie gdyz nie chcialem zakladac kolejnego :wink4: ja mam wlany mobile super s 10w40.

Kolego mati101086

Ja nie pisalam do Ciebie ale do kolegi ktory zalozyl watek czyli Coldfire28

A jesli chodzi o Ciebie... To ze koledzy z Diagnostyki VAG napisali ze logi sa ok.

To jeszcze nie swiadczy o tym ze rozrzad jest zlozony dobrze.

Przchodzilam to samo w sierpniu. Silnik chodzil bardzo glosno i twardo po wymianie rozrzadu.

Sprawdzalam jeszcze raz ustawienie rozrzadu w (innym warsztacie), bo bardzo latwo przy tej pracy popelnic bład.

Dzieki Bogu okazalo sie ze rozrzad jest ok, ale kat wtrysku byl zawczesny okolo 75-80.

Potem bylam w Boschu i ustawili mi na 0, miala to byc dobrze wedlug tych mechanikow.

Ale dalej bylo zle i wkoncu znalazlam kogos kto ustwil mi na 45-48 i jest ok.

Mam automat wiec kat musi byc troszke mniejszy niz w manualu. U Ciebie musi byc ok. 50

Jedz gdzies i sprawdz ustawienie rozrzadu. Kat wtrysku chyba masz dobry bo by w logach wyszlo.

Acha... i nie daj sie nabrac mechanikowi ze musi zdjac caly przod do kontroli rozrzadu.

Mnie tak w 4 warsztatach proponowali. A potem znalazlam madrego co zrobil to w 15 min. i za 50 zl.

Pozdrawiam Dana :)[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 16:37_________________________________________________

czyli glosna praca moze bycc spowodowana tym ze musze olej juz wymienic?

A ile masz przejechane na tym oleju..?

Co 10 tys olej do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze Coldfire28 nie musisz chyba juz pisac gdyz ten temat jest troche stary ja go odkopalem :> Rozrzad wymienialem sobie sam. Wszystko poskladalem niby jak na forum radzili zadne kolo pasowe mi sie nie przestawilo, no poza jednym przestawilo mi sie kolo walu posredniego. A na oleju bedzie juz gdzies okolo 10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt nie popatrzylam na date. :hi:

Jesli rozrzad masz dobrze, to nie czekaj na wymiane oleju.

Juz najwyzszy czas, zima idzie. Kup jakis dobry. A przynajmniej nie oszukany.

I filtr Knechta, przyda sie.

A to sobie zobacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no u mnie silnik tak nie pracuje na wolnych obrotach pracuje jak pracowal przed wymiana rozrzadu tylko podczas jazdy (przyspieszania) pracuje glosniej. Olej zalejechyba taki jak mialem czyli mobil super 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOBIL 10w40 SUPER 2000X1 DIESEL 4L... Taki?

I sprobuj kupic filtr Knechta.

I uwazaj na prawdziwy olej.

I wlej moze do baku cos na oczyszczenie wtryskiwaczy, jakis STP albo cos takiego.

To tyle co moge ci poradzic, o wiecej musisz sie pytac lepszych fachowcow ode mnie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wielki dzieki za rady. Pozdrawiam[br]Dopisany: 13 Grudzień 2011, 18:16_________________________________________________Olej wymieniony :good: praca silnika taka jakby bardziej miekka i troche jakby ciszej :wink4:

I wlej moze do baku cos na oczyszczenie wtryskiwaczy, jakis STP albo cos takiego

Wlac oki ale ile razy powtorzyc ten zabiege ? Wtryska to raczej nie zaszkodzi a moze pomoc ? i jaki preparat bedzie najlepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do watku o srodkach czyszczacych do wtryskiwaczy

Poczytaj, troszke do przodu, troszke do tylu i bedziesz wszystko wiedzial.

I postaraj sie zatankowac dobre paliwo. Ja osobiscie nie przepadam za Shellem, ale ostatnio wlasnie u nich tankowalam, i jestem mile zaskoczona.

Raz ze silnik pracuje ciszej, a dwa to ze zrobilam trase 850 kilometrow i spalanie zeszlo mi ponizej 6 litrow. Jadac 140-160 wiekszosc trasy. Sama jestem zdziwiona, ale to fakt.

Oczywiscie dolalam tez do baku z niebieskiej buteleczki STP. Raz leje z niebieskiej a raz z czarnej.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=98081.300

http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...