Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Woda za siedzeniem kierowcy


klimekpp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problemik a natomiast mam mokry dywanik za siedzeniem pasazera czyli tylna prawa strona patrzac z perspektywy kierowcy czytalem na forum co moze byc ale sprawdzilem wszystko co jest opisane i zadna z tych rzeczy nie jest trafna juz nie wiem co robic jak pada deszcz to nie jezdze samochodem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakich okolicznosciach sie pojawia woda na dywaniku?jesli zaraz po deszczu,lub w trakcie-to jak zaczyna padac-wskakuj do auta i obserwuj,jak po deszczu do moze od podlogi,jest dziura i jak chlapie na podwozie-zaczyna moknac dywanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie woda nie jest tylko za siedzeniem kierowcy ale i pod siedzeniem, wymontuj fotel i odchyl dywanik a sam sie przekonasz. Obstawiam zapchany odpływ w okolicach ściany grodziowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro po strnie kierowcy, prawdopodobnie leci pod obudowa sterownika silnika, to najczestsze i najtrudniejsze do zlokalizowania zrodlo przeciekow. pod nogami kierowcy jest bardzo gruba wykladzina wygluszajaca dlatego jest niewidoczna woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dosc podobny problem w aucie nieco innej marki - opowiem w lekkim skrocie - moze Ci pomoze.

Sytuacja byla taka, ze auto moglo stac na deszczu i nic - w srodku sucho. Woda po stronie pasazera pojawiala sie podczas jazdy. Wyciaganie dywanikow, polewanie myjka cisnieniowa po uszczelkach, podwoziu itp nic nie dalo. Ostatecznie razem z moim lakiernikiem rozmontowalismy cala prawa strone, siedzenie, dywaniki itp., wlalismy troche wody (tak tak, do srodka) i nic - pod autem sucho.

Dopiero udalo mi sie wykryc przyczyne jak tak rozebrany samochod wyciagnalem na maly rajd po kaluzach. Okazalo sie ze woda wchodzila do progu z tylu, potem podczas hamowania przelewala sie do przodu i wchodzila do kabiny przez otwory jakos w okolicach nog pasazera z przodu. Przyczyna bylo to, ze podczas wizyt w roznych warsztatach fachowcy nie zwracali uwagi na to jak podnosza auto na podnosnikach kolumnowych. Lapiac je po prostu za progi rozgieli je delikatnie od spodu i woda zaczela do nich wchodzic.

Rozwiazania byly 2 - albo poprawic progi w miejscach uszkodzen albo zastosowac pianke montazowa i wypelnic nia progi. Autko bylo juz dosc stare dlatego zastosowalem oba rozwiazania.

Opcja z woda dostajaca sie z komory silnika u mnie akurat byla falszywa - ale rowniez sprawdzalem i uszczelnialem dodatkowo sylikonem.

pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jescze jadna możliwość ...

Woda w przedziale pasażerskim to nie koniecznie wina rzeczy w w/wym. postach. Audi jak, VW, Seat i Skoda pochodzą "z jednej stajni".

W przypadkach w/wym. marek (oprócz niedrożnych kanalików odpływowych) jest tzw. nieszczelność drzwi. Woda spływając po szybie dostaje się do wnętrza drzwi, następnie nie ścieka do kanalików odpływowych, lecz poprzez sparciałą uszczelkę dostaje się pomiędzy poszycie wewnętrzne drzwi a tapicerkę na próg, a następnie przelewa się do środka. Najczęściej zdarza się to w rejonie głosników. Uszczelka z czasem parcieje i "puszcza wodę". Po zdjęciu boczka, widzimy "maskownicę-blachę" - pomiędzy nią a poszyciem drzwi jest uszczelka. Ona właśnie parcieje, a poprzez "pracę" nadwozia i poszycia, robią się w niej przerwy. Najprościej jest sprawdzić. Otworzyć dane drzwi i po zewnętrznej stronie szyby (zamkniętej :gwizd: ) polać np. wiaderkiem wody. Potem robimy "padnij" i patrzymy gdzie cieknie. Jeżeli cieknie z łączenia pomiędzy poszyciem a boczkiem (tapicerką) to napewno poszła uszczelka o której mówię. Jest to jedna z przypadłości wymieninych na wstępie marek. Pomaga rozebranie drzwi i zastosowanie nowej uszczelki osadzonej na kleju szklarskim ewm porządnym siliconie. Koszt uszczelniena drzwi w ASO ok. 180 PLN (2008 rok). Potwierdził to znajomek z ASO.

U mnie się ta diagnoza sprawdziła w 100 % :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...