Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu


Arturoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Arturoo

    4560

  • siemian

    3414

  • Wihajster

    2912

  • H4mm3R

    2689

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 18:47 ----------

Kto się jutro wybiera na spota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Co do spota to raczej odpadam .....ale więcej koło 14-15 będę wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

mnie nie będzie.

pytanie - kto ma elektrycznie składane lusterka, najlepiej w B6 ? (zapewnie B6 i B7 będzie działało identycznie..)

potrzebowałbym auto na godzinę, gdzieś w okolicy, żeby odczytać kilka sygnałów po CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

Co tu u was słychać ?

Mam dziwny problem z autem. W sumie to zastanawiam się czy ktoś się do niego nie dobierał, ale żadnych zewnętrznych śladów nie widzę.

Sytuacja wygląda następująco. Od kilku dni co rano mi 3x pika syrena od alarmu. Z tego co wyczytałem na forum, może to być związane ze słabym akumulatorem. Podładowałem do wczoraj. Przy ładowaniu brał bardzo mało prądu, więc wygląda na to, że to nie ten problem. Zresztą aku ma 3 lata więc myślę, że tak szybko to by nie padł. Dziś niestety nadal to samo, więc zapiąłem VAG-a i tu mnie spotkała niespodzianka. W module komfortu był błąd wyzwolenia alarmu z czujników wewnętrznych oraz otwarcia auta wskutek sygnału zderzenia. Był jeszcze błąd single wire operation na sterowniku drzwi kierowcy i tu niestety jest racja, bo zdjąłem osłonkę przewodów i jeden kabelek od CAN jest przerwany. Zastanawiam się czy przez te 3 piknięcia moduł komfortu nie sygnalizuje tego błędu.

Druga niespodzianka spotkała mnie po tym jak mi przyszło do głowy, żeby sprawdzić co tam słychać w pozostałych serownikach. Niestety vag nie łączy mi się z niczym poza sterownikiem kolumny kierownicy i modułem komfortu.

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z CAN jak najbardziej może być powodem tych ostrzeżeń. alarm się nie komunikuje poprawnie i sygnalizuje, że nie działa.

odnośnie łączenia z innymi rzeczami - grzebałeś coś przy liczniku? w liczniku jest mostek magistrali CAN dla złącza OBD-II.

single wire to tryb awaryjny magistrali CAN. działa jedno-przewodowo, ale wtedy poziom zakłóceń jest większy i ilość błędów rośnie dość znacznie.

napraw wpierw połączenia magistrali CAN i zobacz ponownie. też mi kiedyś pracował CAN w trybie single wire, ale później jakoś samo to wróciło do normy...

kto ma lusterka składane el.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie podejrzewam licznik, ale ja nic nie grzebałem przy nim. Nie widzę, też żadnych śladów, że ktoś przy nim grzebał. W sumie jakby ktoś grzebał w wiadomym celu, to chyba by nie poskładał tego z powrotem i zamknął do tego auto :)

Z drugiej strony całe auto jest na CAN, więc gdyby CAN padł, to byłoby widać jakieś symptomy, a w aucie wszystko działa poprawnie.

Ja mam elektrycznie składane lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi proton koma do siebie na PW, za jakiś czas zadzwonie w takim razie i podjade do Ciebie na logi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi proton koma do siebie na PW, za jakiś czas zadzwonie w takim razie i podjade do Ciebie na logi..

Poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...