Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak internet z kabla przekazać z kompa na wifi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Olo, to fakt, nie ma nic lepszego jak ustawianie czyjegoś routera by działał lepiej...

Apropo zmiany nazwy routera i szyfrowania... jest jeszcze nowa opcja "nie rozgłaszaj" czyli tylko nasz komputer widzi sieć.

Polecam linksys i tylko linksys.

Dobre są też używane co prawda Fritz!Box 7040 i 7050 ale to wtedy gdy ktoś chce jeszcze używać VOIPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi::)

Czytam czytam i widzę że polecany jest głównie linksys ale i Fritz!Box - przyznam że nie miałem z nim żadnej styczności a tak się składa że szukam routera z bramką VoIP, tyle że wszystkie jakie znalazłem na allegro to przy okazji modemy dsl (do neo itp) jest model z portem WAN pod RJ-45?? bo ceny w porównaniu do Linksysa konkurencyjne a skoro podobno warto to dlaczego by nie spróbować. Zawsze to nowe doświadczenie :naughty:

Obecnie mam Netgeara, i ogólnie nie jest źle ale trzeba trafić na dobry model, podobnie jak z D-linkiem bo większość przy sporym obciążeniu lubi się wieszać.

Miałem Sparklana i to sie nadaje jedynie.. a raczej nie nadaje się do niczego.

Miałem okazje konfigurować Belkina i osobiście panel konfiga nie przypadł mi do gustu a zgranie tego z kartą WiFi na usb wymagało ściągania sterów z netu (pomimo że oba urządzenia pochodziły z jednego pudełka).

Oprócz tego TP-Link, Pentagram, jak i edimax działają nieźle ale Linksys jest w tej dziedzinie potentatem wiadomo że współpraca z Cisco o czymś świadczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie padło jedno stwierdzenie, że lepiej kupić coś co działa na 802.11n, a nie na 802.11g (to często traci sygnał i się resetuje bez powodu). Efekty są takie że sobie korzystamy z netu (ściągając z rapida coś), a tu nagle bach i komputer połączenia nie ma z routerem, ale od razu zaczyna łączyć się ponownie (no ale ściąganie od nowa z rapida).

Na n-ce jeszcze się mi coś takiego nie zdażyło.[br]Dopisany: 22 Październik 2009, 09:26_________________________________________________No ale niestety koszt urządzenia wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się na g nic takiego nigdy nie przytrafiło.

Reasumując bo temat rzeka.

Brać linksysa i dobrze skonfigurować i latać a nie jakieś kombinacje alpejskie.

Muszę sprawdzić w domu bo mam jeden router leżący chyba wrt54gx v2 jak go znajdę to mogę poustawiać i wysłać osobie która go potrzebuje.

Nie chcę za niego kasy ponieważ on leży (jak znajdę) za flachę oddam :) albo dobrego jacka daniels'a :kox:

P.S

Widzę kolega z Wrocławia to możemy się spotkać i pogadać. Tylko nie teraz bo wczoraj skręciłem kostkę na siatce i jestem uziemiony :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...