Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] co to jest dokładnie "szkoda całkowita" stracę czy zyskam na tym


Rekomendowane odpowiedzi

a zna ktś z was procedurę ubezpieczalni? Ile teraz muszę czekać na wycenę od wizyty rzeczoznawcy?

30 dni od daty zgłoszenia szkody.

tego sie nie liczy od wizyty rzeczoznawcy tylko od dnia zgłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie że wypłata odszkodowania jest w ciągu 30 dni od daty zgłoszeni, ale ciekaw jestem ile się czeka na wycenę od wizyty rzeczoznawcy. Przecież muszą przedstawić mi co wliczyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie że wypłata odszkodowania jest w ciągu 30 dni od daty zgłoszeni, ale ciekaw jestem ile się czeka na wycenę od wizyty rzeczoznawcy. Przecież muszą przedstawić mi co wliczyli :)

rzeczoznawca ma 6 dni od daty zgłoszenia na oględziny. po jakim czasie musi przedstawić kosztorys to chyba nie jest określone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidatorzy poszczególnych TU mają różne terminy na dokonanie oględzin, ale na pewno likwidacja szkody nie powinna trwać dłużej niż 30 dni.

Szkoda całkowita to nic innego jak odszkodowanie równe różnicy wartości pojazdu przed szkodą i jego wartości w stanie uszkodzonym. Te wartości należy uważnie porównać z rzeczywistością. Zaniżanie wartości "przed" i zawyżanie "po" to niestety powszechny proceder TU.

Jeśli jednak obliczenia okażą się uczciwe, to najbardziej opłacalne będzie zatrzymanie pojazdu.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rzu.gov.pl/art-363-naprawienie-szkody/postanow___SN__z_dnia_2006_01_12___________________III_CZP_76_05____839

Tutaj jest dokladnie opisane,ze szkoda calkowita to nie jest 50%, ani 70, ani nawet 90%. Ubezpieczyciel ma prawo wypłacic cala kwote odszkodowania w kazdym przypadku jesli wartosc szokody nie przekracza wartosci auta przed zdarzeniem. Mało kto o tym wie, ubezpieczyciele walcza zeby stworzyc szkode calkowita, a Sąd Najwyższy wypowiedzial sie jednoznacznie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym go naprawić zrobić przegląd i wtedy odzyskam dowód bo inaczej nie sprzedam auta.

spokojnie mozesz sprzedac auto bez dowodu. zanczy z zatrzymanym przez policje.

idziesz do do urzedu komunikacji i prosisz o dokument potwierdzajacy pochodzenie pojazdu.

nie mylcie pojec, zatrzymanie dowodu to nie zlomowanie ani jakas kara. po prostu to takie samo zabranie jak np za niewazny przeglad.

robisz przeglad = odzyskujesz dowod.

nie robisz przegladu - mozesz wziac taki dokument jak opisalem i jest on podstawa do spisania umowy i pozniejszej rejestracji przez nowego wlasciciela, oczywiscie wraz z waznym przegladem (ale juz nie wnikajmy jak sie w PL robi przeglady, OKI :gwizdanie: )

sprawdzone na 100% bo sprzedałem tak ostanio motor gdzie zabrali dowod za nieczytelny dokument.

zamiast wyrabiac nowe kwity za ok 100 zł , zalatwilem te zaswiadczenie za 16 zeta :cool1:

pozdro i nie ma sie łamać , dzisiaj miałem pierwsza wycene z PZU i na moje oko jest o polowe zanizona, czekam az dostane na pismie.

pamietajcie że przy szkodzie z OC nikt nie robi Wam łaski ani nie dajcie sie zastraszac czy robic w wała. to nie nasza wina ze ktos nam rozbija nasze wymarzone autka i ubezpieczalnia ma po prostu zadośćuczynic stracie jakie narobił ktos za kogo oni wzieli odpowiedizalnosc pobierajac skladke.

bo coraz czesciej widze ze ubezpieczalnie to tylko przy podpisywaniu umowy robia dobra mine ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz sprzedac auto bez dowodu. zanczy z zatrzymanym przez policje.

idziesz do do urzedu komunikacji i prosisz o dokument potwierdzajacy pochodzenie pojazdu.

nie mylcie pojec, zatrzymanie dowodu to nie zlomowanie ani jakas kara. po prostu to takie samo zabranie jak np za niewazny przeglad.

robisz przeglad = odzyskujesz dowod.

nie robisz przegladu - mozesz wziac taki dokument jak opisalem i jest on podstawa do spisania umowy i pozniejszej rejestracji przez nowego wlasciciela, oczywiscie wraz z waznym przegladem [...]

Ciekawa informacja o której szczerze mówiąc nie wiedziałem. :embarrassed: I co ważne potwierdzona z autopsji! :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...