Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prostowac czy kupić nowe felgi


kAtowice.27

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem taki , mam bardzo twarde zawieszenie . Zeszłą zimę pokrzywiłem stalowe zimowe opony 15 ( były nowe ) czy opłaca się je prostować , mam pokrzywione 2 sztuki . A letnie Alu felgi tez są już pokrzywione czy tez można prostować. Gdzie w okolicach Katowic prostuje się felgi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz usluga prostowania , piaskowania i malowania na nowo wychodzi drozej niz komplet nowych felg.

Ale to chyba jednak rzadkość i zależy to pewnie od stopnia zniszczenia felg i ich ilości... :mysli:

Tutaj masz adres firmy z Mikołowa. http://www.felg.pl/2001.html Zadzwoń i wszystkiego się dowiesz. Dojeżdżają nawet na miejsce. Zajmują się stalą i alu z tego co widzę. Tej firmy nie sprawdzałem osobiście natomiast znam firmę z Częstochowy, która zajmuję się też takimi sprawami i wiem, że są dobrzy w tym co robią i robią to za nieduże pieniądze. Jak będziesz chciał uderzyć w tą stronę to daj znać wtedy podrzucę Ci adres. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup nowe.

Ja u siebie prostowałem i przy szybkości 120 km/h miałem dość duże bicie (łożyska szybko siadają). Wyważanie nic nie daje w takim przypadku.

Nie wiem, ale wydaje mi się, że nikt nie jest w stanie wyprostować felgi idealnie.

PS. Sprawdź opony, bo może to wcale nie felga jest krzywa, a opona się zdeformowała, też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrzywiłem stalowe zimowe opony

:decayed:

Kupic nowe. Bo rzeźba w kale nie przynosi rezultatów..a tym bardziej, że stalówki można kupic za małą kwotę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Ci dobrze podpowiadają, stalówki kupić nowe i z głowy (są tanie jak barszcz). Alu można wyprostować, jak się dobrze przyłożą nie będzie problemu z łożyskami. Dobry prostowacz z gówna zrobi Ci felgę nadającą się do użytku, kwestia przyłożenia się do roboty i wprawnej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki od razu nowe, alu zależy jaki rozmiar.

Nie potrafię sobie wyobrazić jak można pokrzywić 15'' stalówki, chyba tylko na dziurach typu krawężnik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię sobie wyobrazić jak można pokrzywić 15'' stalówki, chyba tylko na dziurach typu krawężnik :gwizdanie:

Ja też-no ale jak widać można...

Stalowe oczywiście,że do wywalenia.

Co do alu to zależy jakie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Ci dobrze podpowiadają, stalówki kupić nowe i z głowy (są tanie jak barszcz). Alu można wyprostować, jak się dobrze przyłożą nie będzie problemu z łożyskami. Dobry prostowacz z gówna zrobi Ci felgę nadającą się do użytku, kwestia przyłożenia się do roboty i wprawnej ręki.

Naprawić można ale po co ? Zazwyczaj cena prostowania kształtuje się od kilkudziesięciu PLN do ponad stu. Natomiast stalówki kupisz już za 50-60 PLN. Tymbardziej że bywa tak że często w przypadku tanich pospolitych alu też się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakich drogach jezdzisz (chyba ze po torach) :kox: ... stalowki :cool1: pogiete i alu ... popieram opinie poprzednikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalowe 15" pogiąć to jest sztuka, alu to rozumiem ja swoje lekko wygiąłem przy 80km/h.

Dupki na frezowali asfalt i powstał próg, nie tyle co biją co piszczą o oponę (jakby opona sie przyklejała i odklejała)

Felgi ma ori, gdzie prostować w zach-pom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...