Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z oświetleniem wnętrza i tylnim spryskiwaczem.


spolprog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam oto taki problem, po dłuższej trasie wysiadło mi światło wewnątrz oraz tylni spryskiwacz. Tak więc mam pytanie:

- Czy jest to wina bezpieczników czy może czegoś innego ?

- Jeśli bezpiecznik jest przepalony jak najłatwiej to sprawdzić ?

- Z której strony mam bezpieczniki od strony kierowcy czy może od strony pasażera ?

Według opisu bezpieczników które odpowiadają za to że spryskiwacze nie działają ? płyn jest jedynie co się dzieje to nie słychać działania pompy od spryskiwaczy a wycieraczka tylna działa jak należy. Więc który bezpiecznik sprawdzić 1 czy 24 jeśli chodzi o spryskiwacz ?

1 - 5A - Podgrzewane spryskiwacze

2 - 5A - kierunkowskazy

3 - 5A - oswietlenie, wycieraczki reflektorow

4 - 5A - oswietlenie numeru rejestracyjnego

5 - 5A - zespol wskaznikow, oswietlenie elementow sterowania

6 - 5A - centralne blokowanie drzwi

7 - 10A - urzadzenie przeciw blokujace ABS

8 - 5A - telefon

9 -- -----

10 -- -------

11 - 5A - urzadzenie do regulacji predkosci

12 - 10A - zasilanie napieciem ukladu samodiagnozy

13 - 10A - swiatla hamowania

14 - 10A - oswietlenie wnetrza samochodu

15 - 10A -zespol wskaznikow, sterowniki

16 - 5A - sterownik urzadzenia ABS

17 - 10A - ogrzewanie bebenka zamka

18 - 10A - swiatlo drogowe prawe

19 - 10A - --------------------- lewe

20 - 10A - swiatlo mijania prawe, regulacja zasiegu swiatel

21 - 10A - ------------------- lewe, regu--------------------------

22 - 5A - swiatlo postojowe prawe

23 - 5A - ------------------------ lewe

24 - 25A - wycieraczka, pompka spryskiwaczy

25 - 30A - dmuchawa ukladu ogrzewania, urzadzenie klimatyzacyjne

26 - 30A - ogrzewanie szyby tylnej i lusterek

27 - 15A -wycieraczka szyby tylnej

28 - 15A - pompa paliwa

29 - 20A - sterowanie silnikiem

30 - 20A - dach rozsuwany

31 - 15A - swiatlo cofania, sterowniki

32 - 20A - sterowanie silnikiem

33 - 15A - zapalniczka

34 - 15A - sterowanie silnikiem

35 - 30A - gniazdo wtykowe wyposazenia elektrycznego przyczepy

36 - 15A - reflektory przeciwmglowe p-rzednie i tylne

37 - 20A - telefon, radioodbiornik

38 - 15A -oswietlenie bagaznika, centralne blokowanie drzwi

39 - 15A - swiatla awaryjne

40 - 25A - sygnal dzwiekowy

41 - 25A - zespol hydrauliczny urzadzenia ABS

42 - 30A - dmuchawa powietrza wtornego

43 ---------------------

44 - 30A - ogrzewanie siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jest oddzielny pojemnik do spryskiwaczy, ale jest on pełny, tylko z jakiegoś powodu pompa z tyłu się nie włącza

Nie działaja ci tylko spryskiwacz i oświetlenie czy jescze coś?Jeżeli sprawdzałeś bezpieczniki to może któryś przekaźnik padł.Ostatnio miałem taki przypadek u siebie,tylko,że u mnie nie działało jeszcze kilka innych żeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z czego zdążyłem zauważyć to tylko to ... ale oświetlenie nie działa z powodu przepalonego bezpiecznika.

Więc został spryskiwacz ...

A do spryskiwacza jest ciężki dostęp ? Zbiornik z płynem mam z prawej strony z tyłu ..

Mam ten sam problem więc podczepie się pod wątek ... Też nie działa mi tylny spryskiwacz. . .

Zbiornik też mam z tyłu po prawej - zalany do pełna. Jak włączam spryskiwanie tylnej szyby ( na szybe oczywiście nie leci ).

Otwieram klapę od bagażnika a tam w szczelinach płyn do szyb ( chodzi o te szczeliny przez ktore wode np. po deszczu splywa).

Co poradzicie sprawdzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy ktoś rozwiązał problem z tylnym spryskiwaniem szyby? Kupiłem A4 B7 i zauważyłem że przy spryskiwaniu szyb tylna jest sucha. Czytałem że jedni piszą że spryskiwacze mają jeden wspólny zbiornik inni że jest dodatkowy z tyłu. Jak rozwiązać brak spryskiwania na tylnej szybie?

Mam jeszcze jeden problem z podświetlaniem tablicy rejestracyjnej. Stopiła mi się obudowa oświetlenia i plastik zalał klosz lampki. Do tego przetopiona obudowa nie styka już żarówki :(( trzeba wymienić całą oprawkę z tym że nie mogę nigdzie znaleźć tego. Możecie mi powiedzieć gdzie mogę kupić lampkę do tablicy rejestracyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie tego typu ale inne.

Posiadam A4 B5 avant 98rok. I problem jest taki ze jak włączam spryskiwacz na tylna szybę to słychać ze pompka działa ale szyba sucha. Z tego co słyszę to zbiorniczek mam 1 pod maska. Spryskiwacza na przednia szybę działa bez problemu ale na tył nie. I moje pytanie brzmi: Czy ktoś wie którędy leci rureczka do płynu na tylna szybę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

chciałem ozywic temat, poniewaz mam bardzo podobny problem jak na poczatku kolega opisał.

nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby (manetka z wciskanym "guzikiem" do sprysku), wymienilem pompke bo nie dzialala na nowa, podlaczylem i nadal nie dziala, sprawdzilem bezpieczniki - sa ok.

nie mam pomyslu co dalej moge z tym robic, kiepsko sie znam na elektryce a przewody z pompki wchodza w wiazke nie ma kostki :|

jak kupilem samochod w lato to nie byl mi ten sprysk potrzebny ale jednak w taka pogode jak dzis w kombi jest niezbedny

PROSZE O POMOC, macie jakis pomysl?? [br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 16:02_________________________________________________Czy ktos mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przekazniki

w avantach jest dwa zbiorniczki pod macha i z tylu w boczku prawym

jesli leje ci do srodka na odplyw masz nieszczelny uklad wyjmij zbiorniczek i zobacz w jakim stanie sa rurki wyciek musi byc gdzies w boczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cieknie sprawdzalem,

na poczaku jak znalazlem pojemnik na plyn z tylu to myslalem ze nie ma plynu i to jest problrm :) dolalem i nie dzialalo, dlatego wyjalem pompke i sprawdzilem ja na "krotko" nie dzialala wiec kupilem nowa (sprawna) podpiolem i nalalem plynu i nic jakby nie dostawala prondu:( pomyslalem ze to moze jakis bezpiecznik ale sprawdzilem wszystkie i jest ok dlatego nie wiem co dalej :wallbash

"spradz przekazniki" tzn? co dokladnie mam zrobic? gdzie tego szukac itp? [br]Dopisany: 07 Styczeń 2012, 18:16_________________________________________________pomóżcie mi w tym temacie, pls[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 21:25_________________________________________________gdzie musze szukać tych przekaźników? są jakieś schematy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z czego zdążyłem zauważyć to tylko to ... ale oświetlenie nie działa z powodu przepalonego bezpiecznika.

Więc został spryskiwacz ...

A do spryskiwacza jest ciężki dostęp ? Zbiornik z płynem mam z prawej strony z tyłu ..

Mam ten sam problem więc podczepie się pod wątek ... Też nie działa mi tylny spryskiwacz. . .

Zbiornik też mam z tyłu po prawej - zalany do pełna. Jak włączam spryskiwanie tylnej szyby ( na szybe oczywiście nie leci ).

Otwieram klapę od bagażnika a tam w szczelinach płyn do szyb ( chodzi o te szczeliny przez ktore wode np. po deszczu splywa).

Co poradzicie sprawdzić ??

U ciebie to raczej wężyk jest uszkodzony lub się zsunął z dyszy (pewnie dlatego że jest zapchana i ciśnienie albo uszkodziło wężyk albo od wpływem ciśnienia się zsunął)[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 12:06_________________________________________________Co do reszty to jedyne co mi przychodzi na myśl to przetarty przewód między klapą a resztą nadwozia, lub uszkodzona manetka. Co do bezpieczników, przekaźników to zbędne szukanie jeżeli tylko spryskiwacz nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...