Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Albo padła turbina, albo dziura w przewodach?!


ironderek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wczoraj objawil mi sie nastepujacy problem: podczas jazdy i dodawania gazu, gdy zalacza sie turbina slychac takie syczenie/gwizd i z tylu jest oblok dymu. Samochod stracil troche na mocy. Do tej pory bylo wszystko ok, zadnych problemow. Dzisiaj na szybko sprawdzalem przewody idace do turbiny i jakos nie moge znalezc zadnej dziury, chociaz ten dzwiek syczenie/gwizd moze byc wlasnie spowodowany nieszczelnoscia ukladu i dlatego jest ten dzwiek(taka mam nadzieje), lub co najgorsze, ze turbina jest juz do wymiany. Na pewno to jest zwiazane z turbina lub przewodami powietrznymi idoacymi do turbiny, bo ten dzwiek slychac wlasnie od strony turbiny i tylko w momencie gdy turbina zaczyna pompowac. Podlaczylem autko do komputera, ale zadnych bledow nie pokazalo, no to zrobilem tez logi. Czy na podstawie tych logow mozecie powiedziec mi co sie rypnelo?

Logi Statyczne:

Log (0)

Log (1)

Log (2)

Log (3)

Log (4)

Log (5)

Log (6)

Logi Dynamiczne:

Log (0)

Log (1)

Log (2)

Log (3)

Log (4)

Log (5)

Log (6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logów wynika że ciśnienie idzie w pole, dziurka może być mała i pokauje się jak dostaje ciśnienia, musisz ściskać węże i patrzeć czy gdzieś nie są pęknięte. Jaki masz przebieg ? Znam przypadki zapiekania się termostatu w wyniku czego nie otwiera się, bo 99 stopni to trochę dużo. Tak poza tematem wrzuć jeszcze raz logi grupy 003 (statyczne i dynamiczne + statyczne w trybie BS) bo wygląda na to że trujesz środowisko :kox::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem z grzejacym sie autem 99C to troche za duzo

u mnie z tym wezem z turbo do IC bylo tak ze pierw troszeczke sie poluzowal na opasce[syczalo],a przy bucie kilka krotnym zaraz go zrzucilo,tylko u mnie troche wieksze cisnienie niz u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak traktowane było turbo bo przy srednim traktowaniu wytrzymuje około 200 tys. ale jak szanowane to i dużo więcej. Poza tym nie zużywa się z dnia na dzień więc na to bym nie obstawiał, szukaj na wężach i jak kolega napisał opaskach.[br]Dopisany: 05 Październik 2009, 10:22_________________________________________________

... ternostat byl wymieniany w zeszlym miesiacu na orginalny z ASO bo stary nie trzymal juz temperatury(bylo cos kolo 84C).

84C na Vagu czy na wskaźniku ? Bo 84 na Vagu to było OK. Często spotykałem się z nowymi niesprawnymi termostatami, ale zakładając że jest dobry to gdzieś trzeba szukać przyczyny takiej temperatury. Temperatura podniosła się zaraz po wymianie termostatu czy po jakimś czasie ? Chodzi mi o to czy wymiana miała bezpośredni wpływ na zwiększenie się temperatury silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. znalazlem, byla peknieta rura gumowa ktora idzie pod spodem turbo. Dzieki. Tez troche jestem zaskoczony ta temperatura, ale to musialo byc zwiazane z ta peknieta rura, gdy podczas robienia logow docisnalem troche autkiem i pewnie sie zmeczylo. Dokladnie trzy tygodnie temu termostat byl wymieniany na orginalny z ASO i sprawdzalem pozniej Vagiem i bylo ok. Podczas robienia dzisiejszych logow temperatura jakos sie trzyma na 90C, wiec chyba wszystko ok.

Zrobilem nowe logi, czy mozecie sprawdzic czy teraz jest wszystko ok?

Basic Settings:

Log (1)

Log (2)

Log (3)

Statyczne:

Log (0)

Log (1)

Log (2)

Log (3)

Log (4)

Log (5)

Log (6)

Dynamiczne:

Log (0)

Log (1)

Log (2)

Log (3)

Log (4)

Log (5)

Log (6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...