Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Nowa Turbina,Silnik wyremontowany a Kopci...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

zdarza się że uszczelniacz się zsunie z prowadnicy po nie umiejętnym montażu

Opublikowano
  • Autor

wojtekce po 2 tys km ?? wiem ze kiedys mi na spocie gadales o tym i chyba to dam do sprawdzenia...

Opublikowano

wojtekce po 2 tys km ?? wiem ze kiedys mi na spocie gadales o tym i chyba to dam do sprawdzenia...

ja bym zaczął od tego co zrobisz to twoja decyzja :good:

Opublikowano

Wszystko wskazuje na uszczelniacze trzonków zaworów.

Przy uruchomieniu zimnego silnika oleju w głowicy jeszcze nie ma więc z pierwszego kopa nie kopci . To czy ci puszcza olej z turbo poznasz po zdjęciu gumy przed przepustnicą.

To że miałeś wymieniane na nowe o niczym nie przesądza.

Kiedyś po wymianie uszczelniaczy (jakieś podróby) na nowe po miesiącu guma się rozlazła i był taki sam efekt jak u ciebie .Możliwe że uszczelniacze zostały uszkodzone przez nieumiejętny montaż.

Zresztą możesz wykręcić świece i zobaczysz w krórym cylindrze ci puszcza.

pozdrawiam

Opublikowano

Wszystko wskazuje na uszczelniacze trzonków zaworów.

Przy uruchomieniu zimnego silnika oleju w głowicy jeszcze nie ma więc z pierwszego kopa nie kopci . To czy ci puszcza olej z turbo poznasz po zdjęciu gumy przed przepustnicą.

To że miałeś wymieniane na nowe o niczym nie przesądza.

Kiedyś po wymianie uszczelniaczy (jakieś podróby) na nowe po miesiącu guma się rozlazła i był taki sam efekt jak u ciebie .Możliwe że uszczelniacze zostały uszkodzone przez nieumiejętny montaż.

Zresztą możesz wykręcić świece i zobaczysz w krórym cylindrze ci puszcza.

pozdrawiam

szczelność uszczelniaczy zaworowych można tylko sprawdzić poprzez demontaż kolektorów :cool1:

Opublikowano

A niekoniecznie. Akurat w AEB jak się wtryski wyciągnie to widać grzybek zaworu i deczko trzonka. :naughty::kox:

Ale fakt faktem, najlepiej kolektory zdemontować.

Opublikowano

Witam.podepnę sie pod temat,mam takie same objawy jak boniu,na zimnym nic ale jak juz jest rozgrzany to kopci.A chodzi mi o to ze to chyba nie przez turbo,bo jak by mi puszczało turbo to chyba tez na zimnym silniku,nie??

Opublikowano

wojtekce , owszem można demontować kolektory tylko po co ?

uruchomosz silnik bez kolektorów i będziesz sprawdzał przecieki ?

pozdr.

Przepraszam wzszystkich, ale od niektórych postów człowiek głupieje , przecież nie uruchomimy silnika bez kolektora.

Opublikowano

wojtekce , owszem można demontować kolektory tylko po co ?

uruchomosz silnik bez kolektorów i będziesz sprawdzał przecieki ?

pozdr.

Przepraszam wzszystkich, ale od niektórych postów człowiek głupieje , przecież nie uruchomimy silnika bez kolektora.

nie nie uruchamia się silnika tylko można sprawdzić nagar na końcówce prowadnicy zaworowej :gwizdanie:

Opublikowano

z Wojtkiem się nie kłuć... :>

Opublikowano

siemian mówisz o TDI na PD a boniu ma 1,8 T :gwizdanie:[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 21:02_________________________________________________stawiam na uszczelniacze zaworowe :cool1:

Boniu popieram Wojtka.. u mnie były takie same objawy jak u Ciebie , po operacji wymiany uszczelniaczy zaworowych.. problem zniknął

Opublikowano

ciekaw jestem, co to był za remont głowicy, co było w niej robione i kto to robił...

podstawa to powierzchnia styku z uszczelką, gniazda, zawory i uszczelniacze

rzygać mi sie chce jak słysze lub czytam, jakie, kto miał remonty głowicy

sorry za OT, ale jakoś tak wyszło....

Opublikowano
  • Autor

ja nie powiedzialem ze byl remont glowicy!!!! Tylko napisalem ze glowica byla planowana i tloki byly na wymiar robione!!!! Wszsytkie uszczelniacze wsilniku sa nowe!!!!i uszczelnienia

Opublikowano

. To czy ci puszcza olej z turbo poznasz po zdjęciu gumy przed przepustnicą.

sa dwa miejsca na znalezienie oleju z turba-wlot i wylot,jesli kapie w katalizator-bedzie dymil na szaro i smierdziec olejem,jesli do kompresora-olej bedzie na dole,we wlocie do IC... :wink4:
Opublikowano

ciekaw jestem, co to był za remont głowicy, co było w niej robione i kto to robił...

podstawa to powierzchnia styku z uszczelką, gniazda, zawory i uszczelniacze

rzygać mi sie chce jak słysze lub czytam, jakie, kto miał remonty głowicy

sorry za OT, ale jakoś tak wyszło....

Zapomniałeś wspomnieć o prowadnicach, bo jak jest luz i zawory się huśtają, to mozna i 10 razy uszczelniacze zmieniać.

Opublikowano

tak wiem o prowadnicach ale koszt juz jest taki ze mozna za to kupic drugi silnik

ja gdy szukam silnika to zawsze staram sie kupic taki który jezdził z automatem

jest jakas szansza ze nie bedzie zajezdzony jak pięty Jezusa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.