Skocz do zawartości
IGNOROWANY

WIN XP Rejestracja??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam oryginalny win xp, który został już aktywowany i rejestrowany na innym kompie w domu, zainstalowałem go również na drugim nowym bez systemu i teraz pytanko czy znowu muszę płacić te 350zeta za program, czy mogę go poprostu na drugim kompie rejestrować bez kosztów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a windows nie jest przeznaczony czasami do 1 kompa?ja mam xp na pc i chcialem go wgrac za viste na lapka tez i nie moglem.............windows legalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wersja OEM przypisywana jest pod MAC adres płyty głównej pierwszego komputera, na którym został system zainstalowany.

Słyszałem, że można zadzwonić do Microsoftu z prośbą o nowy kod licencyjny, gdyż spaliła się płyta główna itp. ponoć dają wtedy nowy, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wgrać można i wszystko będzie ładnie pięknie...

... do pierwszej aktualizacji

nie wiem , ale u mnie chodzi na 3 kompach bez zarzutu, windows oczywiście legalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wersja OEM przypisywana jest pod MAC adres płyty głównej pierwszego komputera, na którym został system zainstalowany.

Słyszałem, że można zadzwonić do Microsoftu z prośbą o nowy kod licencyjny, gdyż spaliła się płyta główna itp. ponoć dają wtedy nowy, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Zgadza się.Kolega dzwonił i właśnie numer ze spaloną kartą przeszedł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft daje Ci licencje i legalnie możesz go zainstalować na JEDYNYM komputerze, mowie legalnie.

Nielegalnie mozesz instalowac na wiekszej ilosci ale nie zawsze to dziala po prostu wyskoczy Ci blad ze na tym kodzie jest juz zarejestrowany komp.

To byla pierwsza sprawa a druga to taka ze lepiej na kompach na ktorych zainstalowales system jako drugi nie rob aktualizacji, poniewaz ostatnio Microsoft wydal bardzo upierdliwą aktualizacje ktora sprawdza czy system jest oryginalny i jesli cos jest nie tak, system jest blokowany, czarny pulpit wyskakujace komunikaty brak ikon itd, i trzeba troszke sie pobawic aby sie tego pozbyc.

To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Od początku.

Są dwie podstawowe wersje Windowsa, OEM i BOX.

Wersja OEM jest sprzedawana z nowym sprzętem po cenie promocyjnej, wersje BOX można kupić niezależnie od sprzętu i instalować gdzie chcesz jednak cena jest wyższa (przeważnie dwukrotnie).

Następny podział jest na ilość stanowisk, nie pamiętam podziału, ale jest wersja jednostanowiskowa i ogólnie rzecz biorąc wielostanowiskowa.

Teraz ciekwostki:

- legalny Windows jest wtedy gdy mamy naklejkę na komuterze (naklejki nie nakleisz jednocześnie na dwóch komputerach), płyta jest nie ważna. Płytkę możemy ściągnąć z netu i wprowadzić swój kod i będzie chodzić (należy ściągnąć odpowiednia serię).

- wersja OEM XP kosztowała kiedyś 100 zł a BOX 300zł, należy kupić jakieś coś do komputera (np. dodatkowe porty USB) kosztujące 20zł i wtedy sklep może nam sprzedać wersję OEM (w przepisach nie jest ustalone z jakim sprzętem komputerowym działa promocja na wersję OEM).

Legalność windowsa, nielegalnie??

Jeżeli zainstalowałeś windowsa na jednym komuterze, zarejestrowałeś się i aktywowałeś produkt to niestety na drugim komputerze jak zainstalujesz win xp będą się działy cyrki. Natomiast możesz zadzwonić do Microsoftu i oni powiedzą Ci co i jak należy zrobić żebyś mógł zainstalować na drugim (nie przyznawaj się że na pierwszym komputerze masz już zainstalowanego windowsa), pamiętaj że windows jest przydzielony do sprzętu, więc mów im że wymieniłeś podzespoły a nie cały komuter.

Tylko jest jeden szkopół będziesz miał windowsa na dwóch kompach a licencje masz na jednego, więc masz zainstalowanego nielegalnie, tak czy inaczej, chyba łatwiej zainstalować wersję już skrakowaną, niż się bawić z microsoftem (ale z drugiej paki masz satysfakcję że że "oszukałeś" Microsofta).

System XP bez naszej zgody sprawdza legalność windowsa (a to już jest nielegalne) i tu nawalił Microfost. Jeżeli komuś się pokazał czarny ekran i prośba o potwierdzenie autentyczności, przychodzi nam z pomocą zupełnie legalny program (chyba nawet wypuszczony przez MS, ale nie jestem pewien), który pozbędzie się problemu: WGA:

http://www.pcworld.pl/news/97387/Usun.tajnego.agenta.z.Windows.html

Życzę owocnej walki z MS i ich polityką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w necie taki programik http://forum.pasjagsm.pl/tematy26/windows-xp-sp3-aktywacja-systemu-problem-vt18820.htm

po jego instalacji problem z rejestracją znikł, znikły ikonki kluczy w pasku zadań,aktualizacje dalej działają, nie ma komunikatów o legalności itp, wszystko działa ok.

Poszukałem jeszcze i znalazłem małą podpowiedz jak bez tego programu pozbyć się konieczności legalizacji, otóż podmieniamy pliki z kompa na którym jest zarejestrowany legalnie XP, tzn z pliku system32 (na legalnym xp) kopiujemy pliki wpa.dbl i wpa.bak i wklejamy go w te samo miejsce i teraz mamy już legalnego xp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam taką małą poprawke co do wersji OEM kupowanej z jakaś częścią kompa, mianowicie wersje OEM można zakupić z taka czescia bez której komputer nie jest w pełni sprawny, czyli najtaniej biorąc będzie to mysz komputerowa(bez niej windows nie jest w pełni sprawny) natomiast z kartą TV czy kartą rozszerzeń USB juz sie nie kupi OEM.

Druga sprawa biorąc wersje OEM, mozesz zainstalowac tylko 6 razy na podanym kluczu, po przekroczeniu tej liczby instalacji system juz sie nie aktywuje przez internet i za każdym razem trzeba bedzie dzwonić do microsftu i prosić o nowy kluczy aktywacyjny czasem trzeba powiedzieć dlaczego sie go chce(tłumaczenie miałem wirusa który nieźle namieszał)

Co do instalacji na drugim kompie to tak jak koledzy pisali wyzej są programiki do obejscia aktywacji, ewentualnie użyć mozna innego klucza :przebiegly: natomiast jeśli chodzi o aktualizacje ,to proponuje ściagnać service packi 1,2,3 w zaleznosci jaki kto ma system na instalce i do tego zbiór poprawek Winspatcher ok 400mb i ma sie spokój z aktualizacjami autoamtycznymi, bo wszystko zainstalowało sie ręcznie, co pewien czas wychodzi upgrade tego programiku z łatkami(nie jest on wydawany przez microsft ale jest w pełni legalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji OEM to masz rację, ale sprzedawcy nie zwracają na to uwagi, ja już kupowałem tą wersję nawet z czytnikiem kart.

W sumie z każdym elementem który wchodzi w skład zestawu, nawet z drukarką (sprzedawca wie że jak on nie sprzeda to pójdziesz do innego sklepu i tam Ci sprzedadzą z drukarką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...