Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak internet z kabla przekazać z kompa na wifi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam u siebie router i wyjścia na gniazdka w poszczególnych pomieszczeniach. W każdym pomieszczeniu mam jedno gniazdko. Chciałbym podłączając się kablem do internetu móc jeszcze rozdzielić na kilka komputerów internet. Każdy z nich ma wbudowany wifi. Posiadam systemy operacyjne : Windows 7 i Windows Xp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bo było najprostsze :) a czy da się jakoś zrobić żeby rozdzielić sygnał z jednego na kilka przez wifi ? jakiś program potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila masz zwykly router tak ? chcesz miec podlaczony komp na kabel i z tego kompa chcesz rozdzielac za pomoca w-fi sygnal na inne kompy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta musi miec acces pointa, najtaniej to router z wifi 120 zł, pozatym komp musiałby biegac all time

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwygodniej kupic access pointa, na allegro kupisz juz za 50 zł

najmniej pierdzielenia, bo routera nie ruszamy tylko wpinamy ap pod jeden port po stronie lan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie oszczędzaj na routerze

2. jeżeli inne kompy mają być tylko na WiFi to pikuś

3. jeżeli przynajmniej na jednym chcesz coś targać z sieci to proponuję podpiąć go kablem.

polecam linksysa. Jak kupisz to pomogę w konfiguracji. Jeżeli mają korzystać dzieci to warto zwrócić uwagę na takie funkcje jak:

- podział łącza (przydzielanie "mocy" łącza na kompa)

- możliwość blokowania stron (większość routerów to ma)

Jak coś to wal na PW. Widzę że jesteś z Worcka ja też :) Napisz jeszcze jaki dostawca. Może przy piwie w spiżu pogadamy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT. Spiż :P hihi przynajmniej u nas w Katowicach to za bardzo rozmawiać się tam nie da :P No chyba, że o jakiś porach przed 18? ;)

Ze swojej strony dodam, że Linksys to porządny sprzęt za małe pieniądze, warto jak najbardziej. Raz dobrze skonfigurowany będzie działał długo i bez problemów. Tak jak wspomniał kolega @hornet warto zwrócić uwagę na możliwość blokowania stron na routerze a także na tryb inteligentnego podziału łącza QOS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to miała być tylko prowizorka na kilka dni. W windows 7 nawet fajnie zostało rozwiązanie połączenie przez sieć "Ad hoc". Ale niestety nie udało mi się za pośrednictwem tej sieci połączyć. Możliwe że karta sieciowa nie obsługiwała tego formatu. Chodź przyznam szczerze myślałem że to nie zależy od rodzaju karty wifi. Dziękuje wszystkim za pomoc i porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc jak trawka na wiosnę w omawianej kwestii, pozwolę sobie zapytać:

Moim dostawcą jest Vectra, net po kablu.

Chcę rozdzielić sygnał:

1) po kablu do PC

2) drogą radiową do laptopa

Czy zrobię to dzięki takiemu ustrojstwu:

http://www.allegro.pl/item772841305_tp_link_tl_wr543g_ap_apc_wds_wisp_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolał bym dołożyć trochę i kupić coś "bardziej markowego" ale na tym TP-Linku też będzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc jak trawka na wiosnę w omawianej kwestii, pozwolę sobie zapytać:

Moim dostawcą jest Vectra, net po kablu.

Chcę rozdzielić sygnał:

1) po kablu do PC

2) drogą radiową do laptopa

Czy zrobię to dzięki takiemu ustrojstwu:

http://www.allegro.pl/item772841305_tp_link_tl_wr543g_ap_apc_wds_wisp_fv.html

Rozdzielisz ale polecam linksys

To polecam siedziałem na tym jakiś czas i śmigał ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do tych najbardziej zielonych.

Błagam! Zmieniajcie w konfiguracji routera nazwę urządzenia i właczcie szyfrowanie Wifi.

Bo router zazwyczaj będzie działać prosto z pudełka ale później na osiedlu widać 15 sieci "linksys" z czego 10 jest otwartych.

Pół biedy jeśli sąsiedzi tylko skorzystają z Waszej "darmowej" sieci na okazjonalne sprawdzenie poczty czy pościąganie gołych bab.

Problem będzie wtedy kiedy zaczną przez Wasze łącze ściągać nielegalne rzeczy albo co "bardziej ambitni" wykorzystają je jako anonimowy port to dokonywania włamów.

Nie mówiac już o zagrożeniu dla Waszych domowych komputerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc jak trawka na wiosnę w omawianej kwestii, pozwolę sobie zapytać:

Moim dostawcą jest Vectra, net po kablu.

Chcę rozdzielić sygnał:

1) po kablu do PC

2) drogą radiową do laptopa

Czy zrobię to dzięki takiemu ustrojstwu:

http://www.allegro.pl/item772841305_tp_link_tl_wr543g_ap_apc_wds_wisp_fv.html

Taktuś kupuj śmiało.Mam identyczny i śmiga , aż miło.Żadnych problemów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do tych najbardziej zielonych.

Błagam! Zmieniajcie w konfiguracji routera nazwę urządzenia i właczcie szyfrowanie Wifi.

Bo router zazwyczaj będzie działać prosto z pudełka ale później na osiedlu widać 15 sieci "linksys" z czego 10 jest otwartych.

Pół biedy jeśli sąsiedzi tylko skorzystają z Waszej "darmowej" sieci na okazjonalne sprawdzenie poczty czy pościąganie gołych bab.

Problem będzie wtedy kiedy zaczną przez Wasze łącze ściągać nielegalne rzeczy albo co "bardziej ambitni" wykorzystają je jako anonimowy port to dokonywania włamów.

Nie mówiac już o zagrożeniu dla Waszych domowych komputerów.

hehe, świete słowa. ja ju zmyslalem czy nie zrezygnowac z interentu w chacie bo zawsze sie znajdzie jakas siec otwarta gdzie moge sie podlaczyc lapkiem ...

jak bylem na wakacjach to w bułgarii to samo. nawet kolesiowi IP ustawilem na sztywno bo sie router zawieszal :D nawet dostep dla Admina mial fabryczne ustawienia :D

:polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...