Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dawka/kąt wtrysku - jak zmienić i jakie wartości najlepiej?


FELIPE

Rekomendowane odpowiedzi

w BS kąt wtrysku zmienia się ze skrajnej jednej pozycji w skrajną drugą, znaczy pełny zakres regulacji, jeśli masz chipsa to na 100% masz przyspieszony kąt wtrysku i wtedy wskazania mogą być zmienione (za wczesne)

ale co mam statyczny kat wtrysku do zmiany oprogramowania .... ?

przeciez on jest tylko potrzebny do odpalenia fury i dla kazdej zdrowej fury dłubnietej lub nie powinien miec wartośc ~51 (2 poz -000 BS)....

FELIPE zrob logi z 000 BS ... oraz z 004 ... (statyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiekie podziekowania dla Zdenia i Bastech za pomoc,wczoraj pobawilem sie z Vag i przestawilem dawke startowa,auto rzeczywiscie zbiera sie lepiej,ustawilem na 2,8mg(bylo 3,2mg)ale jakims cudem przestawilem EGR-a na off,teraz jak to zrobic by byl spowrotem on?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiekie podziekowania dla Zdenia i Bastech za pomoc,wczoraj pobawilem sie z Vag i przestawilem dawke startowa,auto rzeczywiscie zbiera sie lepiej,ustawilem na 2,8mg(bylo 3,2mg)ale jakims cudem przestawilem EGR-a na off,teraz jak to zrobic by byl spowrotem on?

Pozdrawiam

nie startowa tylko dawke na wolnych obrotach ... :wink:

startowa ustawia sie w kanale 5-tym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FELIPE zrob logi z 000 BS ... oraz z 004 ... (statyczne)

LOGI Z BASIC SETTINGS:

A) SILNIK ZGASZONY

000 - wartość 38

004 - na zmianę LATE / EARLY

B) SILNIK ODPALONY

000 - wartości 12-14

004 - LATE, potem wciąż EARLY

LOGI Z MEASURING BLOCKS:

A) SILNIK ZGASZONY

000 - wartość 38

004 - wartość 0.0

B) SILNIK ODPALONY

000 - wartości 49-52

004 - wartość 0.9[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 15:44 _________________________________________________

wklejam logi przepływki i turbo po tych zmianach:

log1.jpg

log2.jpg

a przepływka jest OK? wg mnie pow 3500 obr widać że niedomaga, warto kupować nową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky,

mozesz cos wiecej o tym napisac tzn o dawce startowej i na wolnych obrotach ,gdzie to mozna odczytac i jakie wartosci powinny byc,nietety jestem nowicjuszem i niebardzo umiem sie jeszcze VAG-iem poslugiwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky,

mozesz cos wiecej o tym napisac tzn o dawce startowej i na wolnych obrotach ,gdzie to mozna odczytac i jakie wartosci powinny byc,nietety jestem nowicjuszem i niebardzo umiem sie jeszcze VAG-iem poslugiwac

dawke startowa ustawiasz tak samo jak dawke na wolnych obrotach tylko ze w kanale piatym ... :wink: a jej wartość to cos w granicach 20 mg .. (o ile dobrze pamietam)

co do dawki na wolnych obrotach to ustaw w granicach 3 mg/skok .... (ustawien dokonujesz gdy temp płynu ma wartośc 90 stopni Celcjusza i przy wyłączonych: klimie,swiatłach,radiu itp/itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja regulowałem dawkę na pompie, mechanik odkręcił specjalnym kluczem i postukał trochę w odpowiednim miejscu, który sposób jest lepszy? mam teraz wartość 3,2mg (było 7,6 sic!)

Spanky bardzo proszę o analizę logów 000 i 004 które podałem (kąt wtrysku jest OK?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja regulowałem dawkę na pompie, mechanik odkręcił specjalnym kluczem i postukał trochę w odpowiednim miejscu, który sposób jest lepszy? mam teraz wartość 3,2mg (było 7,6 sic!)

Spanky bardzo proszę o analizę logów 000 i 004 które podałem (kąt wtrysku jest OK?)

a dokladnie to postukał w nastawnik dawki paliwa zeby zwiekszyc jego zakres ... stosuje sie to w przypadku gdy zakres za pomoca Vag'a sie skonczył .... i tak sie go zwieksza :wink:

FELIPE zrob logi z 000 BS ... oraz z 004 ... (statyczne)

LOGI Z BASIC SETTINGS:

B) SILNIK ODPALONY

000 - wartości 12-14

004 - LATE, potem wciąż EARLY

wyglada na to ze jest zle ... powinno byc ~51 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze jest zle ... powinno byc ~51 ...

a jak wytłumaczyć że te same logi robione w MEASURING BLOCKS pokazują poprawną wartość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

dzisiaj pobawilem sie w ustawianie i w/g zaleceni Spanky sprawdzilem kanal 01 i dawka byla 4,6mg ustawilem na 4,2 i zakres sie skonczyl a na kanale 05 bylo 21 czy to jest ok?

startowa jest ok ...

co do dawki na wolych obrotach ... zakres sie skonczyl,zeby go zwiekszyc trzeb troszke puknac mloteczkiem w nastawnik .... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Spanky...wolnej chwili postaram sie znalesc nastawniki i to przestawic...

ale tam jest tylko jeden .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky,

mozesz cos wiecej o tym napisac tzn o dawce startowej i na wolnych obrotach ,gdzie to mozna odczytac i jakie wartosci powinny byc,nietety jestem nowicjuszem i niebardzo umiem sie jeszcze VAG-iem poslugiwac

dawke startowa ustawiasz tak samo jak dawke na wolnych obrotach tylko ze w kanale piatym ... :wink: a jej wartość to cos w granicach 20 mg .. (o ile dobrze pamietam)

co do dawki na wolnych obrotach to ustaw w granicach 3 mg/skok .... (ustawien dokonujesz gdy temp płynu ma wartośc 90 stopni Celcjusza i przy wyłączonych: klimie,swiatłach,radiu itp/itd)

Ja mam pytanie czy wartośc sie wpisuje w tym kanale czy inaczej sie ją zmienia jeżeli tak to gdzie i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky,

mozesz cos wiecej o tym napisac tzn o dawce startowej i na wolnych obrotach ,gdzie to mozna odczytac i jakie wartosci powinny byc,nietety jestem nowicjuszem i niebardzo umiem sie jeszcze VAG-iem poslugiwac

dawke startowa ustawiasz tak samo jak dawke na wolnych obrotach tylko ze w kanale piatym ... :wink: a jej wartość to cos w granicach 20 mg .. (o ile dobrze pamietam)

co do dawki na wolnych obrotach to ustaw w granicach 3 mg/skok .... (ustawien dokonujesz gdy temp płynu ma wartośc 90 stopni Celcjusza i przy wyłączonych: klimie,swiatłach,radiu itp/itd)

Ja mam pytanie czy wartośc sie wpisuje w tym kanale czy inaczej sie ją zmienia jeżeli tak to gdzie i jak

wszsytko juz zostało napisane .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie pytam bo dopiero bede miał Vaga i chce to sprawdzić i zabardzo nie wiem jak to sie robi.Czy to sie reguluje nastawnikiem czy za pomocą Vaga wpisując odpowiednią wartośc w danym kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie pytam bo dopiero bede miał Vaga i chce to sprawdzić i zabardzo nie wiem jak to sie robi.Czy to sie reguluje nastawnikiem czy za pomocą Vaga wpisując odpowiednią wartośc w danym kanale

jak kupisz Vag'a podepniesz pod fure i zobaczysz co sie wyswietla na ekranie to wszsytko co zostało do tej pory napisane stanie sie dla Ciebie zrozumiale ... :wink:

narazie to rozmawiam jak ze slepym o kolorach ... :wink:(bez urazy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...