Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

po obrazkach w ETCE nie bardzo coś widać, jak będę montował u siebie kolektor to rozbiorę też auto ojcu i się przyjrzę co i jak :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obrazkach w ETCE nie bardzo coś widać, jak będę montował u siebie kolektor to rozbiorę też auto ojcu i się przyjrzę co i jak :gwizdanie:

bez tego czujnika co tam idzie po drodze nie bardzo pójdzie też nad tym kombinowałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obrazkach w ETCE nie bardzo coś widać, jak będę montował u siebie kolektor to rozbiorę też auto ojcu i się przyjrzę co i jak :gwizdanie:

bez tego czujnika co tam idzie po drodze nie bardzo pójdzie też nad tym kombinowałem :decayed:

Tomeczku ale ja nie mówię żeby go wywalić, tylko żeby zamienić rurki, tak żeby mieć pole manewru i ewentualnie wyśrodkować rurkę względem flanszy, dokładnie tak jak to zrobił Spetsu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... ja mam zamiar tą rure wywalić i wstawić tam kwasiaka na złączkach samco :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdę w ten wątek z zapytaniem-czy potrzebne są jakieś specjalne klucze do wyjecie kolektora ssącego, ? jakie uszczelki? i czy potrzene nowe śruby ?

Są w wątku gdzies podane numery śrub i uszczelek :good: ja wymieniłem wszystko na nowe, niektórzy pewnie przeczysćili stare :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdę w ten wątek z zapytaniem-czy potrzebne są jakieś specjalne klucze do wyjecie kolektora ssącego, ? jakie uszczelki? i czy potrzene nowe śruby ?

specjalne klucze raczej nie, zwykły imbus (nie pamiętam dokładnie rozmiaru), tylko mówiąc zwykły mam na myśli np takie:

2008-07-08_10-04-16-H03SM209S.jpg

bo grzechotkami i nasadkami nie dojdziesz, przeszkadza gruszka od turbo :wink4: (przynajmniej u mnie)

i radzę od razu wymienić uszczelkę, koszt ok 7zł, do dostania w każdym sklepie motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się uprę jeszcze z nowymi śrubami, moje stare się nie nadawały po odkręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał a ty juz załozyłes ten kolektor :chytry:

jeszcze nie, Jarucki dzisiaj wysłał mi flanszę :naughty:

ale pamiętam jak odkręcić bo czyściłem też stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby obowiązkowo nowe :wink4:

ja przy drugim odkręcaniu już uwaliłem 2 szpilki i musiałem spawarą i kontówką walczyć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos szukał flanszy, niebawem kolega Jarucki przedstawi swoją oferte w paru wersjach :naughty: ząslepki EGR tez będą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ząslepki EGR tez będą :naughty:

a mi nie chciał zrobić :rant:

odwołuję swoje słowa :decayed:

i przy okazji szacun dla kolegi Jaruckiego za to że jednak dał radę naruchać mi zaślepkę EGR'a do kolektora wydechowego :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ząslepki EGR tez będą :naughty:

a mi nie chciał zrobić :rant:

odwołuję swoje słowa :decayed:

i przy okazji szacun dla kolegi Jaruckiego za to że jednak dał radę naruchać mi zaślepkę EGR'a do kolektora wydechowego :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Musze sie do niego tam zgłosić :naughty: bo moze moja Ci wysłał, bo tam miała jakaś na mnie czekać :decayed:

To kiedy zakładasz :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo moze moja Ci wysłał, bo tam miała jakaś na mnie czekać :decayed:

może i chwała mu za to :decayed: :decayed:

mam już prawie komplet, jeszcze tylko silikon muszę jakiś dopasować, chyba w sobotę będę działał :wink4:

20100107.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nic moja miałem taką samą dostać :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...