Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] brak mocy-logi...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam problemy ze swoją niunią...kiedyś wyłączało mi turbo przy ok. 2500 obr., i po kolejnym uruchomieniu silnika problem ginął, od kilku tygodni nie ma tego problemu, lecz czuć dziury w mocy...proszę o pomoc...

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 038 906 018 S

Component: 1,9l R4 EDC 00SG 1621

Coding: 00002

Shop #: WSC 06325

1 Fault Found:

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

Readiness: N/A

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 861 A

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D02

Coding: 00040

Shop #: WSC 24694

IMMO-IDENTNR: AUZ7Z0V0257254

No fault code found.

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8L0 862 257 L

Component: ZV-Pumpe D05

Coding: 00000

Shop #: WSC 06325

3 Faults Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

01366 - Opened Due to Crash Signal

35-00 - -

00991 - Interior Lights

28-00 - Short to B+

End -------------------------------------------------------

_L_O_G_I_!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg

Opublikowano

co to za logi :eek:

zrób pożadne logi dynamiczne grupy przede wszystkim 010 i 011 ;)

575 to jakieś problemy z ciśnieniem doładowania, być może kierownice, ale po zrobieniu ww. logów wzystko się wyjaśni :)

Opublikowano
  • Autor

ok. zrobię inne logi :) to były moje pierwsze, więc się zastanawiałem, które będą odpowiednie. Dzięki z góry za pomoc brada SebMis, a co do zmiany tematu, to nie łapię, bo myślałem, że logi znajdują się w dziale VAG?? :rolleyes:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 05-05-2007, 09:44 ]

regulamin zdaje się musiałeś przeczytać ? -> 2 punkt zobacz jeszcze raz...

Opublikowano
01366 - Opened Due to Crash Signal

35-00 - -

Crash Signal! Autko chyba poszło na czołowe :rolleyes:

Opublikowano
Crash Signal! Autko chyba poszło na czołowe :rolleyes:

ale tylko chyba, nie zawsze oznacza to "trzask prask"....

Zobacz, że jest też

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

Ktoś mógł grzebać w centralnym (próba naprawy), pojawia się wtedy chyba właśnie crash sygnał (odłączenie sterownika)

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

no to świadczy praktycznie tylko o jednym - o modnym temacie ostatnio (kierownice :cool: )

Opublikowano
  • Autor

Przeczytałem jeszcze raz 2 punkt regulaminu... :bicz: będę pamiętał :)

[ Dodano: 05-05-2007, 22:39 ]

Aha. Czołówka raczej odpada. Auto jest w idealnym stanie i brak śladów większego dzwona...

ale faktycznie nie wiem czemu jest komunikat o wycieku (or something) z centralnego. Działa idealnie...

Opublikowano
ale faktycznie nie wiem czemu jest komunikat o wycieku (or something) z centralnego. Działa idealnie...

tak Ci się wydaje ;)

czas działania pompki jest zbyt długi, więc na pewno jest nieszczelność w układzie, na razie jest mała więc wszystko dział :)

jeśli masz możliwość to sprawdź układ, jeśli Ci się nie chce to jeździj i czekaj aż się całkiem zepsuje, u mnie też mam ten błąd, na razie jeżdżę z tym.

Opublikowano

do pełnej diagnozy potrzeba :

logi statyczne :

000 (basic settings);001;003;004;013.

dynamiczne:

003;004;008;010;011.

bład 00575 moze byc spowodowany wieloma rzeczami ... wspomniales o braku moczu wiec prawdopodobnie problem tkwi w sterowaniu turbulum tzn:N75,kierownice turbulum,wezyki ciśnieniowe, a jak autko zaczeło mocniej poddymiac to nieszczelnosc w dolocie ...

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Spanky. Dzisiaj zrobię logi. Co do kopcenia, to tego objawu brak. Pięknie pali, że chmurki najmniejszej nie widać...

[ Dodano: 10-05-2007, 21:25 ]

Kurcze pieczone, wyjąłem przepływomierz i chciałem go zastąpić kumpla sprawnym, ale okazało się, że ma inny...więc przedmuchałem go powietrzem (wszystko się przecież brudzi) i zamontowałem...hmm...problem z dziurami w mocy zniknął :eek: ale proszę o interpretację logów, bo może nie jest wszystko całkiem ok...nawet już nie wywala błędu 00575...

[ Dodano: 11-05-2007, 21:11 ]

clip_image001.jpg clip_image002.jpg clip_image003.jpg

clip_image004.jpg clip_image005.jpg clip_image006.jpg

clip_image007.jpg[br]Dopisany: 09 Maj 2007, 14:56 _________________________________________________Hallo Spanky...Możesz mi przeanalizować logi. Bardzo będę wdzięczny... :angel:

Opublikowano

przepływomierz masz bidny

Opublikowano

przepływomierz masz bidny

reszta OK .... :afro:

Opublikowano
  • Autor
:cool: dzieki chłopaki. Wymienię i od razu dam znać o efektach. Pozdro dla Was...
Opublikowano

przepływomierz masz bidny

reszta OK .... :afro:

O mistrzowie diesli wszelakich, moglibyście oświecić mnie maluczkiego z których grup

można to wywnioskować ? Miałbym już na przyszłość :-)

Opublikowano

żeby zbadać przepływomierz, należy mieć wszystko ok w 011 (turbina)

Patrzysz w grupy 008 i 003

w 008 masz 4 kolumny : obroty|A|B|C

zależność powinna być taka : A>C>B

w 003 : obroty|A|B|C

A i B powinny mieć zbliżone wartości (może być w B więcej), ale zobacz jak jest w tym przypadku - dużo mniej jest w B.

Oczywiście próba dynamiczna i dla silnika 1.9

W 2.5 TDI w 003 wartości w B mogą być ciutkę niższe

Opublikowano

Czyli, jeśli w 011 ciśnienie wymagane i otrzymane są różne, nie należy brać się za diagnozę przepływomierza ?

Właśnie tak mam: log tutaj -> http://bastech.info/audi/dynamiczne-2/011.png. Została mi już tylko wymiana N75. Zobaczę co to da.

Dzięki za bezcenne wyjaśnienia :grin:

Opublikowano

Czyli, jeśli w 011 ciśnienie wymagane i otrzymane są różne, nie należy brać się za diagnozę przepływomierza ?

dokladnie tak .... :afro:

Opublikowano

bastech po tych logach widac że coś sie dzieje z reg turbo mocno zbija cisnienie przy chyba 2400 i wolno wraca do zadanego zaworek N75 lub kierowniczki

Opublikowano

bastech po tych logach widac że coś sie dzieje z reg turbo mocno zbija cisnienie przy chyba 2400 i wolno wraca do zadanego zaworek N75 lub kierowniczki

Sztanga od kierownic chodzi bez żadnych oporów, niestety nie mam w moim ECU grupy 011 Basic Settings i nie mogę sprawdzić tego "na żywo"

Na pierwszy ogień pójdzie podmiana N75.

czy my mówimy dalej o silniku AFN ?

popraw swój profile : dane wpisz

[pre_pl]

Opublikowano
  • Autor

A tak przy okazji co znaczy 00991 - Interior Lights (to wiem :))

28-00 - Short to B+

Opublikowano

bastech po tych logach widac że coś sie dzieje z reg turbo mocno zbija cisnienie przy chyba 2400 i wolno wraca do zadanego zaworek N75 lub kierowniczki

Sztanga od kierownic chodzi bez żadnych oporów, niestety nie mam w moim ECU grupy 011 Basic Settings i nie mogę sprawdzić tego "na żywo"

Na pierwszy ogień pójdzie podmiana N75.

czy my mówimy dalej o silniku AFN ?

popraw swój profile : dane wpisz

[pre_pl]

Tak, mówimy o silniku AFN. Dane w profilu były, ale znikły. Są już z powrotem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.