Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problem z pompą vacum, prawidłowa wartość podciśnienia


ojek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że sztanga po rozruchu silnika bardzo wolno podchodzi do góry po dodaniu gazu nic nie rusza sztangą auto po rozgrzaniu nie chce jechać z dolnych obrotów ciągnie dopiero powyżej 2400 obrotów. Był robiony mod na 180km. Odkręciłem sztangę od korpusu turbiny i wszystko chodzi luźno. Na 2 biegu przy rozpędzaniu jak silnik jest ciepły czuć szarpnięcia jakby się coś przycinało. Czy jest prawdopodobne że pompa vacum pada ponieważ podpięliśmy vacuometr i podciśnienie bardzo powoli rośnie. Przewody podciśnieniowe sprawdzone są o.k.Jak miarodajnie sprawdzić parametry pompy ( w jakim czasie powinna osiągnąć maksymalną wartość i jaki jest max. z tego co wyczytałem to ok. -0,8 bara. Proszę o pomoc i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jałowym sztanga nie będzie pracować..., może w turbince coś się zacina..., na Twoim miejscu, pierwsze co bym zrobił to zobaczył jak pracuje sztanga w 011BS, jeżeli coś się przycina to na pewno to zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max -0,8 bar??? to stanowczo za mało!!! Dobra i szczelna vacuum powinna na rozgrzanym silniku bez problemu dawać od -0,9-do nawet -1,1 bar-wiem,bo sam przez to przechodziłem! Po odpaleniu auta sztanga zawsze się powoli unosi,dopiero podczas normalnej jazdy jej reakcje są natychmiastowe.

Bardzo zastanawia mnie ten chip :mysli: czy przed modem wszystko było oki?

Do tego wszystkiego dodaj logi i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się wyjaśnił po wymianie pompy vacum i zaworu n 75 wszystko lata jak się patrzy. Reakcje sztangi można sprawdzić poprzez zdjęcie i założenie wtyczki z zaworu n75 wtedy dokładnie widać czy chodzi szybko i czy nie zacina się. Musimy mieć jedynie Vaga żeby skasować błąd zaworu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...