Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem rozmiarem zimówek!!


herman82

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!!

mam mały problem z doborem zimówek. teraz mam letnie 225/45/17. juz sie prawie zdecydowałem na Dębice 195/65/15( mniejsza o firme), na próbę założyłem zapas w rozmiarze 205/65/15 żeby zobaczyć jak to mniej więcej będzie wyglądać i tu zauważyłem coś niepokojącego:

1- zacisk hamulca jest bardzo blisko felgi-tak na oko to ledwo zmieścił by sie tam palec reki

2- przy skręconych na maxa kołach opona jest blisko nadkola i na nierównościach pewnie by obcierało

Nie miałem dotąd problemu z doborem opon do innych aut a tu z moja niunią zgłupiałem :wallbash:

dodam że mam zawias 1BE, i nie wiem czy ktoś nie kombinował z obniżeniem auta. Jaki w taki razie rozmiar byłby odpowiedni???????

195/55/15 czy 205/55/16???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze nie wiem czy ktoś grzebal przy zaciskach. Jak założyłem ten zapas 205/65/15 to wszedł bez problemu tylko jak pisałem felga była bardzo bliska tego zacisku. co do felg będą stalówki. Jakie powinno byc ET??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez jesli nic nie obciera a pzeciez zacisk ani felg nie pracuje wiec jesli felga weszla to bedzie ok 15 a zimowki to powinny byc 195/65r15 lub jesli chcesz 16 to 205/55r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. A moją A4-czkę Helmut zamówił na ET45 - 5x112 - 7,5JX17H2 – „8D0601025M”, a oponki 225x45x17” i się dowiedziałem, że z powodu seryjnie większych tarcz nie włożę 15” (zimówek) nawet tak jest napisane na naklejce przy zamku drzwi kierowcy. Więc „Polak potrafi” żeby nie zrobić z Audi np. Fiata Punto. Poszperałem przeliczyłem jak inżynier i wyskoczył wynik: 7JX16 5X112 ET37 - otwór centrujący 57 mm od PASSATA B5 :cool1: do tego opony 205x55x16”. Całość pięknie wygląda super pasuje. Szczelina pomiędzy nadkolem, a zewnętrzną stroną opony ok. 5mm. Lepiej być nie może. Nie jeden chciałby mieć tak spasowane letnie. Szczerze polecam tą konfigurację przejeździłem tak cały sezon zimowy 2008 i ok :good: :good: :good:. Pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...